چند استفاده‌ی جدید از وایتکس وسفیدکننده

  • کد خبر : 198167
  • 21 تیر 1400 - 13:23
چند استفاده‌ی جدید از وایتکس وسفیدکننده

به گزارش نیوز:ما در زندگی  روزمره خود برای حذف لکه‌ها، ضدعفونی کردن و سفیدکنندگی ظروف از وایتکس یا مواد سفیدکننده استفاده می‌کنیم. وایکتس یک ضدعفونی کننده موثر و قوی است و در کنار مزایایی که دارد عوارض هم دارد.  می تواند منجر به تحریک پوست و راه های هوایی شود . در این مقاله شما را آشنا می کنیم با چند استفاده‌ی جدید از وایتکس

استفاده‌ی جدید از وایتکس

۱. باعث شکوفایی بذرها می‌شود

اگر می‌خواهید بذرهای جدید جوانه بزنند و ثمر بدهند قبل از اینکه در گلدان آنها را بکارید، گلدان را با نیم استکان سفیدکننده در مدت ۵ دقیقه، ضدعفونی کنید تا باکتری‌ها و بیماری‌های گیاهان قدیمی گلدان به آنها منتقل نشوند.

>>>بیشتر بخوانید:

وسایل الکترونیک را با این روش ضدعفونی کنید

۲. پاکسازی سطل زباله

استفاده‌ی جدید از وایتکس؛ تنها سفیدکننده مواد مناسبی برای ضدعفونی کردن و استریل کردن سطل‌های زباله هستند. زیرا جرم‌ها، کثیفی‌ها و هم عوامل بیماری‌زا را از بین می‌برد. ابتدا با مایع صابونی سطل را بشویید و سپس نیم استکان سفیدکننده را در ۱ گالن آب حل کرده سطل را شست و شو دهید.

پاکسازی سطل زباله

۳. گل‌ها را تازه نگه‌ دارید

برای بیشتر زنده نگه‌ داشتن گل‌ها می‌توانید از سفیدکننده استفاده کنید. ساقه‌ی گل‌ها را در آب سرد بگذارید و یک چهارم چای‌خوری سفیدکننده در آن بریزید. در این صورت گل‌ها برای مدت زمان طولانی‌تری تازه‌ می‌مانند.

۴. از بین بردن قارچ‌

گاهی اوقات به علت وجود رطوبت ممکن است روی رخت‌خواب‌ها و دیوارها، لکه‌های سیاهی به نام کپک‌ به وجود آید. کپک‌ها از قارچ‌ها به وجود می‌آیند و به راحتی با سفیدکننده‌ها از بین می‌روند. تنها کافی است نسبت مساوی از آب و وایتکس را مخلوط کرده و بر روی دیوار یا پارچه اسپری کنید سپس بشویید.

از بین بردن قارچ‌

۶. ضدعفونی کردن اسباب ‌بازی‌ها

لگوها و دیگر اسباب بازی بچه‌ها باید تمیز و عاری از هر گونه میکروب، باکتری یا قارچ‌ها باشد؛ زیرا کودکان این قطعات را در دهان خود می‌کنند. از یک قاشق غذا خوری در یک و نیم لیتر آب حل کنید. سپس روی وسایل بازی جامد و قابل شست و شوی کودکان اسپری کنید و اجازه دهید خشک شود. سپس با آب گرم بشویید و خشک کنید.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=198167