رئیس پاری‌سن‌ژرمن به رشوه دادن متهم شد

  • کد خبر : 9308
  • 01 اسفند 1398 - 16:12
رئیس پاری‌سن‌ژرمن به رشوه دادن متهم شد

به گزارش نیوز، ناصر الخلیفی رئیس باشگاه پاری‌سن‌ژرمن به نقش داشتن در برخی جرایم صورت گرفته توسط ژروم والکه، دبیرکل سابق فیفا متهم شده است.

والکه سال ۲۰۱۵ پس از اثبات سوء‌استفاده از منصب خود در فیفا و اتهاماتش در مورد فروش بلیت‌های جام جهانی با بهایی بالاتر از قیمت مصوب در بازار سیاه، بنیوزر شد و اکنون فاش شده است که رئیس قطری باشگاه پاری‌سن‌ژرمن هم در اتهاماتی که علیه مدیر گروه رسانه‌های BeIN وجود دارد، نقش داشته است. اتهامی که در سوئیس علیه الخلیفی شکل گرفته اعطای امتیازات بی‌مورد از سوی او به والکه بوده است، کسی که به دریافت رشوه متهم بوده است.

در بیانیه‌ای که از سوی دفتر دادستانی کل سوئیس منتشر شده آمده است: نتایج یکسری تحقیقات نشان می‌دهد که والکه از هر یک دو متهم دیگر پرونده، امتیازات بی‌مورد دریافت کرده است. پس از آنکه ناصر الخلیفی به جای والکه، از طریق یک شرکت، ویلایی را در منطقه ساردینیای ایتالیا خریداری کرد، مبلغی حدود ۵۰۰ هزار یورو به والکه مسترد شد، مبلغی که او به یک شخص ثالث برای خرید آن ویلا پرداخت کرده بود. والکه سپس از الخلیفی امتیاز استفاده انحصاری از این ویلا برای یک بازه زمانی ۱۸ ماهه گرفت – تا زمانی والکه که از سوی فیفا محروم شد – آن هم بدون آنکه اجاره بهای تخمین زده شده این ویلا که در حدود ۹۰۰ هزار یورو تا ۱٫۸ میلیون یورو بود را بپردازد. همچنین از سوی متهم سوم سه مورد واریز وجه مجموعاً به رقم ۱٫۲۵ میلیون یورو به حساب شرکت تحت تملک والکه «اسپورت یونایتد» صورت گرفته است. اتهام (الخلیفی) به تخلف سوءمدیریت، با خودداری والکه از اعلام امتیازات دریافتی از سوی او در فیفا با وجود ملزم بود به گزارش این امتیازات به عنوان دبیرکل که مال‌‌اندوزی غیرقانونی محسوب می‌شود، مرتبط است. از این رو الخلیفی و متهم سوم هر دو به عنوان عوامل انگیزه‌بخش در رخ دادن این تخلفات متهم شناخته می‌شوند.

در ادامه بیانیه دفتر دادستانی کل سوئیس می‌خوانید: در ارتباط با جعل‌اسناد نیز والکه به ارائه مدارک غیرواقعی از تراز مالی شرکت اسپورت یونایتد در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ که در آنها مشخص شده او به عنوان وام، سه مورد دریافت وجه از سوی متهم سوم داشته است، متهم شناخته می‌شود. اتهامات مربوط به این پرداخت‌ها و دریافت رشوه در فاصله سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵، مصداق سو استفاده والکه از سمت خود به عنوان دبیر کلی به منظور اعمال نفوذ برای اعطای حق پخش تلویزیونی چند دوره جام جهانی و جام کنفدراسیون‌ها در بازه زمانی سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۳۰ محسوب می‌شود. از ازای دریافت این حق، متهم سوم به والکه وعده انجام سه وایرز وجه به حساب شرکت او، مجموعاً به مبلغ ۱٫۲۵ میلیون یورو را می‌دهد و به وعده خود هم عمل می‌کند. در همین حال والکه از اتهام دریافت یک ساعت گران‌قیمت از سوی الخلیفی به عنوان پاداش اعمال نفوذش در فیفا به نفع گروه رسانه‌ای BeIN، تبرئه می‌شود چون مدارک لازم برای اثبات این اتهام یافت نشد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=9308

ثبت نظر

-