گرند‌اسلم شماره ۱۷ به‌نام پادشاه نواک؛ بزرگترین در تاریخ!

  • کد خبر : 945
  • 19 بهمن 1398 - 16:12
گرند‌اسلم شماره ۱۷ به‌نام پادشاه نواک؛ بزرگترین در تاریخ!

گرند‌اسلم شماره ۱۷ به‌نام پادشاه نواک جوکوویچبه گزارش نیوز، نوواک جوکوویچ این بار هم در اوپن استرالیا، جایی که به گفته «دومینیک تیم» حریف او در بازی فینال، «منطقه امن» خودش به‌حساب می‌آید، قهرمانی دیگری را کسب کرد و با کسب هفدهمین قهرمانی خود در گرند‌اسلم‌ها توانست به راجر فدرر هشدار بدهد برای رسیدن به رکورد ۲۰ گرند‌اسلم ستاره سوئیسی کاملاً مصمم است.
جوکوویچ که در بازی فینال از حریف استرالیایی خود عقب افتاده بود به بازی برگشت تا هشتمین قهرمانی خود در گرند‌اسلم استرالیا را در ملبورن به دست بیاورد. او با پیروزی‌ها و قهرمانی‌های مداومی که به دست می‌آورد قصد دارد به بحث اینکه چه کسی بزرگترین تنیس‌باز تاریخ است پایان دهد و نام خودش را به عنوان پاسخ این سؤال در کتاب تاریخ تنیس ثبت کند.

در هشت فینال اوپن استرالیا او هشت قهرمانی به دست آورده است و از نظر تعداد قهرمانی در استرالیا نیز با نادال و فدرر برابر شد. نوله ۳۲ ساله حالا اولین تنیس‌بازی است که توانسته قهرمانی در گرند‌اسلم‌های تنیس را در سه دهه متوالی به دست بیاورد. ضمن اینکه او حالا بار دیگر به رده اول رده‌بندی جهانی تنیس مردان برگشته است.

خبر بد برای رقیبان جوکوویچ این است که این ستاره صربستانی در حالی امسال را بدون شکست و با دو قهرمانی در دو تورنمنت ATP کاپ و اوپن استرالیا شروع کرده است که هنوز رقابت‌های ویمبلدون، اوپن فرانسه، المپیک توکیو و اوپن آمریکا را در پیش دارد و می‌تواند به تالار پرافتخار خود، مدال‌های رنگین دیگری را نیز اضافه کند.

جوکوویچ که در پنج ست و با نتیجه ۳-۲ تیم را در فینال شکست داد، اهداف روشنی را برای خود در نظر گرفته است: گذشتن از رکورد ۱۹ قهرمانی نادال و سپس ۲۰ قهرمانی فدرر در گرند‌اسلم‌ها و تبدیل شدن به پادشاه همیشگی تاریخ تنیس در فتح گرند‌اسلم‌ها و همچنین شکستن رکورد راجر فدرر در زمینه قرار گرفتن در رده یک رده‌بندی جهانی به مدت ۳۱۰ هفته.

گرند‌اسلم شماره ۱۷ به‌نام پادشاه نواک جوکوویچ

فوق‌ستاره صربستانی تا کنون ۲۷۶ هفته به‌عنوان نفر اول بوده و می‌تواند دو ماه دیگر از رکورد پیت سمپراس (۲۸۶ هفته) بگذرد و اگر تا روز ۵ اکتبر (۱۴ مهر) همچنان نفر اول باشد رکورد ۳۱۰ هفته‌ای فدرر را نیز خواهد شکست.

او با صراحت در مورد اهدافش صحبت می‌کند: «مسلماً در این مقطع از حرفه‌ام، گرند‌اسلم‌ها برای من بالاترین ارزش را دارند. اولویت من قهرمانی در این رقابت‌هاست. پشت این رقابت‌ها تاریخ بزرگی وجود دارد. یکی از اصلی‌ترین دلایلی که من همچنان در همه طول فصل با تمام توان بازی می‌کنم همین گرند‌اسلم‌ها هستند و اینکه تلاش کنم رکورد تاریخی شماره یک بودن را بشکنم. این هم یک هدف بزرگ دیگر من است.»

پنج قهرمانی در گرند‌اسلم‌های دو سال اخیر تنیس و شکست نخوردن مقابل نادال و فدرر در گرند‌اسلم‌ها از سال ۲۰۱۴ تا کنون، جای تردیدی باقی نمی‌گذارد که در بین «سه بزرگ» دنیای تنیس چه کسی از همه جلوتر و چه کسی «بزرگترین» است.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=945

ثبت نظر

-