واعظی: خیلی نباید به موضوع سهمیه بنزین نوروزی بپردازیم

  • کد خبر : 8712
  • 01 اسفند 1398 - 0:15
به گزارش نیوز،

 محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیأت دولت و در جمع خبرنگاران در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت، در خصوص افزایش حقوق کانیوزن دولت، گفت: امیدواریم آن دسته از دستگاه‌ها که از صرف جویی خود استفاده کردند، بتوانند از مقدماتی استفاده کنند که آن دسته از کارمندانی که حقوق‌شان افزایشی پیدا نکرده، از حقوق برابر برخوردار شوند.

اخبار سیاسی- وی افزود: ان‌شاءالله آقای دکتر نوبخت هم قول دادند تا در اسرع وقت این کار را انجام دهند، اگر این اتفاق بیافتد که امیدوارم بیافتد، تحول خوبی برای بخش قابل توجهی از کارمندان دولت به همرا خواهد داشت.

واعظی درباره تخصیص سهمیه بنزین نوروزی نیز عنوان کرد: سهمیه بنزین نوروزی در حال بررسی است اما خیلی نباید در دوران بررسی به مردم امیدواری دهیم. به هر  حال دارد بررسی می شود، فکر می کنم الان خیلی نباید به آن بپردازیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور با دعوت مردم به مشارکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: انتخابات دوم اسفند از نظر دولت، نظام، جایگاه بین‌المللی و منطقه‌ای ما بسیار با اهمیت است. هر چه مشارکت مردم بیشتر باشد توطئه‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی خنثی می‌شود.

وی با بیان اینکه این انتخابات می‌تواند بسیاری از مشکلات کشور را حل کند، تصریح کرد: ما گذشته خوبی را در مراسم‌های تشییع سپهبد شهید قاسم سلیمانی و ۲۲ بهمن داشتیم. ان‌شاءالله امیدواریم دو اسفند هم مشارکت خوبی در سراسر کشور باشد؛ چرا که باعث انسجام و وحدت داخلی ما خواهد بود.

واعظی ادامه داد: در شرایطی که آمریکایی‌ها الان دو هفته است صحبت می کنند که مردم ناراضی هستند و با صندوق رای قهر کردند، بهترین پاسخ مشارکت مردم است. این بهترین پاسخ است که مردم گلایه‌هایی در برخی مسائل دارند، اما درون خانوادگی است و ربطی به آمریکا و دشمن ندارد.

رئیس دفتر رئیس جمهور در پاسخ به سوالی پیرامون اعلام آمار کشته شدگان حوادث آبان‌ماه، گفت: به هر حال پزشکی قانونی باید آمار کشته شدگان را داشته باشد و دارد. اینکه گفته است شورای امنیت باید اعلام کند را ما از شورا پیگیری کردیم که آیا چنین موضوعی مصوبه است؟ هرچه مصوبه باشد باید همان را انجام دهیم. به نظر من درست است که آقای رئیس جمهور  گفتند این رقمی که از کشته شدگان اعلام می‌کنند اصلا درست نیست؛ رقم بی خودی است.

وی با بیان اینکه ما هم موافق هستیم که دستگاه ذی ربط آمار را اعلام کند، اظهار داشت: در آن صورت معلوم می شود در میان کشته‌شدگان چند نفر نیروی بسیج و مرم عابر بودند. یا آنجایی که آتش زدند مردمی زیر آوار ماندند و ربطی به اعتراضات نداشته اند. همه این‌ها که چند تا زن و چند تا بچه بوده مشخص می‌شد.

واعظی در پایان با تاکید بر اینکه معمولا در دنیا این طور است که پزشکی قانونی این آمار را اعلام می کند، عنوان کرد: رئیس پزشکی قانونی اعلام کرده که مصوب شده شورای امنیت آمار را اعلام کند. در نامه‌اش ننوشته کدام شورا؛ برای همین ما نامه مذکور را  هم به شورای امنیت کشور و هم شورای عالی امنیت فرستادیم. هم برای آقای شمخانی و هم برای آقای رحمانی فضلی فرستادیم.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=8712

ثبت نظر

-