کدخدایی: میزان مشارکت تفاوتی نکرده

  • کد خبر : 10148
  • 03 اسفند 1398 - 7:16
کدخدایی: میزان مشارکت تفاوتی نکرده

به گزارش نیوز به نقل از خبرنگار ایلنا، عباسعلی کدخدایی ساعت ۲۰:۳۰ در محل شورای نگهبان و در جمع خبرنگاران درباره اینکه با توجه به مشارکت مردم انتخابات ولی دستگاه های احراز هویت سرعت بالا را نداشتند گفت: به مردم تبریک می گویم زیرا مردم که ساعات پایانی روز است و در استان هایی که تماس گرفتم، مشارکت گسترده است و در ساعات پایانی روز به صندوق ها امدند و با تدابیر وزارت کشور ساعت رای گیری تمدید شد، انشالله هیچ کس بدون رای دادن امروز را تمام نکند.

سخنگوی شورای نگهبان افزود: ما معمولا مشکلات اجرایی داریم و در این دوره که احراز هویت الکترونیکی بود اگرچه اقدامات خوبی را وزارت کشور انجام داد و لی چون جدید بود مشکلاتی داشتیم اما خوشبختانه با پیش بینی که شده و انجایی که دستگاه اف لاین بود می توانستند با روش دستی اخذ رای شود و مشکل چندانی نداشتیم اگرچه توقف هایی را داشتیم.

وی درباره گزارش های مردمی گفت: ما در سامانه مردم ناظر گزارش هایی را داریم و ایمیل و تلفن گویا و ستاد نطارت بر انتخابات هم هست که گزارش ها را میدهند و امار را نمی توانم دقیق بگویم ولی گزارش هایی که ارسال شد را بررسی کردیم و انهایی ک لازم بود و پیگیری خاصی نیاز داشت در تهران رسیدگی شد.

وی تاکید کرد: اعلام صحت انتخابات بعد از پایان شمارش اراست و مهلت قانونی در قانون انتخابات است که بعد از شمارش ارا بررسی ادامه دارد و باید در تمام حوزه ها اعلام صحت یا عدم صحت داشته باشیم.

کدخدایی درباره درصد میزان مشارکت مردم در انتخابات گفت: در باره میزان مشارکت درصد نداریم ولی دوستان وزارت کشور امار را دارند اما مشارکت نسبت بدور گدشته تفاوتی نکرده ودر برخی استان ها هم افزایش یافته است.


این مطلب برایم مفید است
۶


نفر
این پست را پسندیده اند

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=10148

ثبت نظر

-