دور رفت مرحله یک‌شانزدهم نهایی لیگ اروپا؛ آن‌سوی رقابت‌های اروپایی

  • کد خبر : 8984
  • 01 اسفند 1398 - 9:34
دور رفت مرحله یک‌شانزدهم نهایی لیگ اروپا؛ آن‌سوی رقابت‌های اروپایی

به گزارش نیوز، در کنار تیم‌هایی که از دور گروهی بالا آمده‌اند، ۸ تیم هم از لیگ قهرمانان اضافه شده‌اند و حالا ۳۲ تیم برای رسیدن به مراحل بالاتر تلاش خواهند کرد. از لحاظ اسم و رسم می‌توان آرسنال، منچستریونایتد، اینتر و رم را مدعی قهرمانی این فصل دانست. اگرچه قطعاً لیگ اروپا برای ما سورپرایز‌هایی هم خواهد داشت.

کلوب بروژ – منچستریونایتد؛ شیاطین‌سرخ در مقر شیاطین‌سرخ
بروژ فاصله زیادی با قهرمانی در ژوپیلر لیگ بلژیک ندارد. تیمی که رقیب منچستریونایتد شده با یک برد دیگر جام را به افتخاراتش اضافه خواهد کرد. شیاطین‌سرخ در مقر شیاطین‌سرخ اروپا یعنی بلژیک کارشان را در مرحله حذفی لیگ اروپا آغاز خواهند کرد. این روز‌ها فکر سولشائر بیشتر درگیر رسیدن به پله‌های بالاتر در لیگ برتر و بازگشت به لیگ قهرمانان است. یوفا بدجور آن‌ها را با محرومیت منچسترسیتی خوشحال کرده. به هر شکلی که بود چلسی را هم شکست دادند تا باز هم موقتاً به روز‌های کابوس‌وار خاتمه دهند. بروژ هم آمار خوبی مقابل تیم‌های انگلیس نداشته و در ۱۰ بازی، هیچ بردی کسب نکرده، در حالی که ۸ شکست هم در کارنامه داشته. در پلی‌آف لیگ قهرمانان فصل ۲۰۱۶-۲۰۱۵ شیاطین‌سرخ بدجور حال بروژ را گرفتند. ۷ بر یک در خانه پیروز شدند و در خانه حریف هم ۴ گل زدند. یونایتد ۵ مرتبه در بلژیک بازی کرده که ۲ برد، یک تساوی و ۲ شکست آماری بوده که ثبت کرده‌اند. این پنجمین حضور بروژ در یک‌شانزدهم نهایی لیگ اروپاست و دوست ندارند راحت از دور رقابت‌ها کنار بروند. بروژ همان تیمی بود که در مرحله گروهی لیگ قهرمانان یقه رئال‌مادرید را در برنابئو گرفت. منچستریونایتد از مرحله گروهی لیگ اروپا در حالی که اکثراً مهره‌های جوان‌تر را سولشائر به میدان فرستاد با ۱۳ امتیاز صدرنشین شد و صعود کرد. با وجود اینکه کسب رتبه خوب در لیگ برتر برای یونایتد اهمیت زیادی دارد، اما قهرمانی در لیگ اروپا هم می‌تواند آن‌ها را به لیگ قهرمانان برگرداند.


المپیاکوس – آرسنال؛ شروع با آرتتا
۲۰ دسامبر باشگاه آرسنال، میکل آرتتا را به‌عنوان سرمربی جدید توپچی‌ها معرفی کرد. این مربی جوان انگیزه کار در آرسنال را دارد و با تفکر جدیدش هواداران را به آینده امیدوار نگه داشته. با این وجود در ۹ بازی لیگ برتری با هدایت میکل فقط ۲ برد داشته‌اند. آرسنال هم درست مثل منچستریونایتد امیدوار است در لیگ برتر بین ۵ تیم بالای جدول قرار بگیرد و به لیگ قهرمانان برسد. قاطع‌ترین برد آرسنال با آرتتا هم خوش‌موقع اتفاق افتاد. همین چند روز پیش ۴ گل به نیوکاسل زدند و آماده رویارویی با المپیاکوس هستند. پرطرفدارترین تیم یونان برای آرسنالی‌ها غریبه نیست. در یک دهه گذشته ۶ مرتبه در لیگ قهرمانان به مصاف این رقیب رفته‌اند. نکته جالب این است که یک بازی در میان نام تیم پیروز عوض شده. ۳ برد آرسنال داشته و ۳ برد المپیاکوس. در ۲ بازی آخر هم هرکدام در زمین حریف پیروز شدند. همیشه هم بازی‌های‌شان پرگل و تماشایی از آن درآمده است. آرسنال صدرنشین گروهش در لیگ اروپا شده و المپیاکوس در گروهی که بایرن و تاتنهام اول و دوم شدند، سوم شد تا از لیگ قهرمانان به لیگ اروپا بیاید. صدرنشین سوپرلیگ یونان در رقابت‌های داخلی این فصل هیچ شکستی نداشته. در مرحله گروهی لیگ قهرمانان هم فقط بایرن آن‌ها را در خانه برد. آرسنال فصل پیش تا فینال لیگ اروپا هم پیش رفت، اما با شکست سنگین مقابل چلسی نتوانست قهرمان شود. ۱۰ برد، ۳ تساوی و ۱۵ شکست حاصل کار المپیاکوس مقابل تیم‌های انگلیسی بوده. در حالی که آرسنال در ۱۸ نبرد با تیم‌های یونانی ۹ برد، ۳ تساوی و ۶ شکست داشته.


لودوگورتس – اینتر؛ با بی‌میلی آمدیم!
سال ۲۰۰۱ باشگاه لودوگورتس رازگراد تأسیس شد و کم‌کم به بالاترین سطح فوتبال بلغارستان رسید. عقاب‌ها از فصل ۲۰۱۲-۲۰۱۱ جام را گرفتند و دیگر اجازه قهرمانی به هیچ تیمی ندادند. حالا هم دوباره صدرنشین لیگ بلغارستان هستند و چیزی تا قهرمانی نهم‌شان نمانده. حریف اینتر در یک‌شانزدهم نهایی به لطف ۲ برد اولِ مرحله گروهی در رده دوم قرار گرفت. آن‌ها حتی ۶ گل از اسپانیول هم دریافت کردند. ۲ برد و ۲ تساوی مانع صعودشان نشد و حالا به مصاف یکی از قدرت‌های ایتالیا خواهند رفت. در ۴ مصاف با تیم‌های ایتالیایی یک برد، یک تساوی و ۲ شکست داشته‌اند و این نخستین نبردشان با نراتزوری خواهد بود. در طرف مقابل اینتر که فصل خوبی را سپری می‌کرد به یکباره چند روز پیش تا رده سوم پایین آمد. باخت به لاتزیو بدموقع بود و کونته باید تیمش را برای ادامه رقابت‌ها آماده کند. در هر صورت آن‌ها همچنان مدعی قهرمانی سری A هستند و بی‌شک یکی از اصلی‌ترین شانس‌های قهرمانی لیگ اروپا. اگرچه با بی‌میلی از لیگ قهرمانان به لیگ اروپا آمدند و تصور می‌کردند حداقل بالاتر از دورتموند در گروه‌شان قرار بگیرند. اینتر ۳ مرتبه سابقه قهرمانی در این تورنمنت را داشته، وقتی به آن جام یوفا می‌گفتند. آخرین قهرمانی‌شان فصل ۱۹۹۸-۱۹۹۷ به دست آمد. قهرمانی تاریخی در فینالی مقابل لاتزیو و با گلزنی رونالدو.


رم – خنت؛ شرایط سخت جالوروسی
رمی‌ها که زیاد نوسان داشته‌اند به مصاف خنت خواهند رفت. در واقع خنت به‌عنوان صدرنشین مرحله گروهی لیگ قهرمانان بالا آمده و بازی رفت هم مهمان است. پایتخت‌نشینان ایتالیا صعودشان را بیشتر مدیون استانبول باشاکشهیر هستند که در ۲ بازی قاطعانه شکستش دادند. در مرحله گروهی نه گلادباخ را بردند و نه ولفسبرگر را! باشگاه رم در حال حاضر از پائولو فونسکا راضی نیست. تیم او در ۳ بازی آخرش شکست خورده و ادامه این روند کار را برای او سخت خواهد کرد. خنت که تیم دوم ژوپیلرلیگ بلژیک است فقط یک مرتبه در رقابت‌های اروپایی مقابل تیمی ایتالیایی قرار گرفته که رویارویی با همین تیم رم در مرحله پلی‌آف فصل ۲۰۱۰-۲۰۰۹ بود. در مجموع هم ۱۰ گل خوردند و حذف شدند. در حال حاضر شرایط خنت از رم خیلی بهتر است و بعید نیست حتی جالوروسی را در همین مرحله از دور رقابت‌ها کنار بزنند. در حالی که رم در سری A عملکرد خوبی در المپیکو نداشته و ۴ بازی را هم باخته، خنت در خانه خودش این فصل اصلاً نباخته و اگر رم در ایتالیا نتیجه خوبی نگیرد کار در بازی برگشت سخت خواهد شد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=8984

ثبت نظر

-