نحوه انتخاب اسکوچیچ به تعبیر معاون وزیر ورزش

  • کد خبر : 9172
  • 01 اسفند 1398 - 13:28
نحوه انتخاب اسکوچیچ به تعبیر معاون وزیر ورزش

به گزارش نیوز، مهدی علی‌نژاد در خصوص برگزاری انتخابات پیش‌روی فدراسیون فوتبال اظهار داشت: انتخابات فدراسیون فوتبال ۲۵ اسفند برگزار می‌شود. فرآیند آن هم طبق اساسنامه پیش می‌رود. کمیته تطبیق هم در حال رسیدگی و بررسی نامزدها است و دستگاه‌های نظارتی هم برای تایید صلاحیت‌ها اقدام می‌کنند تا در نهایت کاندیدا‌های مورد نظر مشخص شده و انتخابات فدراسیون فوتبال در سلامت کامل برگزار شود.

وی افزود: برای وزارت ورزش مهم این است که اساسنامه و قوانین اجرا شود و ما بیشتر نگاه نظارتی داریم. قطعا هر عاملی که باعث شود سلامت انتخابات به خطر بیفتد با آن برخورد و عامل مربوط را به دستگاه نظارتی معرفی می‌کنیم. با قاطعیت اعلام می‌کنم که وزارت ورزش هیچ کاندیدایی در انتخابات ندارد و ما کاملا بی‌طرف هستیم. همانطور که گفتم هدف ما سلامت انتخابات بوده و جالب است که برای اینکه شائبه‌ای در جانب‌داری ما از کاندیدایی ایجاد نشود، من و وزیر ورزش که در انتخابات فدراسیون فوتبال دارای رای هستیم هیچ فرمی را برای نامزد‌های انتخاباتی پر نکرده‌ایم.

معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در مورد شایعه ایجاد شده مبنی بر احتمال تعویق زمان برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال، گفت: قطعا انتخابات روز ۲۵ اسفند برگزار می‌شود و رئیس و اعضای هیئت رئیسه فدراسیون مشخص می‌شوند. به هیچ عنوان دلیلی مبنی بر تاخیر در برگزاری انتخابات وجود ندارد. با توجه به اینکه در سال آینده رویداد‌های مهم فوتبالی پیش‌روی فدراسیون است، قطعا رئیس در تاریخ مورد نظر انتخاب می‌شود تا وضعیت فوتبال هرچه زودتر سروسامان بگیرد.

علی‌نژاد در مورد اینکه آیا بازنشسته‌ها منعی برای حضور در انتخابات فدراسیون فوتبال دارند یا خیر، تصریح کرد: بر اساس قوانین کشور و اساسنامه فدراسیون فوتبال و البته دیدگاه نهاد‌های نظارتی در نهایت تصمیمات مورد نظر اتخاذ می‌شود و به اطلاع فوتبالدوستان و مردم می‌رسد.

وی در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه ورزشکارانی که سهمیه المپیک می‌گیرند آیا حقوق ۶ ماه اول به آنها تعلق می‌گیرد یا خیر، گفت: هر کسی هر زمانی سهمیه بگیرد، حقوق ۶ ماه اول را به او پرداخت می‌کنیم. حقوق ۶ ماه دوم هم در صورتی پرداخت می‌شود که آن ورزشکار عازم المپیک توکیو ۲۰۲۰ شود.

معاون وزیر ورزش در پاسخ به این سوال که آیا افرادی مثل شروین اسبقیان که کاندیدای فدراسیون جانبازان و معلولین بوده و در وزارت ورزش هم مدیرکل است، آیا در نهایت از سمت خود استعفا می‌دهند یا خیر، تصریح کرد: در مورد انتخابات دوومیدانی، تنیس و فدراسیون جانبازان و معلولین منتظر تایید صلاحیت‌ها هستیم. به محض آمدن تایید صلاحیت‌ها انتخابات را برگزار می‌کنیم. بدیهی است که اگر تا سوم یا چهارم اسفند تایید صلاحیت‌ها بیاید، انتخابات را قبل از سال برگزار می‌کنیم و در غیر اینصورت انتخابات به سال آینده خواهد افتاد.

علی‌نژاد در مورد حاشیه‌های اخیر فدراسیون دوومیدانی اظهار داشت: مجمع عادی فدراسیون‌ها در هر سال باید برگزار شود و ۲ تا ۳ فدراسیون هنوز مجمع خود را برگزار نکردند. یکی از آنها دوومیدانی است و برگزاری این مجمع ربطی به انتخابات دوومیدانی ندارد. ما تمام اتفاقات و موارد مورد نظر را بررسی می‌کنیم و به نظرم مجامع عادی سالیانه باید بر اساس قوانین تا آخر تیر برگزار می‌شد.

وی با اشاره به رکوردشکنی فرزانه فصیحی در مسابقات دوومیدانی کاپ استانبول گفت: خوشحالیم که این بانوی دوومیدانی‌کار توانست رکورد ایران را جابجا کند. قطعا نشستی را با حضور وی و مسئولان فدراسیون برگزار می‌کنیم تا ضمن تقدیر حمایت‌های لازم از فرزانه فصیحی را نیز داشته باشیم.

معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان درباره پرداختی‌هایی که به فدراسیون‌ها شده است، گفت: بعضی فدراسیون‌ها که در المپیک شانس مدال دارند، به ۱۰۰ درصد پرداختی و بودجه خود رسیده‌اند و باقی فدراسیون‌ها هم تا پایان سال بین ۸۰ تا ۹۰ درصد پرداختی خواهند داشت.

رئیس سابق فدراسیون ووشو در پاسخ به این سوال که آیا با کناره‌گیری‌اش از ریاست این فدراسیون کرسی بین‌المللی‌اش به خطر می‌افتد یا خیر، گفت: جای هیچ نگرانی نیست و مسئولیت من در آنجا به واسطه شخصیت حقیقی من است. تا سال ۲۰۲۲ نایب رئیس کنفدراسیون ووشو آسیا و تا سال ۲۰۲۳ عضو هیئت رئیسه فدراسیون جهانی هستم.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه متاسفانه برخی از کارمندان وزارت ورزش و جوانان و حتی مدیران کل این وزارت در انتخابات فدراسیون فوتبال و حتی سایر فدراسیون‌ها ادعای اعمال نفوذ دارند و با کاندیدا‌ها در این مورد زدوبند‌هایی را انجام می‌دهند، آیا وزارت در این ارتباط واکنش و برخوردی با این افراد نخواهد داشت، اظهار داشت: بنای وزارت ورزش به بی‌طرفی است، اما برخی از افراد به واسطه شخصیت حقیقی خود به این مسائل ورود می‌کنند. اگر مشخص شود که این افراد بر اساس شخصیت حقوقی وارد برخی لابی‌های نادرست شده‌اند، با آنها برخورد جدی صورت می‌گیرد.

علی‌نژاد در مورد انتخاب اسکوچیچ به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال و برخی از انتقاد‌هایی که به این انتخاب می‌شود، خاطرنشان کرد: سرپرست فدراسیون فوتبال با مشورت کمیته فنی دراگان اسکوچیچ را انتخاب کرده‌اند و این جزو اختیارات آنها است. این مثل انتخاب سرمربی در سایر فدراسیون‌ها است و وظیفه ما تنها حمایت است. در این شرایط باید از این انتخاب حمایت کنیم و امیدوارم با این سرمربی بتوانیم به جام جهانی صعود کنیم تا در نهایت باعث خوشحالی مردم ایران شود. به اعتقاد من الان باید به جای این انتقاد‌ها به تیم ملی کمک کنیم تا ذهن سرمربی آزاد باشد و نتایج خوبی به دست بیاوریم.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=9172

ثبت نظر

-