مربی اسبق استقلال: چرا بازیکن استقلال ۲ دقیقه بعد از تمرین کف بالا می‌آورد؟

  • کد خبر : 8685
  • 30 بهمن 1398 - 23:25
مربی اسبق استقلال: چرا بازیکن استقلال ۲ دقیقه بعد از تمرین کف بالا می‌آورد؟

به گزارش نیوز، اصغر قربانعلی‌پور که در آخرین دوره سرمربیگری پرویز مظلومی در استقلال مسئولیت بدنسازی این تیم را در دست داشت و این روز‌ها با تیم سایپا کار می‌کند در صحبت تخصصی که درباره بدنسازی با نیوز داشت درباره این موضوع که چرا بازیکنان استقلال این‌قدر زیاد آسیب می‌بینند حرف زد.

چرا استقلال این همه آسیب‌دیده دارد؟
اولاً سؤال می‌پرسم چرا وقتی تیمی مصدوم می‌دهد همه سراغ بدنسازی اش را می‌گیرند؟ قبول دارم که بدنسازی خیلی مهم است، اما آیا این پرسش را مطرح می‌کنید که چه شرایط و امکاناتی برای بدنساز تیم‌ها مهیا می‌شود که این همه از آن‌ها توقع می‌رود؟ کاری به این ندارم که استقلالی‌ها در این مدت پرواز‌های زیادی داشتند که این می‌تواند از نظر روحی و روانی تیم را به‌هم بریزد.

پس مسائل روحی تأثیر می‌گذارد؟
البته! بازیکنی که ساعت‌ها در فرودگاه منتظر پرواز می‌ماند بعد به هتل می‌رود و دوباره چند ساعت بعد به فرودگاه می‌رود تا پرواز کند مستعد آسیب‌دیدگی است و در این موارد مربی بدنساز بهترین تمرینات را هم داده باشد باز هم بازیکنش مصدوم می‌شود.

پس اینکه گفته شد اعلام حکم دادگاه قائدی در صبح روز بازی با الشرطه باعث مصدومیتش بوده درست است؟
قطعاً همین‌طور بوده است. ذهنیت برای فوتبالیست خیلی مهم است. قصد دفاع کردن از مربیان بدنساز را ندارم گرچه در ایران مد است وقتی کسی سراغ موضوع بدنسازی می‌رود دوستان بلافاصله کار یکدیگر را زیر سؤال می‌برند. در حالی که من این موضوع را باور ندارم. کدام تیم فوتبال ما ۵، ۶ زمین تمرین دارد؟ کدام باشگاه سالن چمن مصنوعی سرپوشیده برای روز‌های بارانی و برفی دارد؟ وقتی سخت‌افزار ندارید هرقدر هم که نرم‌افزارتان قوی باشد باز هم عقب می‌مانید.

در واقع معتقدید عوامل بیرونی بر مصدومیت بازیکنان تأثیر دارد؟
بسیار زیاد! چون معتقدم بدنساز‌های ایرانی از نظر علمی چیزی کم ندارند ولی ابزار ندارند. وقتی زندگی بازیکن حرفه‌ای نیست همین می‌شود. یادم هست روزی یکی از بازیکنان استقلال ۲ دقیقه بعد از ورود به تمرین کف بالا آورد و این مشخص می‌کند بازیکن نه استراحت درست داشته نه تغذیه مناسب. مشکل بزرگ دیگر مربیان خصوصی بدنسازی هستند!

چطور؟
این یکی از معضلات اصلی ماست. بازیکن برای تقویت خودش مربی خصوصی می‌گیرد ولی روزی که بدنساز می‌خواهد تمرین «پلایومتریک» بدهد که حداقل نیاز به ۴۸ ساعت ریکاوری دارد می‌بینید بدنساز بازیکن صبح همان روز با او پلایومتریک کار کرده و بعد بازیکن پس از ۵ ساعت استراحت در تمرین تیم باز هم همان تمرین سنگین را پشت سر می‌گذارد. این بدترین لطمه به بازیکنان تیم‌های امروزی است که بازیکن به خاطر دوست بدنسازش که یک ویدیو در اینستاگرامش بگذارد و ۴ تا مشتری بگیرد این‌گونه دچار تداخل تمرینی و مستعد برای مصدومیت می‌شود.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=8685

ثبت نظر

-