چند نکته جادویی برای تمیز کردن آشپزخانه

  • کد خبر : 8678
  • 30 بهمن 1398 - 23:14
چند نکته جادویی برای تمیز کردن آشپزخانه

کد خبر: ۱۴۳۸۶۶

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ – ۱۴:۳۴

ترفندها و روش‌هایی که به شما کمک می‌کند تا با یک خانه تکانی سریع و بی‌دردسر به استقبال بهار و جشن سال نو بروید.

به گزارش نیوز، «خانه تکانی» از آن رسم‌های قدیمی است، اکثر خانم‌های ایرانی در نظر دارند خانه تکانی را از قلب خانه یعنی آشپزخانه شروع کنند؛ محلی که بر خلاف ظاهرش سخت‌ترین بخش خانه تکانی به حساب می‌آید.

در این مطلب مهمترین اقداماتی که برای تمیزی آشپزخانه مدنظر است که به شما کمک می‌کند تا با یک خانه تکانی سریع و بی‌دردسر به استقبال بهار بروید.

تمیز کردن وسایل بزرگ آشپزخانه
برای نظافت یخچال تمامی محتویات یخچال را پاکسازی کنید و موادی که دیگر قابل مصرف نیستند دور بریزید سپس داخل یخچال را با ترکیبی از سرکه و آب را تمیز کنید. طبقات و کشو‌ها را با آب گرم و مایع شست و شو بشویید و صبر کنید تا خشک شوند.

برق انداختن و تمیز کردن اجاق گاز برای خانم‌های خانه یکی از سخت‌ترین کار‌ها است. قبل از هرکاری با یک دستمال مرطوب، هرگونه خرده و تکه‌هایی از غذا‌ها را پاک کنید. سپس شعله‌های گاز را از گاز جدا کنید. با استفاده از یک پارچه و یک صابون ملایم و آب، هر باقیمانده از آن را بشورید. برای لکه‌های سخت یک خمیر از جوش شیرین و آب تهیه کنید و سپس آن را روی محل مورد نظر بمالید. پس از حدود ۲۰ دقیقه، تمیز کنید.

نظافت ظروف و نظم دهی کابینت‌ها
ظروفی داخل کابینت‌ها هست که به دلیل استفاده نکردن و یا … تمیز نیستند و نیاز به بازشویی دارند. آن‌ها را جدا کرده و داخل سینک بریزید و بعد از شست و شو به درستی و باز هم با نظم سر جای خود بچینید. شیشه‌های خالی حبوبات را پر کنید و بی مصرف‌های داخل کابینت خارج کنید.
برای تمیز کردن کابینت هرگز از موادی، چون وایتکس، آستون؛ الکل صنعتی، مستقیمآ استفاده نکنید. بهتر است آن‌ها را با آب رقیق کرده و یا از پودر‌های ماشین لباسشویی و اسپری‌های پاک کننده‌ی چند منظوره می‌توان استفاده کرد.

پاک کردن سینک ظرفشویی
برای از بین بردن رسوب آهک سینک آخر شب یک دستمال یا حوله کاغذی آغشته را روی محل‌های مورد نظر پهن کنید و آن را با سرکه خیس کنید و صبح روز بعد با نمک و جوش شیرین خمیری تهیه کنید و سطح سینک خود را با آن برق بیندازید. از شستن و یا تعویض اسکاچ یا اسفنج ظرفشویی هم غافل نشوید.

تمیز کردن کف آشپزخانه
کناره‌ها و گوشه‌های دیوار را جاروبرقی بکشید و با یک تی مناسب یا بخارشوی هم کف آشپزخانه را کاملا تمیز کنید.

گردگیری وسایل و سطوح آشپزخانه
با ترکیب محلول سرکه و آب به کمک دستمال تمامی سطوح را به راحتی تمیز و براق کنید.روکش و کاور‌های مختلف برای لوازمی مانند وسایل برقی می‌تواند راهی ساده برای تمیز کردن گردوخاک اضافی روی وسایل و راحتی گردگیری در خانه باشد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=8678

ثبت نظر

-