ناگفته‌های ناخدای کشتی ” Rhosus” که محموله اش بیروت را منفجر کرد+عکس ها

  • کد خبر : 138687
  • 15 مرداد 1399 - 22:30
ناگفته‌های ناخدای کشتی ” Rhosus” که محموله اش بیروت را منفجر کرد+عکس ها
به گزارش نیوز، کاپیتان کشتی ” Rhosus” که محموله آن در بندر بیروت منفجر شد در مصاحبه با کانال تلویزیونی “مسکو۲۴” در مورد این واقعه به اظهار نظر پرداخت.
کشتی " Rhosus" که محموله آن در بندر بیروت منفجر شد

اتحادیه دریانوردان روسیه در سال ۲۰۱۴ اعلام داشت که صاحب کشتی ” Rhosus” که تحت پرچم مولداوی حرکت می‌کرد و در بندر بیروت متوقف بود، خدمه کشتی را به حال خود رها کرده است. این کشتی به دلیل نقض قوانین عملیاتی توقیف شده و صاحب کشتی علاقه خود را به این پروژه از دست داده بود و در نتیجه این موضوع، خدمه حقوق دریافت نکرده و این محموله به مدت شش سال در پایتخت لبنان رها شده بود.

کشتی " Rhosus" که محموله آن در بندر بیروت منفجر شد

محموله کشتی ” Rhosus”

به گفته بوریس پروکوشف، این کشتی تقریباً سه تن نیترات آمونیوم غلیظ از باتومی به موزامبیک حمل می کرد. کاپیتان این کشتی اظهار داشت: فکر می‌کردم (محموله) کود است. به همین دلیل فکر می‌کردم که هدف این محموله بارور کردن مزارع است. در اسناد اینگونه ذکر شده بود.

به گفته پروکوشف، تمام اماکن موجود در کشتی قفل شده بودند و کلیدها در سرویس مهاجرت در بندر نگهداری می شدند. وی افزود: چند نفر باید وضعیت کشتی را بررسی می‌کردند، آنها برای بررسی Rhosus آمدند. از اینکه چه کاری آنها در آنجا (کشتی) انجام دادند، بیخبر هستم. اما بعد فهمیدم که ظاهراً (کشتی) تخلیه شده است و نیترات آمونیوم با مسئولیت وزارت حمل و نقل به انبار منتقل شده است.

دو انفجار قدرتمند عصر سه شنبه ۴ آگوست در بندر و مرکز شهر بیروت در لبنان رخ داد

 کشتی ” Rhosus” باعث دو انفجار قدرتمند

دو انفجار قدرتمند عصر سه شنبه ۴ آگوست در بندر و مرکز شهر بیروت در لبنان رخ داد. نخست وزیر لبنان حسن دیاب این انفجار را ناشی از ذخیره نادرست ۲٫۷۵۰ تن نیترات آمونیوم در بندر بیروت به مدت شش سال خواند. بر اساس گزارش ها تا کنون در این حادثه بیش از ۱۰۰ نفر جان باخته اند و ۴ هزار نفر مجروح شدند.

صدای انفجار در پایتخت ایالت جزیره نیکوزیا قبرس نیز شنیده شد (فاصله بین نیکوزیا و بیروت در حدود ۲۴۰ کیلومتر است).

بسیاری از محله های این شهر تحت تأثیر انفجار قرار گرفته اند از جمله سفارت روسیه که در اثر موج انفجار آسیب دیده است. همانطور که روزنامه نگاران کانال های تلویزیونی قبرس خاطرنشان کردند، صدای انفجار در پایتخت ایالت جزیره نیکوزیا قبرس نیز شنیده شد (فاصله بین نیکوزیا و بیروت در حدود ۲۴۰ کیلومتر است).

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=138687