پرسپولیس این مهاجم ایرلندی بی‌انضباط را چگونه خرید؟

  • کد خبر : 13302
  • 07 اسفند 1398 - 14:52
پرسپولیس این مهاجم ایرلندی بی‌انضباط را چگونه خرید؟

پرسپولیس این مهاجم ایرلندی بی‌انضباط را چگونه خرید؟نیوز/ آرتین زهرابی؛ به ماجرای استوکس در این این مقطع زمانی در پرسپولیس کاری کاری نداشته باشید.
شما فقط به این نکته کوتاه که متعلق به زمان گذشته است توجه کنید؛
آنتونی استوکس مهاجم ایرلندی تراکتور در صفحه اینستاگرام خود، جدایی خود از این تیم را اعلام کرد. او ضمن تشکر از هواداران تراکتور، اعلام کرد کار او در این تیم به پایان رسیده است.
استوکس فصل گذشته عملکرد خوبی در تیم تراکتور داشت و موفق شد با زدن ۱۱ گل در رده چهارم بهترین گلزنان ایران جای بگیرد اما بی‌انضباطی‌های گاه و بیگاه این مهاجم باتجربه سبب شد تا از فرم خارج شده و دیگر نتواند به شرایط آرمانی بازگردد. استوکس در طول فصل چند بار به مرخصی رفت اما هر بار دیرتر از موعد مقرر به تبریز بازمی‌گشت که همین موضوع سبب اختلال در نتایج تراکتور شد.

***
آنتونی استوکس، ۳۱ ساله متولد شهر دوبلین، پایتخت ایرلند است. او در تیم‌های بزرگی بازی کرده؛ از بلکبرن و شفیلد بگیرید تا سلتیک، کریستل پالاس و آرسنال و …

در قابلیت فنی استوکس تردیدی وجود ندارد اما کار این مهاجم در این سن، بی‌دلیل به تیم‌های تراکتور، آدانا دمیراسپور و پرسپولیس کشیده نشد. پرسپولیسی‌ها حتی اگر از سوابق استوکس در تیم‌های دیگر بی‌خبر بودند نمی‌توانستند مسائل انضباطی او را در تبریز نادیده بگیرند. این مسئله به قدری واضح بود که نیازی به تحقیق مجدد نداشت. بی‌انضباطی و کج‌روی‌های استوکس و غیبت‌های مکرر او در تراکتور آنقدر مشهود است که پرسپولیسی‌ها می‌توانستند این سوابق را به سادگی گوگل کنند و به نتایج جالبی برسند. اصلا بی خیال شدن برای خرید استوکس با یک سرچ ساده در گوگل از خرید این بازیکن ساده تر بود اما پرسپولیسی‌ها یا افرادی که در پروسه نقل‌و‌انتقالات، نقش غیر‌قابل‌انکاری دارند برای امضای قرارداد استوکس اصرار و اصرار کردند؛ تا جایی که این بازیکن سرانجام قراردادش را منعقد کرد و به ایران آمد.

حالا سوال این است؛ چرا با رفتن استوکس و بهانه‌گیری‌های تکراری او، تازه باید سوابق این بازیکن را کنکاش کنیم؟ مدیرعامل پرسپولیس با قاطعیت از قرارداد محکم با این مهاجم ایرلندی و خسارتی که از او گرفته می‌شود سخن می‌گوید اما به لحاظ فنی و اعتباری، آیا یک خرید غیرضروری و غلط، اشتباه ویران‌کننده دیگری از سوی مدیران باشگاه‌های ما نیست؟

این مدیران در خریدهای خارجی خود چند هزار بار دیگر باید دچار اشتباه شوند و این فوتبال نگون‌بخت تا چند هزار سال دیگر باید تاوان این بی‌ملاحظگی‌ها را بپردازد؟ اشتباهات عجیبی که نه فقط در پرسپولیس بلکه در اغلب تیم‌هایی که بازیکنان خارجی می‌خرند دیده شده است…

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=13302

ثبت نظر

-