کیانوش رستمی: مجبور بودم وزنه را مهار کنم

  • کد خبر : 905
  • 19 بهمن 1398 - 15:29
کیانوش رستمی: مجبور بودم وزنه را مهار کنم

به گزارش نیوز، کیانوش رستمی پس از اتمام بازی‌های دسته ۹۶ کیلوگرم در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه برای صعود به المپیک باید وزنه‌های سنگین را مهار کند، اظهار کرد: فردی اشتباهی کرده و به همین دلیل مجبور به برگزاری مسابقه در فواصل زمانی کوتاه هستیم؛ مجبور بودم برای صعود به المپیک وزنه‌های سنگین را مهار کنم.

وی با بیان مجبور بود برای کسب امتیاز المپیک با وزنه‌های سنگین تمرین کند، افزود: اگر اسم بنده در شش ماه دوم رقابت‌های انتخابی المپیک در لیست تیم ملی رد شده بود، اتفاقات تلخ امروز برایم اتفاق نمی‌افتاد؛ با خیالی راحت‌تر تمرین کرده و از فشار مضاعف خودداری می‌کردم.

قهرمان حرکت دوضرب جام فجر با تأکید بر اینکه این نامهربانی‌ها حقش نبود، تصریح کرد: به‌جای اینکه برای کسب نشان طلای المپیک برنامه‌ریزی کنم مجبور به تمرکز روی کسب سهمیه المپیک بودم.

رستمی خواهان حمایت از مسؤولین ورزش کشور شده و گفت: هیچ کمکی به بنده انجام نمی‌دهند، گفتند مربی کنارت باشد قبول کردم؛ آقای جباری کار خود را به‌خوبی انجام داده و از وی که فردی دانا و باذکاوت است نهایت سپاس را دارم.

وی با بیان اینکه برای در جام فجر مجبور به ثبت رکورد بالای ۴۰۰ کیلوگرم درمجموع حرکات یک‌ضرب و دوضرب بود، افزود: گویی در حرکات یک‌ضرب طلسم شده بودم؛ در پشت‌صحنه به‌راحتی وزنه‌های ۱۷۰ کیلوگرمی را مهار کردم و نمی‌دانم چرا در یک‌ضرب در مهار این وزنه ناکام ماندم.

ملی‌پوش وزن ۹۶ کیلوگرم کشورمان با تأکید بر اینکه وزنه‌های کمتر از ۱۷۰ کیلوگرم در یک‌ضرب سودی برایش نداشت، گفت: درحرکت یک‌ضرب باید وزنه ۱۸۰ کیلوگرمی و درحرکت دوضرب وزنه ۲۲۸ کیلوگرمی را مهار کنم؛ اگر هدف کسب جایزه شش هزار دلاری این مسابقات و مهار وزنه‌های ۱۶۰ کیلوگرمی در یک‌ضرب و ۲۰۵ کیلوگرمی در دوضرب بود، این کار را انجام نمی‌دهم.

رستمی با بیان اینکه به عشق مردم درحرکت دوضرب روی تخته حضور پیدا کرد، گفت: تک مدال این مسابقات سودی برایم نداشته و به دلیل شور و عشقی که از مردم گرفتم درحرکت دوضرب روی تخته حاضر شدم.

به گزارش فارس، کیانوش رستمی درحرکت یک‌ضرب وزن ۹۶ کیلوگرم در تلاش‌های اول و دوم از مهار وزنه ۱۷۵ کیلوگرمی ناکام مانده و در تلاش سوم وزنه ۱۷۷ کیلوگرمی را انتخاب کرده و با ناکامی در مهار این وزنه از کسب رتبه بازماند.

وی درحرکت دوضرب با مهار وزنه ۲۱۵ کیلوگرمی با اختلافی ۹ کیلوگرمی نسبت به نفر دوم این حرکت، به نشان طلا دست‌یافت.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=905

ثبت نظر

-