بررسی هزینه های زندگی در ایرلند؛ یک کیلو برنج یک ونیم یورو/متوسط اجاره بهای ماهانه یک آپارتمان ۱۴۰۰ یورو +جدول درآمد

  • کد خبر : 124385
  • 03 مرداد 1399 - 23:07
بررسی هزینه های زندگی در ایرلند؛  یک کیلو برنج یک ونیم یورو/متوسط اجاره بهای ماهانه یک آپارتمان ۱۴۰۰ یورو +جدول درآمد

به گزارش نیوز به نقل از سایت اینترنیشنز، متوسط هزینه زندگی در ایرلند ارزان نیست، اما همچنان از سایر کشورهای اروپایی مانند انگلیس و سوئد پایین تر است. از آنجا که ایرلند یک کشور جزیره ای کوچک است، بسیاری از کالاها به این کشور وارد می شوند. از همین رو، هزینه های روزمره، مانند قیمت مواد غذایی و بنزین بالا است. این مساله موجب شده است تا هزینه ی غذا خوردن در رستوران  و رانندگی بسیار گران تر از برخی کشورهای اروپایی باشد.

قیمت مواد غذایی در مناطق مختلف بسیار متفاوت است. قیمت اجناس در سوپرمارکت های مختلف نیز با هم تفاوت دارد. فروشگاه های زنجیره ای آلمانی بسیاری در ایرلند فعالیت دارند و محصولات با کیفیتی را با تخفیف ارائه می دهند. اما قیمت مواد غذایی در فروشگاه های ایرلندی و انگلیسی گران تر است. خرید محصولات وارداتی نیز هزینه بالایی دارد، اما قیمت محصولات فصلی داخلی مناسب تر است. برای مثال، یک لیتر شیر و ۱۲ عدد تخم مرغ به ترتیب ۱ و ۲٫۹ یورو قیمت دارند. قیمت یک کیلو برنج هم ۱٫۴۴ یورو است.

هزینه های زندگی در ایرلند تا حدی به منطقه ی سکونت بستگی دارد. زندگی در شهرهایی مانند دوبلین، لیمرک و گالوی گران تر از دیگر شهرهای ایرلند است. بالا بودن هزینه زندگی در این شهرها به میزان زیادی ناشی از هزینه های بالای مسکن است و هزینه زندگی در حومه شهر به طور قابل توجهی کمتر است. متوسط هزینه زندگی برای یک فرد و یک خانواده چهار نفره در لیمرک به ترتیب ۱۶۰۰ و ۵۰۰۰ یورو در ماه است.

قیمت اجاره مسکن در شهر و حومه متفاوت است، اما به طور کلی متوسط اجاره بها در سراسر کشور کمی بیشتر از ۱۴۰۰ یورو در ماه است. متوسط اجاره بها در دوبلین با بالاترین میزان حدود ۲۲۰۰ یورو در ماه است. برای مثال، متوسط اجاره بها آپارتمان یک خوابه و سه خوابه در شهر دوبلین به ترتیب ۱۷۰۰ و ۳۰۰۰ یورو در ماه است.

خدمات برق در سراسر ایرلند ارائه می شود، اما مناطق روستایی و شهر های کوچک فاقد گاز طبیعی هستند. متوسط هزینه برق، گرمایش، گاز و آب نیز در حدود ۱۰۰ تا ۱۶۰ یورو در ماه است. متوسط هزینه سالانه برق برای یک آپارتمان دو خوابه حدود ۹۸۷ یورو یا ۱۱۱۵ دلار در سال است. هزینه ی سالانه ی گاز برای یک آپارتمان دو خوابه در مناطقی که به گاز دسترسی دارند، تقریبا ۷۴۰ یورو یا ۸۳۶ دلار است.

حمل و نقل عمومی در ایرلند تنها مختص به شهرهای بزرگ و پرجمعیت است، و در خارج از این مناطق خدمات حمل و نقل عمومی ازائه نمی شود. هزینه رفت و آمد ماهانه با اتوبوس در شهر دوبلین ۱۳۲ یورو و در شهر لیمرک و گالوی ۶۹٫۵ یورو است. حمل و نقل با اتومبیل شخصی نیز حدود ۱۰۰۰ یورو در ماه هزینه دارد. قیمت فعلی یک لیتر بنزین در ایرلند ۱٫۴۴ یورو است.

همزمان با رشد تدریجی بازار کار، متوسط دستمزد سالانه نیز افزایش می یابد. ایرلند در چند سال گذشته شاهد افزایش ۵ تا ۷ درصدی حقوق سالانه بوده است. به طور کلی، متوسط حقوق سالانه در سراسر ایرلند حدود ۳۹ هزار یورو (۴۳ هزار دلار) است. حداقل دستمزد نیز ۹٫۸ یورو (۱۰٫۸ دلار) در ساعت است.

در جدول زیر متوسط حقوق ماهانه برخی مشاغل نشان داده شده است:حقوق بر حسب دلار

حقوق بر حسب یورو

 ۴۳,۰۰۰

۳۹,۰۰۰

حسابدار

۵۰,۴۰۰

۴۵,۷۰۰

معمار

۶۵,۴۰۰

۵۹,۴۰۰

مدیر بازاریابی

۳۵,۶۰۰

۳۲,۳۰۰

پرستار

۷۴,۷۰۰

۶۷,۸۰۰

مدیر تولید

۴۸,۴۰۰

۴۳,۹۰۰

مهندس نرم افزار

۳۵,۶۰۰

۳۲,۳۰۰

معلم

 

 

 

 

 

 

مترجم: گیسو جعفری

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=124385

ثبت نظر

-