اتهام تازه به سرمربی تیم ملی؛ اسکوچیچ عامل باخت صنعت نفت به پرسپولیس بود!

  • کد خبر : 8506
  • 30 بهمن 1398 - 17:52
اتهام تازه به سرمربی تیم ملی؛ اسکوچیچ عامل باخت صنعت نفت به پرسپولیس بود!

به گزارش نیوز، حواشی حضور دراگان اسکوچیچ در تیم ملی فوتبال ایران همچنان ادامه دارد. اسکوچیچ که به یکباره از باشگاه صنعت نفت آبادان جدا شد و به تیم ملی پیوست، به واسطه عدم پرداخت ۱۴۰ هزار دلار به باشگاه سابق خود حالا در معرض حملات تند مدیران نفتی قرار گرفته است. در تازه ترین اظهارنظر، حسن نصراصفهانی رئیس هیات مدیره باشگاه صنعت نفت، این مربی را غیر مستقیم متهم به باخت عمدی مقابل پرسپولیس کرده است.

اسکوچیچ می‌گفت داروها و پزشکان شما خوب نیست!
نصراصفهانی ابتدا ضمن تشریح مشکلات اسکوچیچ و بهانه های وی برای جدایی از صنعت نفت گفت: اسکوچیچ از اواخر نیم فصل اول بحث رفتن را مطرح کرد. ایشان بحث بیماری و دوری اش از خانواده را مطرح می کرد. او ابتدا مشکل بیماری پوستی خود را مطرح می کرد. ما از وی خواستیم در بیمارستان نفت آبادان که از بیمارستن های مجهز است، خودش را درمان کند. او در پاسخ گفت که پزشکان و داروهای شما مناسب نیست و ما هم حاضر شدیم او را به تهران بفرستیم.

انتظار داشتیم شرایط سرمربی ما عوض شود
وی با بیان اینکه اسکوچیچ در تعطیلات نیم فصل به کشورش رفت، اظهار داشت: بعد از بازگشت اسکوچیچ، انتظار داشتیم دیدار با خانواده اش در شرایط این مربی تاثیر داشته باشد ولی بازهم او تقاضای جدایی کرد. صنعت نفت با اسکوچیچ روزهای خوبی داشت و تمایل نداشتیم او را از دست بدهیم.

اسکوچیچ ما را له کرد
رئیس هیات مدیره صنعت نفت تصریح کرد: مذاکرات مختلفی انجام شد تا اینکه روز بازی با نفت مسجد سلیمان اسکوچیچ بین دو نیمه گفته بود “این آخرین ۴۵ دقیقه ای است که با صنعت نفت هستم”. ایشان در نشست خبری چند روز پیش خود اشاره کرده بود که اگر در پارک راه برود، از مسیر درست می رود و پایش را روی گل نمی گذارد. باید بگویم آقای اسکوچیچ آنجا (در بازی صنعت نفت با نفت مسجد سلیمان) پایش را روی گل گذاشت و صنعت نفت را له کرد و در سراشیبی انداخت. همان بازی را دو بر صفر باختیم.

چیدمان بازیکنان مقابل پرسپولیس باعث باختمان شد
نصراصفهانی در ادامه به باخت صنعت نفت مقابل پرسپولیس و ترکیب اسکوچیچ در این مسابقه اشاره کرد و افزود: در بازی با پرسپولیس، به قول تمام بازیکنان نحوه چیدمان بازیکنان باعث شد تیم ما سردرگم باشد و در نهایت بازنده باشیم. هیات مدیره، اسکوچیچ را بعد از بازی با پرسپولیس دعوت به مذاکره کرد و حدود یک ساعت صحبت داشتیم. حاضر بودیم به این مربی مرخصی ۱۰ روزه بدهیم و با هزینه ما در اروپا درمان شود و بلیت رفت و برگشت هم برایش بگیریم که او نپذیرفت. هر موردی که می گفتیم، اسکوچیچ فقط تاکید داشت از صنعت نفت جدا شود. هیات مدیره به اسکوچیچ احترام گذاشت ولی او به یکباره بلند شد و جلسه را با عصبانیت ترک کرد.

اتهام تازه به سرمربی تیم ملی؛ اسکوچیچ عامل باخت صنعت نفت به پرسپولیس بود!

دو، سه تیم لیگ برتری خواهان اسکوچیچ بودند
رئیس هیات مدیره باشگاه صنعت نفت اظهار کرد: در نهایت مقرر شد با اسکوچیچ توافق کنیم. بر اساس مفاد قرارداد، توافقنامه ای نوشتیم که اسکوچیچ هم آنرا امضا کرد و از تیم ما جدا شد. قبل از آن خبر داشتیم که همکاران اسکوچیچ با دو سه تیم لیگ برتری مذاکره داشتند. مسئول دو، سه تیم هم با ما صحبت کردند و پرسیدند که آیا اسکوچیچ از نفت جدا شده است که گفتیم نه و هنوز با وی قرارداد داریم. اما فردای روزی که اسکوچیچ توافقنامه را امضا کرد شنیدیم فدراسیون فوتبال با این مربی مذاکره کرده است.

مهلت اسکوچیچ شنبه تمام شد
نصراصفهانی گفت: در توافقنامه ما با اسکوچیچ بندی هست که این مربی متعهد می شود قراردادی تا پایان فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰ با هیچ تیمی امضا نکند ولی اگر قراردادی امضا کرد، ظرف ۵ روز باید ۱۴۰ هزار دلار به ما غرامت بدهد. روز جمعه مهلت اسکوچیچ تمام شد. ما صبح روز شنبه (سه روز پیش) ایمیلی به اسکوچیچ زدیم و اعلام کردیم بر اساس توافق، مهلت شما تمام شده و مکلف هستید ۱۴۰ هزار دلار را به باشگاه پرداخت کنید. از آن روز این مسائل شروع شد.

اسکوچیچ پشت فدراسیون پنهان شده است
وی گفت: ما خوشحال شدیم یک سرمربی از تیم ما به تیم ملی رفت. تیم ملی تیم همه ما است. ما مشکلی با تیم ملی و فدراسیون فوتبال نداریم. در قراردادها همیشه تیم های ایرانی محکوم شده اند ولی ما این‌بار پولمان را می خواهیم. اسکوچیچ هنوز جوابی به ایمیل ما نداده و پشت فدراسیون پنهان شده است. ما رونوشت نامه را به فیفا فرستادیم. اگر این مربی به تعهدش عمل نکند، شکایت حقوقی می کنیم.

نمی‌توانیم از حقوق صنعت نفت بگذریم
رئیس هیات مدیره باشگاه صنعت نفت در خصوص اینکه فدراسیون فوتبال دقیقا چه زمانی با اسکوچیچ مذاکره کرده بود؟ تصریح کرد: نمی توانم قضاوتی داشته باشم. بعد از جدایی اسکوچیچ از صنعت نفت، مسئولان فدراسیون از مدیرعامل ما سئوال کردند که این مربی چطور است و عیسی زاده هم از نظر فنی او را تایید کرده بود. ما نمی توانیم از حق و حقوق صنعت نفت به راحتی بگذریم. نهادهای بالادستی فردا از ما سئوال می کنند که چرا این پول را نگرفتید.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=8506

ثبت نظر

-