عابدینی: هیچ‌وقت سرمربی استقلال را به تیم ملی نبردم

  • کد خبر : 9678
  • 02 اسفند 1398 - 10:23
عابدینی: هیچ‌وقت سرمربی استقلال را به تیم ملی نبردم

به گزارش نیوز، امیر عابدینی این روز‌ها در خارج از کشور به سر می‌برد. با وجود آنکه شایعاتی به راه افتاده مبنی بر اینکه او دیگر به ایران بازنمی‌گردد، اما خودش می‌گوید فروردین ۹۹ به کشور برمی‌گردد. با عابدینی درباره اتهاماتی که اخیراً درودگر رئیس سازمان اقتصادی فدراسیون به او زده بود، گفت‌وگویی کردیم.

آقای عابدینی شما در سال ۷۳ تبانی کردید؟ مربی رقیب را به تیم ملی بردید تا قهرمان نشوند؟
نه. من رئیس فدراسیون فوتبال شدم. مربی اولی که می‌خواستم بیاورم آری هان بود که نشد. بعد از آن استانکو را سرمربی تیم ملی کردیم. دوره دیگر نبوده که بخواهم سرمربی استقلال را مربی تیم ملی کنم.

مسئول داوری هم داشتید تا برایتان با داوران لابی کند و امتیاز بگیرید؟
نه آقا نداشتیم. در تمام سال‌های حضور در پرسپولیس چنین کسی را نداشتیم. در داماش هم همین‌طور. فقط وقتی در لیگ یک بودیم یک داور بازنشسته که اوضاع خوبی نداشت پیش من آمد و گفت در باشگاه مشغول شوم. بنده ایشان را به تیم‌های پایه فرستادم. در ضمن مگر در تراکتورسازی یک پیشکسوت داوری سرپرست تیم نشد؟ یا در باشگاه‌ها با یک بازنشسته داوری کار نمی‌کردند؟ بنابراین اگر ما یک پیشکسوت داوری هم داشتیم کار غیرقانونی نکردیم.

پس چرا این اتهام‌ها به شما وارد شده است؟
مشکل این است که بنده گفته‌ام آقای قریب در فوتبال آدم شناخته‌شده‌ای نیست. دوستان، چون در تیم ایشان هستند و حمایت می‌کنند، این‌طور به من حمله کردند. یادم هست قبل از آن مجمعی که آقای کفاشیان، آقای قریب را شکست دادند، همین آقایان پیش من آمدند و گفتند به خاطر ما از قریب حمایت کن. بنده گفتم نه. روز مجمع جلوی در گفتند به خاطر ما از ایشان حمایت کن. گفتم اتفاقاً به خاطر شما حمایت نمی‌کنم! از آن موقع به دل گرفته‌اند.

به نظر شما این دوره چه کسی رئیس می‌شود؟
یکجور‌هایی مجبوری شده است. باید از بین همین‌ها که ثبت نامه شده به یکی رأی داده شود. من می‌گویم چرا دادکان به انتخابات نیامده است؟ ایشان چی دیده که می‌گوید من می‌دانم چه کسی رأی می‌آورد؟

یعنی لابی شده؟
بله. مجمع فدراسیون اجازه نمی‌دهد یکی مثل دادکان رأی بیاورد. آن‌ها حتی اجازه نمی‌دهند گزینه وزارت ورزش رأی بیاورد.

چه کسی شانس ریاست دارد؟
به نظر من حبیب کاشانی شانسی ندارد. بهاروند، نبی و ممبینی شانس دارند.

بهاروند بازنشسته است و شاید شرکت نکند.
اگر این‌طور باشد به نظرم رقابت بین نبی و ممبینی خواهد بود. هر کدام از آن‌ها رأی بیاورند فرقی ندارد. ولی واقعاً برای من سؤال است چرا یکی مثل علی دایی نباید به انتخابات بیاید؟ او تمام فاکتور‌های حضور در رأس فدراسیون را دارد. دایی در AFC و فیفا احترام دارد. بعد ما حتی دایی را می‌پیچانیم و یکی دیگر را سرمربی تیم ملی می‌کنیم.

به نظر شما دلالی در انتخاب این مربی نقش داشت؟
اصلاً به نظر من دلال‌ها بیشتر از مدیریت ورزش ایران رشد کرده‌اند! مگر می‌شود دلالی نقش نداشته باشد؟!

شما دیگر به ایران نمی‌آیید؟
این حرف‌ها چیست؟ من فروردین سال ۹۹ به ایران برمی‌گردم.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=9678

ثبت نظر

-