سولشائر: دوری از لیگ قهرمانان اروپا ضرر است!

  • کد خبر : 13777
  • 08 اسفند 1398 - 2:51
سولشائر: دوری از لیگ قهرمانان اروپا ضرر است!

سولشائر: دوری از لیگ قهرمانان اروپا ضرر است!به گزارش نیوز، اوله‌گنار سولشائر در کنفرانس خبری پیش از بازی تیمش مقابل بروژ بلژیک در دور برگشت مرحله یک‌شانزدهم‌نهایی رقابت‌های لیگ اروپا، فشار‌های جانبی موجود روی تیمش را بسیار زیاد دانست.

سرمربی تیم فوتبال منچستریونایتد ابتدا اظهار داشت: کوچک‌ترین فرزندم امشب در آکادمی تمرین می‌کند، پس کار او را تماشا می‌کنم و البته لیگ قهرمانان را هم می‌بینم. نمی‌توانیم فقط به لیگ اروپا تکیه کنیم. باید بازی به بازی پیش برویم. هم لیگ اروپا و هم لیگ برتر گزینه‌هایی برای ما محسوب می‌شوند، اما در رقابت‌های حذفی، هرگز از آینده خبر ندارید. امیدوارم در لیگ تا جای ممکن امتیاز کسب کنیم. در مسابقات حذفی نمی‌توان چیزی را پیش بینی کرد. ترکیب تیم واقعا به خوبی با تعداد بازی‌ها سازگار شده است. نگرش و شخصیت ما در حال پیشرفت است و چند تن از بازیکنان تیم هم سرحال بر می‌گردند.

او در ادامه افزود: برونو فرناندس نیروی خاصی به تیم می‌بخشد. اعتقاد داریم با جذب برونو، نیروی خاصی به تیم اضافه کرده‌ایم. پیوستن او باعث می‌شود سبک و سیاق ما تغییر کند. او دوست دارد رو به جلو بازی کند، پاس‌های در عمق بفرستد و ریسک پذیر باشد؛ درست همان خصوصیاتی که یک بازیکن منچستریونایتد باید داشته باشد. او با انتقال به لیگی قوی‌تر، قرار گرفتن مقابل حریف‌های قدرتمندترو هماهنگ شدن با ما، بهتر و بهتر خواهد شد. فرناندس آن قدرت جادویی و کیفیتی که بیشتر دنبالش هستیم را در خود دارد. برونو با ورود خودش همه را متحیر کرده است. نمی‌خواهیم محدودیتی برای کار‌هایی که از عهده آن‌ها برمی‌آید، وضع کنیم.

سولشائر در ادامه تصریح کرد: در تمرین چند آسیب جزئی داشتیم که امیدوارم همه چیز رو به راه شود، اما ترکیب ۲۵ نفره قوی و آماده‌ای در اختیار داریم و تمرین خوبی را پشت سر گذاشتیم. حالا قوی‌تر به نظر می‌رسیم. اگر می‌خواهید در مورد آکسل توانزبه و تیموتی فوسو منساه بدانید باید بگویم آن‌ها به یک بازی در تیم رزرو یا پشت در‌های بسته نزدیک‌تر می‌شوند. قبل از این که در تیم اصلی از آن‌ها استفاده کنیم، نیاز است در چنین مسابقاتی به میدان بروند.

مرد نروژی در ادامه افزود: می‌خواهم تیم من پر تلاش‌ترین تیم لیگ باشد، اما این یک مسئله انگیزشی نیست و به کار‌هایی که درون زمین انجام می‌دهیم برمی‌گردد. بازیکنان با اعتماد به نفس بیشتر می‌توانند شکوفا شوند. مربی دوست دارد بازیکنانش آزاد باشند. می‌خواهد نترس و با شجاعت بازی کنند. باید تعادل خوبی بین غرور، اعتماد به نفس و تواضع برقرار کرد. داشتن دومین خط دفاع برتر لیگ‌های مطرح اروپایی پس از پاری سن ژرمن به تلاش ما درون زمین و کیفیت بازیکنان‌مان برمی‌گردد. البته شاید گا‌ها شانس هم تاثیرگذار بوده باشد. در ازای پرداخت مبالغ بالایی آرون ون بیساکا و هری مگوایر را به خدمت گرفتیم، اما ارزش آن مبالغ را داشتند، چون می‌خواستیم پایه و اساسی برای تیم بنا کنیم. از برتری یک – صفر در بازی‌ها راضی نیستیم و می‌خواهیم بیشتر حمله کنیم. سازگاری بازیکنان بین خطوط دفاعی ۳ و ۴ نفره خوب بوده است.

او درباره غیبت ۳ بازیکن کلیدی بروخه گفت: غیبت فورمر و دنیس، روی بازی آن‌ها تاثیر گذار خواهد بود. می‌دانم کرپین دیاتا برگشته است. او هیجان انگیزترین بازیکن آن‌هاست. احتمالا لوک شاو را به زحمت بیاندازد. او چیز‌های مختلفی را امتحان می‌کند، و سریع و فوق العاده است.

سولشائر در پایان درباره فشار اقتصادی برای صعود به لیگ قهرمانان گفت:ما باشگاه بزرگی هستیم و شرایط اقتصادی خوبی داریم، اما هر چه بیشتر از این رقابت‌ها دور باشید، بیشتر ضرر می‌کنید. به دلایل فوتبالی و اقتصادی آرزوی بازگشت به این مسابقات را داریم. فقط باید روی بازی بعدی تمرکز کنیم.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=13777

ثبت نظر

-