جاذبه های گردشگری کشور نپال

  • کد خبر : 8558
  • 30 بهمن 1398 - 19:09
جاذبه های گردشگری کشور نپال

چه دوستدار ورزش و طبیعت کوهستانی باشید، چه طرفدار فرهنگ و تاریخ و چه علاقه مند به گردش در جنگل های گرمسیری، نپال کشوری است که باید برای سفر به آن آماده شوید. کشور نپال که واقع در جنوب آسیا و بین کشور های هند و چین واقع شده است بیشتر با رشته کوه با شکوه هیمالیا و مرتفع ترین کوه جهان اورست شناخته می شود. اما طبیعت زیبای نپال و معابد با شکوه و زیبایی که بیانگر تاریخچه و فرهنگ مردم نپال هستند این کشور را پذیرای گردشگران بسیاری کرده است. در ادامه به معرفی تعدادی از مهم ترین منطق گردشگری این کشور می پردازیم:

۱) معبد بودانات(Bodhnath Stupa )

معبد بودانات با گنبد سفید و نوک طلایی آن، از مکان های مقدس بودایی های تبتی در نپالاست. این معبد یکی از بزرگ ترین معابد بودا در جهان است که احتمالا در قرن چهاردهم و پس از حمله ی مغول ها ساخته شده است. بسیاری از مردم چرخیدن در جهت عقربه های ساعت به دور این گنبد را کاری مقدس می دانند. ستون بنا نشان دهنده زمین، گنبد نمایانگر آب است و برج مربعی شکل آن نمایانگر آتش است. در گذشته این معبدمحل قرار دادن آثار و مجسمه های مقدس بود و بسیاری از ثروتمندان در این معبد عبادت می کردند.

معبد بودانات نپال

۲) معبد پاشوپاتینات(Pashupatinath Temple )

معبد پاشوپاتینات در نپال که معبد مقدس هندو هاست از مهم ترین مکان های مذهبی در آسیا محسوب می شود که در ساحل رودخانه ی باگماستی قرار دارد.این مکان شامل چندین کتابخانه، معابد، حیاط و مقبره است و مراسم سوزاندن جسد مردگان معمولا در این معبد برگزار می شود.

معبد پاشوپاتینات نپال

۳) کاتماندو(Kathmandu)

کاتماندو بزرگترین شهر و پایتخت نپال است که به دلیل معابد، مکان های مذهبی و موزه هایش به عنوان پایتخت فرهنگی این کشور نیز شناخته می شود. و به دلیل اینکه جشن ها و فستیوال های نپال در این شهر برگزار می شوند و همچنین طبیعت منحصر به فرد آن به دلیل نزدیکی به رشته کوه هیمالیا، هرسال گردشگران زیادی از این شهر دیدن می کنند. اگر قصد سفر به کشور نپال رو دارید توصیه میکنیم با تور های مسافرتی سفر کنید تا این مقصد زیبا رو بهتر ببینید.

۴) پارک ملی چیتوانChitwan National Park))

برای تماشای حیات وحش زیبای آسیا بازدید از پارک ملی چیتوان در جنوب کشور نپال را توصیه می کنیم. این پارک ملی از هردو شهر کاتماندو و پخارا قابل دسترسی است ودر فهرست میراث جهانی مساحتی بیش از ۹۳۲ کیلومتر مربع از جنگل ها و مراتع را شامل می شود. در بازدید از این پارک ملی شما میتوانید گونه های مختلف از حیوانات مثل فیل های اهلی و وحشی، پلنگ، گاومیش هندی، کرگدن و خرس تنبل را ببینید و هم چنین شانس دیدن گونه های نادر و در خطر انقراض مانند کرگدن تک شاخ و ببر بنگال را نیز بدست می آورید. وهمچنین می توانید ازتورهای قایق سواری و فیل سواری نیز لذت ببرید.

۵) دریاچه فیوا، پخاراPhewa Tal,Lake in Pokhara ))

شهر ساحلی پخارا با سواحل سرسبز و زیباودریاچه های آرام، که در محاصره ی کوه های بلند قرار دارد مسافران و گردشگرانزیادی را به خود جذب می کند. جاذبه اصلی شهر پخارا، دریاچه فیوا است که دومین دریاچه بزرگ نپال است. دریاچه فیوا دارای آب شیرین و زلال و شفافی است کهازکوه های اطراف به آن جاری می شود. قایق سواری در قایق های چوبی سنتی از جمله فعالیت های مورد پسند گردشگران در این مکان است.

۶) پاتان(patan)

شهر باستانیپاتان را اغلب با نام “شهر زیبایی ها” می شناسند. شهر پاتان که به وسیله رودخانه باگامتی از کاتماندو جدا شده است، بهترین نمونه های معماری سنتی و هنر در سراسر نپالرا دارد. مهم ترین جاذبه های شهر معبد طلایی، موزه پاتان و کریشنا ماندری ، معبد راتوماچندرانات می باشند.

۷)میدان دوربار، باختاپور

سنت حکاکی روی سنگ، چوب و فلز میراث گذشتگان مردم نپال است و برای آنان امری مقدس است.در این میدان شما می توانیداز غرفه ها و مغازه هایی بازدید کنید که چگونگی تولید صنایع دستی محلی خود را نشان می دهند. حکاکی های چوبی و سنگی زیبا در سرتاسر میدان و ساختمان های این منطقه دیده می شوند.از جاذبه های این میدان می توان بهکاخ ۵۵ پنجره ای، دروازه طلایی، دروازه شیر و معبد کوچک پاشوپاتی اشاره کرد. برای دیدن میدان دوربار بختاپور، پیشنهاد ما تور نپال آژانس ریسمون است، تا جاذبه های این کشور را هر چه زیبا تر و بهتر ببینیم.

۸)مسیر کوه پیمایی مدار آناپورنا( Annapurna Circuit Trek)

مدار آناپورنا در شمال غربی نپال امکانیک سفر کوه نوردی حدودا سه هفته ای برای علاقه مندان فراهم می کند تا از کوه های دیدنی ‏هیمالیا دیدن کنند. مناظر زیبای آناپورتا که شامل دره ها، صحرا،زمین های زراعی، معابد دیدنی و روستاهای جالب هستند چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کنند.این مسیر دایره ایشکلبه دورکوه های آناپورنا طی می شود کهازشرق شهر پخارا آغاز می شود.

نپال با جاذبه های گردشگری متفاوت و زیبا بسیار همه ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=8558

برچسب ها

ثبت نظر

-