اولین آزمون عملی مجلس یازدهم در فسادستیزی

  • کد خبر : 102054
  • 12 تیر 1399 - 13:20
اولین آزمون عملی مجلس یازدهم در فسادستیزی
به گزارش افکارنیوز،

هادی بیگی‌نژاد با اشاره به وظیفه فساد ستیزی مجلس یازدهم ، اظهار داشت: شفافیت آرا، اولین آزمون عملی مجلس یازدهم در فسادستیزی است.

اخبار سیاسی– وی با تاکید بر ضرورت مبارزه با فساد  از سوی هر یک از نمایندگان مجلس ، گفت: نمایندگان نباید در حوزه فسادستیزی صرفا از تریبون مجلس شعار دهند و باید از این حالت به مرحله عمل تغییر کنند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما باید بدانیم که مردم از گفتن حرف مبارزه با فساد خسته شده‌اند و انتظار دارند مجلس یازدهم مانند قوه قضاییه به شعارهای خویش فعلیت ببخشد و بدانیم که اگر در مبارزه با فساد صرفاً در مرحله حرف بمانیم، قطعاً در فساد ایجاد شده سهیم خواهیم بود.

بیگی‌نژاد با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب در جلسه‌ای که نمایندگان مجلس هفتم خدمت ایشان رفتند، تصریح کرد: مقام معظم رهبری در آن جلسه یک جمله تاریخی و ماندگار را درباره لزوم فسادستیزی مطرح فرمودند مبنی بر اینکه با دستمال کثیف نمی‌شود شیشه را پاک کرد که این جمله باید تبیین کننده مسیر مجلس یازدهم در مبارزه با فساد باشد.

فسادستیزی، مشخصه یک مجلس انقلابی است

وی افزود: نمایندگان ملت باید بدانند فسادستیزی از ارکان و مشخصه های یک مجلس انقلابی است و لذا نمی توان حرف از انقلابی گری زد و بدان عمل نکرد. پس انتظار می رود نمایندگان مجلس یازدهم که فسادستیزی را در سولوحه کارهای خود قرار داده اند، تمام امور را به صورت شفاف و عینی به اطلاع مردم برسانند که اولین نماد آن از سوی نمایندگان شفافیت آرای آنان در مجلس است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مردم در فسادستیزی نمایندگان خود باید مطالبه گر باشند، اظهار داشت: مردم وظیفه دارند از نمایندگان خود در حوزه مبارزه با فساد مطالبه گری کنند که اگر این روحیه در بین آحاد ملت شکل بگیرد، دیگر شاهد سوء استفاده برادر، فرزند، همسر، خواهر، برادرزاده و یا خواهر زاده فلان نماینده مجلس و یا فلان دولتمرد نخواهیم بود.

بیگی‌نژاد با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در جمع مسئولان قضایی کشور، یادآور شد: معظم له در آن جلسه صریحاً فرمودند مردم از مبارزه بدون ملاحظه و خط کشی امیدوار می شوند و تنها راه مبارزه با فساد قطع دست مفسد است.

وی با بیان اینکه در مجلس یازدهم نباید مبارزه با فساد به صورت نمایشی و شعاری باشد و نمایندگان صرفا در نطق های خود به صورت تبلیغاتی فریاد مبارزه با فساد و قطع دستان مفسدان را سر دهند، گفت: همه نمایندگان باید در این عرصه وارد شده و از مردم حوزه های انتخابیه خود بخواهند که موارد فساد اعم از فساد اقتصادی، زمین خواری، دریافت وام های کلان و … غیره را به اطلاع نمایندگان برسانند و پیگیری این موضوعات را از نماینده خود مطالبه کنند.

 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=102054