توصیه های مسافرتی در خصوص ویروس کرونا+ اینفوگرافی

  • کد خبر : 9055
  • 01 اسفند 1398 - 11:14
توصیه های مسافرتی در خصوص ویروس کرونا+ اینفوگرافی

کد خبر: ۱۴۳۹۱۴

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ – ۰۸:۵۱

این ویروس‌ می‌تواند منجر به ایجاد علائمی نظیر تب، سرفه، تنگی نفس شود.

به گزارش نیوز:  در حال حاضر همه گیری کرونا ویروس جدید در کشور چین در حال افزایش است. این ویروس‌ می‌تواند منجر به ایجاد علائمی نظیر تب، سرفه، تنگی نفس شود. گاهی می‌تواند موجب عفونت شدید و حتی مرگ  فرد مبتلا هم شود. این ویروس اولین بار، از حیوانات آلوده‌ای که در کشور  چین خرید و فروش و مصرف می‌شدند به انسان منتقل شده، اما اکنون اکثر موارد ابتلا به وسیله تماس انسان آلوده با فرد سالم است. طریقه انتقال ویروس از طریق تماس مستقیم با فردی که دارای علائم ابتلایی به ویروس کرونا است یا به وسیله  قطرات تنفسی و دست دادن امکان پذیر خواهد بود.

 

 

مسافرین ورودی از کشور چین اگر از کشور چین آمده اند و دچار علائمی نظیر تب، سرفه، گلودرد یا تنگی نفس شده اند

 

 

در بدو ورود به کشور، به پایگاه مراقبت بهداشتی مرزی مستقر در پایانه مراجعه نمایید. مامورین بهداشتی، شما را راهنمایی خواهند کرد.

 

 

تا ۱۴ روز پس از بازگشت سعی کنید در منزل بمانید و چنانچه دچار علائمی از بیماری شدید بلافاصله با تلفنی که در فرودگاه در اختیار شما قرار خواهد گرفت و یا با سامانه ۱۹۰ تماس بگیرید. همچنین در صورت مراجعه به پزشک، حتما در خصوص سابقه مسافرت خود به چین توضیح دهید.

 

 

هنگام عطسه و سرفه با دستمال یا قسمت بالای آستین، دهان و بینی خود را بپوشانید )بلافاصله دستمال را دور انداخته و دست ها را بشویید( و ملاقات و رفت و آمدهای خود را محدود کنید. از تماس با افراد بیمار، بخصوص افرادی که دارای علائمی از این بیماری هستند خودداری کنید. از حضور در فروشگاه های بزرگ و محل های فروش حیوانات زنده یا ذبح شده اجتناب نمایید.

 

 

دست های خود را مرتب به ویژه قبل از غذا خوردن، بعد از توالت یا تماس با حیوانات با آب و صابون یا محلول های ضدعفونی کننده شستشو نمایید. از تماس با حیوانات، فضولات یا بقایای آنها خودداری کنید. در صورت نیاز به مشاوره یا اطلاع رسانی، سامانه تلفنی  ۱۹۰ به صورت شبانه روزی در اختیار شماست.

منبع: باشگاه خبرنگاران

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=9055

برچسب ها

ثبت نظر

-