نخست‌وزیر ایتالیا بازی‌های سری‌آ را لغو کرد

  • کد خبر : 10905
  • 04 اسفند 1398 - 11:08
نخست‌وزیر ایتالیا بازی‌های سری‌آ را لغو کرد

به گزارش نیوز، پس از لغو ۴۳ بازی در دسته‌های دوم، سوم و چهارم فوتبال ایتالیا به دلیل شیوع ویروس کرونا در دو منطقه لمباردی و ونتو، شب گذشته (شنبه) سه بازی از لیگ دسته اول فوتبال ایتالیا، سری A نیز لغو شد. این خبر را جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا در یک نشست خبری دیروقت اعلام کرد. او گفت: «وزیر ورزش، وینچنزو اسپادافورا قصد دارد تمامی رویداد‌های ورزشی روز یکشنبه در مناطق ونتو و لمباردی را لغو کند».
در همین حال جوزپه سالا، شهردار میلان نیز تأیید کرد که دیدار تیم‌های اینتر و سامپدوریا که قرار بود ۲۳:۱۵ در ورزشگاه سن‌سیرو برگزار شود، لغو شده است. جورجو گوری، شهردار برگامو نیز تأیید کرد که مصاف تیم‌های آتالانتا – ساسولو و هلاس ورونا – کالیاری به زمان دیگری موکول شده است.
سرعت بالای شیوع ویروس کرونا باعث شده، بخش‌های از دو منطقه لمباردی و ونتو در قرنطینه کامل باشند و مدارس و ادارات آن‌ها نیز تعطیل شوند.
تا کنون دو مورد مرگ و میر در ایتالیا بر اثر ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده و این در حالیست که منابع رسمی از ابتلای ۷۹ شخص دیگر در این کشور خبر می‌دهند. از این تعداد ۴۷ نفر در منطقه لمباردی، ۱۷ نفر در منطقه ونتو، ۲ نفر در منطقه امیلیا رومانیا، دو نفر (توریست) در منطقه لاتزیو و یک نفر در منطقه پیدمونت حضور داشته‌اند. ایتالیا به صورت رسمی تأیید کرد که آمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور بالاترین میزان در تمام کشور‌های اروپایی است.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=10905

ثبت نظر

-