آتش‌سوزی در منطقه حفاظت شده کوه گزیر ایذه

به گزارش رکنا، احمد امیری رئیس اداره حفاظت محیط زیست ایذه گفت: بخش‌هایی از منطقه حفاظت شده کوه گزیر دچار آتش‌سوزی شد که محیط‌بانان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان به همراه چند تن از مردم بومی منطقه در همان ساعت جهت اطفای حریق به منطقه اعزام شدند.

او افزود: نیرو‌های اعزامی پس از طی مسیر طولانی و سخت گذر، بدون داشتن امکانات تخصصی و با استفاده از وسایل اولیه اقدام به خاموش کردن شعله‌های آتش کردند و در این حادثه به هیچ‌ یک از گونه‌های جانوری منطقه آسیبی وارد نشد.

وقوع آتش‌سوزی در منطقه حفاظت شده کوه گزیر ایذه

امیری بیان داشت: اثرات ناشی از رعد و برق‌های مکرر و شدید عصر دیروز بر پیکره درختان منطقه می‌تواند نشان دهنده عامل آتش‌سوزی باشد که با تلاش‌های صورت گرفته از سوی نیرو‌های مستقر در محل، شعله‌های آتش در منطقه در ابتدای صبح امروز به خاموشی رفت تا آتش در این منطقه حساس زیست محیطی حاد نشود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست ایذه تصریح کرد: نزدیک به ۱۰ اصله درخت بلوط و حجمی از مرتع در آتش سوخته است، ولی هنوز میزان دقیق منطقه در آتش سوخته برآورد نشده است و با توجه به ادامه وزش باد در منطقه و احتمال زبانه کشیدن دوباره شعله‌های آتش، نیرو‌های اعزامی به این کوه همچنان در منطقه حضور دارند تا از خطر احتمالی پیشگیری کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
آیا این خبر مفید بود؟