الزام شهروندان آبادانی‌ به استفاده از ماسک

  • کد خبر : 88869
  • 28 خرداد 1399 - 19:24
الزام شهروندان آبادانی‌ به استفاده از ماسک

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، با تداوم آمار انفجاری ابتلا به ویروس کرونا در خوزستان به ویژه در جنوب غرب استان، اعمال دستورالعمل‌های جدید در این منطقه دور از دسترس نیست.

شهرستان آبادان نیز که به‌عنوان مرکز معین پذیرش بیماران مبتلا در جنوب غرب خوزستان، نقش محوری در مهار و کنترل این ویروس دارد، در چند روز اخیر شاهد اظهارنظرهایی متفاوتی از سوی نهادهای مسئول بوده است.

بر همین اساس، فرماندار ویژه آبادان با اعلام اجباری شدن استفاده از ماسک توسط شهروندان در اماکن مختلف، اظهار کرد: بنرهای هشدار دهنده در خصوص عدم استفاده از ماسک در سطح شهر نصب می‌گردد و استفاده از ماسک برای تمام شهروندان الزامی می‌باشد.

وی همچنین با هشدار به متخلفان کرونایی، اعلام کرد: از روز شنبه دستورالعمل پلیس ضربتی کرونا به‌طور کامل و وسیع اجرایی می‌شود.

پیش‌تر فرماندهی انتظامی آبادان، از وجود پلیس سلامت در شهرستان ابراز بی‌اطلاعی و فلسفه ایجادی آن را تکذیب کرده بود.

نماینده عالی دولت در آبادان نیز، با تشریح اقداماتی که در آینده نزدیک برای مهار بیماری کرونا در شهرستان پیش‌بینی شده است، گفت: تا به اکنون همه جامعه این شهرستان را کنترل کردیم و به این نتیجه رسیدیم که چرا باید کل جامعه را قرنطینه کنیمژ جامعه ما افراد متعهدی هستند، خودشان به فکر سلامتی خود هستند، اما کسانی که آلوده هستند باید کنترل شوند.

وی با بیان اینکه دستورات لازم در جلساتی که برگزار شد اتخاذ و مقرر شد تا این تصمیمات عملیاتی شوند، گفت: قرار بر این است افرادی از درون مردم تحت عنوان افراد معین که حدود ۲۰۰ نفر هستند، به گروه های پنج نفری تبدیل و مبتلایان را در سطح شهرستان آبادان کنترل و نظارت خواهند کرد.

فرماندار ویژه آبادان افزود: طرحی که ما داریم به این ترتیب است که تعداد افرادی که در سطح جامعه مبتلا و آلوده به این ویروس هستند و یا آلوده خواهند شد را از جامعه سالم جدا کنیم؛ کاری که تا الان انجام نشده، ما هیچ دخالتی در زندگی روزمره افراد سالم نداریم، تنها خواهش ما از افراد سالم این است که سعی کنند خودشان مبتلا نشوند.

سید زین العابدین موسوی تصریح کرد: مبارزه ما با کرونا به دو شکل انجام می‌شود، شکل اول بخش درمانی است که مسئولیت این بخش به‌عهده دانشکده علوم پزشکی می‌باشد، شناسایی را به سه طریق تست‌هایی که در روز انجام می شود، سی‌تی اسکن و از طریق تجربیاتی که خود دانشکده علوم پزشکی دارد و بیماریابی می‌کند انجام می‌شود.

وی یادآور شد: شکل دوم بخش حاکمیت است که به سه ترتیب کنترل می‌ شود، یک تعدادی به‌صورت بستری هستند که زیر نظر کادر درمان قرار دارند و یک تعدادی در مرکز نفس قرنطینه می‌شوند، تعدادی نیز به اجبار توصیه می شود که در منزل حضور داشته باشند.

فرماندار آبادان ادامه داد: یک سری افراد بودند که گزینه قرنطینه اختیاری را انجام ندادند، عقل سلیم میگوید که باید کنترل شوند و ما مجبور شدیم که گزینه اختیاری را به گزینه اجباری تبدیل کنیم، این موضوع وصل می‌شود به واحد اجرایی ضربتی کرونا که ریاست این واحد به‌عهده رییس پلیس منطقه، فرمانده انتظامی شهرستان آبادان است و قسمت پشتیبانی در نظر گرفته شده افراد نیازمند که در خانه قرنطینه می‌شوند بسته‌های معیشتی و بهداشتی برای آنها فراهم خواهد شد.

موسوی در مورد زمان اجرای این طرح گفت: افراد مبتلا یا متخلفان کرونایی به گوش باشند، این طرح به‌صورت جدی و وسیع از روز شنبه اجرا می شود و اگر این طرح نتیجه و خروجی نداشت محدودیت‌ها و قرنطینه باز می‌گردد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=88869