لسترسیتی – چلسی‌‌؛ آبی‌های مدعی

  • کد خبر : 97839
  • 08 تیر 1399 - 11:33
لسترسیتی – چلسی‌‌؛ آبی‌های مدعی

به گزارش نیوز، جام‌حذفی انگلیس هم چند روز پس از بازگشت لیگ برتر، از سر گرفته شد. چند تیم بزرگ هنوز در رقابت‌ها باقی مانده‌اند و این احتمال وجود دارد که ۲ تیم از بیگ‌سیکس در نهایت فینالیست شوند. امشب مهمترین نبرد از ساعت ۱۹:۳۰ در ورزشگاه کینگ‌پاور آغاز خواهد شد، جایی که لسترسیتی و چلسی به مصاف هم خواهند رفت.

لسترسیتی‌‌؛ بیگ‌سِون!
قدرت‌های فوتبال در انگلیس بیش از دیگر تیم‌های معتبر اروپایی هستند و به بیگ‌سیکس معروف شده‌اند. وقتی لسترسیتی قهرمان لیگ برتر انگلیس شد، بسیاری اعتقاد داشتند موفقیت روباه‌ها تنها یک جرقه است و آنها دوباره به سطح تیم‌های معمولی بازخواهند گشت اما با آمدن برندان راجرز، دوباره لستر خودی نشان داد. حالا نه تنها در لیگ برتر مدعی حضور بین تیم‌های راه‌یافته به لیگ قهرمانان هستند، بلکه در جام‌حذفی هم می‌توانند مدعی قهرمانی باشند. مسیرشان به سمت فینال آسان نیست، چراکه به سد چلسی خورده‌اند که این روزها آماده نشان داده. فراموش نکنید لسترسیتی در لیگ برتر فصل جاری هیچ‌کدام از بازی‌هایش مقابل چلسی را نباخت.

چلسی‌‌؛ شیرهای جوان
برتری مقابل منچسترسیتی نشان داد تیم فرانک لمپارد بعد از روزهای تعلیق لیگ برتر وضعیت بدی ندارد و حتی آماده‌تر از قبل هم هست. برنامه‌های لمپارد مقابل گواردیولا بیانگر هوش او و آنالیز درست حریف بود. لمپارد این فصل ترکیب درست برای تیمش را شناخته و با برخی خریدها هم تلاش کرده تیمش را جوان‌تر کند و هم در فصل آینده تیم کامل‌تری باشند. بعید نیست چلسی فصل بعد مدعی قهرمانی باشد. فرانکی اگر بتواند این فصل یک جام با چلسی بگیرد، همه‌چیز عالی خواهد شد. با روحیه‌ای که گرفته‌اند این فرضیه دور از دسترس نیست. البته تیم‌های بزرگی هنوز در جام‌حذفی هستند و لسترسیتی هم رقیب کوچکی برای آنها نخواهد بود.

آمار بازی
۴) آخرین برد چلسی مقابل لستر به ۲ سال و ۳ ماه قبل در جام ‌اتحادیه برمی‌گردد. در ۴ بازی آخر که لیگ برتری بوده‌اند، ۳ بازی مساوی شده و یکی را لستر برده.
صفر) لسترسیتی هیچ‌گاه قهرمان جام‌حذفی انگلیس نشده. ۴ مرتبه در فینال حضور داشته‌اند که آخرین آنها به سال ۱۹۶۹ برمی‌گردد.
۸) چلسی ۸ قهرمانی در تاریخ لیگ برتر انگلیس دارد. آخرین حضورشان در فینال سال ۲۰۱۸ بود که جام گرفتند.
صفر) روباه‌ها در ۳ مرحله قبلی جام‌حذفی گل نخورده‌اند. ویگان، برنتفورد و بیرمنگام تیم‌هایی بوده‌اند که حذف کرده‌اند.
۲) چلسی همه بازی‌هایش در جام‌حذفی را با ۲ گل برده. در مرحله قبل هم لیورپول قهرمان لیگ برتر را حذف کردند.


مدعیان بزرگ هنوز هستند
داستان قهرمانی لیگ برتر انگلیس ۷ هفته مانده به پایان رقابت‌ها تمام شد. حالا دیگر فقط مانده کورس اروپایی شدن و فرار از سقوط اما جام‌حذفی همچنان پرهیجان دنبال خواهد شد، چراکه تیم‌های بزرگی مثل منچسترسیتی، منچستریونایتد، آرسنال، چلسی و لسترسیتی بین ۸ تیم برتر هستند و همه نبردها جذاب خواهد بود.

آرسنال به مصاف شفیلدیونایتد می‌رود، تیمی که در فصل جاری لیگ برتر پدیده بوده و می‌تواند از تیم‌های انگلیسی حاضر در اروپا برای فصل بعد باشد. نکته جالب اینکه آرسنال در فصل جاری موفق به شکست شفیلد نشده، بازی رفت را باخته و بازی برگشت هم در لندن با تساوی خاتمه پیدا کرد. از آرسنال به‌عنوان پرافتخارترین تیم جام‌حذفی انتظار زیادی داریم. آرتتا هم تلاش کرده تیمش را به شرایط خوبی برساند، اگرچه در ۳ بازی آخر ۲ باخت داشته‌اند. در حالی که آرسنال ۱۳ قهرمانی در جام‌حذفی داشته، شفیلدیونایتد هم ۴ قهرمانی کسب کرده. البته آخرین قهرمانی‌شان به سال ۱۹۲۵ یعنی ۹۵ سال قبل برمی‌گردد.

منچسترسیتی هم به‌مصاف کلاغ‌ها خواهد رفت. سیتی هم در بازی رفت این فصل لیگ برتر مقابل نیوکاسل متوقف شد. فصل قبل هم نیوکاسل آخرین تیمی بود که تیم گواردیولا را برد. تیم بروس در ۴ بازی اخیر شکست نخورده و شرایط خوبی داشته. نکته جالب اینکه نیوکاسل و منچسترسیتی هر دو ۶ قهرمانی در جام‌حذفی داشته‌اند. البته آخرین قهرمانی نیوکاسل به سال ۱۹۵۵ برمی‌گردد اما سیتی مدافع عنوان قهرمانی است.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=97839

ثبت نظر

-