اختصاص منابع لازم برای مقابله با کرونا در ایران

  • کد خبر : 9928
  • 02 اسفند 1398 - 20:39
اختصاص منابع لازم برای مقابله با کرونا در ایران

به گزارش نیوز به نقل از ایسنا،  محمدباقر نوبخت در حسینیه جماران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ابتدا باید خود نفس انتخابات را در هردوره ای فارغ از اینکه در چه شرایطی قرار داریم مورد توجه قرار دهیم.  به جهت قدرت ویژه و ممتازی که مجلس از آن برخوردار است وحضرت امام مرتب از در راس بودن مجلس یاد کرده اند باید به مجلس توجه کرد.

وی ادامه داد:خود بنده هم می توانم این افتخار را داشته باشم که نوعی فرزند مجلس بوده و چهار دوره توانایی ها و ظرفیت که  مجلس درخدمت مردم دارد را شاهد باشم.

نوبخت گفت: معتقد هستم ما می توانیم برای توسعه کشور رفاه مردم و سربلندی نظام جمهوری اسلامی ایران از تقویت مجلس بهره مندشویم.  هر دوره این فعالیت به تناسب مقاومتی که صورت می گیرد از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی خاطرنشان کرد: تردید نکنیم که ما داریم وارد سومین سال تحریم بی سابقه در تاریخ معاصر می شویم.  بنده به عنوان مسئول بودجهکشور می فهمم که الان شرایط ما برای اینکه بتوانیم انچه که در گذشته انجام می دادیم را به عمل برسانیم چه قدر نیاز به همفکری و خردجمعی داریم.

نوبخت گفت: از این رومجلس بسیار می تواند در این شرایط حساس به دولت کمک کند.  همچنین به قوه قضاییه کمک کند تا نظام مانندچهل و یک سال پیش در همه عرصه ها همچنان سرافراز پیش برود بدون تردید دشمنان و بدخواهان ما که در این چهل و یک سال گذشتههیچگاه در دشمنی کوتاهی نکرده اند و از اراده شان برای متوقف کردن نظام کم نشده است.  آن ها بار دیگر بدانند که ما فرزندان انقلابفرزندان امام یاران و دوستاران مقام معظم رهبری و خدمتگذاران مردم در هر شرایطی تلاش می کنیم تا دست به دست هم دهیم.

وی افزود: خوشبختانه بر اساس اخرین گزارشی که مرکز آمار ایران برای پاییز داشت رشد مثبتی داشتیم و این گواهی را مراکز بین المللی یعنی صندوق بین المللی پول و بانک جهانی اعلام کرده اند که رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۲۰ مثبت است.

نویخت کفت: انشالله با توجه به اینکه روند تورم کاهنده است و دیروز در اولین روز اسفند گزارش تورم ماه بهمن از سوی مرکز امار اعلامشد و خوشبختانه هم تورم سالانه و هم تورم نقطه به نقطه ما کاهش پیدا کرده است.  گرچه هنوز شرایط عادی نیست و باید این را به ذهنداشته باشیم که بعد از  تحریم ها و تشدید آن شوکی به اقتصادمان وارد شده است.  خوشبختانه بار دیگر الان همه شاخص ها به سمت مطلوب در حال تغییر است.  امیدواریم که ان شالله با مجلس قوی وخوبی که در سال اینده در کنار دولت خواهد بود بتوانیم بیش از پیششاخص ها را اصلاح کنیم.  انچه اهمیت دارد رضایت مردم و اقتدار جمهوری اسلامی  در رقابت های جهانی است.

وی در ارتباط با تمهیدات دولت درباره کرونا گفت: بعد از شیوع این بیماری در چین و گسترش آن در جهان وزارت بهداشت خود را تجهیزکرده و به نوع مناسبی تلاش کرد تا از ابتدا از وروداین بیماری به داخل کشور پیشگیری کند.

نوبخت ادامه داد: بالاخره با این جغرافیا که ایران دارد و این همه تعدد و تنوع مسافرانی که هر روز از ایران می روند و وارد ایران میشوند ما هم مانند سایر کشور ها که نهایت دقت را می کنند اما باز هم علائمی در ان کشور ها دیده شده متاسفانه موارد این بیماری رادر کشور مشاهده کردیم.

وی افزود: وزارت بهداشت و درمان با همه امکانات و دولت نیز به طور ویژه از وزارت بهداشت ودرمان حمایت می کند.  من به دکتر نمکیکه خودشان در سازمان برنامه وبودجه بخش بهداشت و درمان را برعهده داشتند اعلام کردم که هر مقدار منابعی که لازم باشد با توجه بهاینکه از جان مردم مراقبت می کنیم،  خواستند از سوی سازمان برنامه منابع را تخصیص می دهیم.

نوبخت گفت: ده ماه گذشته بالغ بر ۱۸ هزار میلیارد تومان فقط برای جبران خسارت سیل پرداخت کردیم.  هرچه قدر هم لازم باشد دولت دنیوزر مردم و برای دفاع و صیانت از انان هزینه می کند.

وی ادامه داد: روز گذشته بار دیگر در جلسه ستاد اقتصادی با حضور رئیس جمهور یک بار دیگر ستاد ویژه برای پیشگیری و مقابله بااین بیماری تشکیل شد و شب گذشته اولین جلسه این ستاد غیر از جلساتی که در وزارت بهداشت برگذار می‌شود برگذار شد.  انشالله دراین مورد همه تلاش خود را به کار گرفته تا مشکلات بر طرف شود.

وی درباره نبود دوربین های حرارتی فرودگاه گفت: من در این باره اطلاع ندارم اما می دانم شایعات مختلفی از سوی عواملی در فضایمجازی پخش می‌شود که قصد تضعیف روحیه ملت را دارد.  تردید نکنید که انچه که وظیفه دولت است را انجام خواهیم داد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=9928

ثبت نظر

-