معاون وزیر بهداشت: کرونا از آنفلوآنزا کشنده‌تر نیست

  • کد خبر : 8689
  • 30 بهمن 1398 - 23:32

به گزارش نیوز به نقل از مهر، قاسم جان بابایی بعد از ظهر چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران که در دانشگاه علوم پزشکی قم انجام شد، با بیان اینکه بیماری کرونا ویروس مسری است ولی مرگ و میر آن از آنفلوانزا کمتر است، گفت: این بیماری در چین ۷۵ هزار نفر را مبتلا کرده و نسبت کشته شدگان به مبتلایان بسیار کم است و در اطفال نیز مرگ مشاهده نشده است.

وی با اشاره به فوت ۲ نفر بر اثر ابتلاء به کروناویروس در قم، اظهار داشت: این ویروس به دلیل اینکه مسری است امکان درگیری بالایی دارد و احتمال مشاهده بیماری در سایر استان‌ها نیز وجود دارد.

معاون درمان وزارت بهداشت درمان و آموزشی پزشکی افزود: دو مورد تشخیص اولیه بیماری کرونا در قم مثبت بوده و آزمایش ژنتیک و تشخیص نهایی در حال بررسی است و این مسئله نیز امروز به اطلاع مردم خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه کشورهای همسایه طی هفته‌های گذشته گرفتار این بیماری شدند و این بیماری در کشور ما با تأخیر ورود پیدا کرده است، گفت: در حال حاضر بیمارستان کامکار برای درمان این بیماری اختصاص یافته است و در صورت لزوم از بیمارستان فرقانی نیز استفاده خواهد شد.

جان بابایی ضمن توصیه به مردم مبنی بر رعایت مسائل بهداشتی، گفت: اصلاً جای نگرانی نیست و شرایط تحت کنترل است و ماسک به اندازه کافی وجود دارد.

وی با بیان اینکه در صورت مشاهده علائم بیماری همچون تب و سرفه باید به پزشک مراجعه شود، تأکید کرد: در سراسر کشور بیمارستان‌هایی برای مقابله با کرونا مشخص شده و از نظر دارو و امکانات کمبودی وجود ندارد.

معاون درمان وزارت بهداشت درمان و آموزشی پزشکی با اشاره به اینکه لوازم مصرفی حفاظتی برای پرسنل و بیماران آماده شده است، بیان کرد: دیروز گروهی از اداره‌کل بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در قم مستقر شده و به رئیس دانشگاه کمک می‌کنند و بنده نیز در قم می‌مانم تا نگرانی‌ها به حداقل برسد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=8689

ثبت نظر

-