۶ نکته از نمایش استقلال برابر الاهلی عربستان

  • کد خبر : 9936
  • 02 اسفند 1398 - 21:10
۶ نکته از نمایش استقلال برابر الاهلی عربستان

نیوز/ محمدرضا شکوهی؛ متأسفانه بدشانسی‌های بی‌شمار مانع آن شد تا آبی‌ها مقابل نماینده سعودی به آنچه که شایستگی اش را داشتند برسند. مطلب زیر نکاتی است از  مسابقه پر افت و خیز استقلال و الاهلی.

۱- شروع نسبتاً بهتر الاهلی
تقریباً می‌توان گفت تنها مقطعی که الاهلی بهتر از استقلال بود همان ۲۰ دقیقه ابتدایی بازی بود جایی که در همان لحظات این تیم توانست کمی فشار بیشتری به شاگردان فرهاد مجیدی وارد کند و درست در این زمان بود که تنها اخطار استقلال نیز با تکل خشن روزبه چشمی رقم خورد و باعث شد فشار بیشتر الاهلی در این لحظات بیشتر از قبل به چشم بیاید و البته اولین خطر جدی بازی هم در همین دقایق بود که آبی‌ها آن را توسط مسعود ریگی به وجود آوردند. به هر حال بعد از عبور از از این دقایق و گل اول الاهلی می‌توان به جرأت گفت در بیشتر دقایق باقی مانده بازی این نماینده کشورمان بود که کاملاً به بازی و حریف خود مسلط بود و البته به گل هم رسید.

۲- گلی که حسینی به حریف هدیه داد
گل اول الاهلی در حالی از روی نقطه پنالتی وارد دروازه استقلال شد که سیدحسین حسینی اشتباه بدی در خروج از دروازه و لحظه درگیر شدن با مهاجم حریف مرتکب و همین مسئله باعث شد با زدن پای حریف، داور را مجبور به نشان دادن نقطه پنالتی کند و در ادامه هم این گلر نتوانست واکنش مناسبی از خود نشان دهد و به این ترتیب گل اول بازی وارد دروازه نماینده کشورمان شد. مسلماً عدم تمرکز کافی حسینی در این صحنه باعث اعلام این ضربه پنالتی بود.

۳- جواهر گلزنی به نام ارسلان مطهری
عملکرد ارسلان مطهری مثل چند هفته اخیر بود و در این بازی دشوار باز هم او در نقش یک گلزن قهار ظاهر شد. در گل اولی که به ثمر رساند با هوشیاری بسیار زیاد توانست از اجتماع بازیکنان الاهلی و مخصوصاً حسین عبدالغنی به خوبی بهره بگیرد و به اصطلاح با قاپیدن توپ، خود را در موقعیت گلزنی قرار دهد و در ادامه هم با یک ضربه دقیق و فنی، بازی را به تساوی بکشاند. ارسلان در این دیدار به غیر از این گل یک بار دیگر هم از یک شوت راه دور بسیار محکم و پرقدرت و البته دیدنی توانست برای بار دوم دروازه حریف را باز کند که این بار با نظر اشتباه کمک‌داور این گل زیبا از او و استقلال دریغ شد تا روز بسیار خوب ارسلان با شکست استقلال کامل نشود.

۴- حسرت و افسوس از پنالتی که به ضرر استقلال سوخت
در دقایق پایانی نیمه اول و در لحظاتی که استقلال دو بر یک از حریف خود عقب بود، بازی بسیار خوبی را از خود به نمایش گذاشت و روی حرکت بسیار دیدنی آرش رضاوند صاحب یک ضربه پنالتی شد. با توجه به اینکه وریا غفوری پنالتی‌زن پشت این توپ قرار گرفت خیال همه از گلزنی استقلال راحت بود، اما متأسفانه کاپیتان آبی‌ها بسیار بی‌روحیه پشت توپ رفت و نتوانست بهترین فرصت استقلال برای گلزنی را تبدیل به گل کند تا حسرت و افسوس هواداران نماینده کشورمان بیشتر از همیشه شود.

۵- تسلط کامل استقلال در نیمه دوم
با شروع نیمه دوم و با توجه به نتیجه دو بر یک که به ضرر استقلال در جریان بود آبی‌ها بازی را تهاجمی‌تر آغاز کردند و تقریباً از هر روشی برای رسیدن به گل استفاده کردند و به رغم اینکه برتری محسوسی نسبت به نماینده سعودی‌ها داشتند نتوانستند به آنچه لیاقتش را داشتند برسند. یک گل سالم استقلال هم از سوی کمک‌داور این بازی بی‌جهت مردود شد تا یک باخت بسیار تلخ که به هیچ عنوان برازنده آن‌ها نبود را تجربه کنند.

۶- عملکرد بازیکنان استقلال
در روزی که بیشتر بازیکنان استقلال عملکرد متوسط و خوبی داشتند، اما مسلماً ارسلان مطهری و آرش رضاوند در زمره بهترین بازیکنان استقلال بودند که بازی بسیار خوبی را از خود به نمایش گذاشتند، اما در سوی مقابل نباید از بازی ضعیف حسین حسینی، محمد دانشگر و علی دشتی هم به سادگی عبور کنیم که همین مسئله هم یکی از دلایلی بود که باعث شد تا استقلال نتواند به راحتی به آنچه که لیاقتش را داشت دست پیدا کند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=9936

ثبت نظر

-