از شر جوش‌های صورتتان خلاص شوید+ راهکار

  • کد خبر : 8381
  • 30 بهمن 1398 - 14:29
از شر جوش‌های صورتتان خلاص شوید+ راهکار

کد خبر: ۱۴۳۸۳۹

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ – ۱۲:۳۸

با ماساژ صورت و کمک به حرکت مایع لنف، مواد سمی که به صورت آکنه برروی صورت تجمع یافته اند به سرعت از سطح پوست پاک می‌شوند.

به گزارش نیوز:  آکنه صورت یکی از مشکلات شایع پوستی بین عده زیادی از افراد در دنیاست  که برای کمک به درمان آن راهکار‌های درمانی فراوانی وجود دارد.

آکنه صورت به دلایل مختلفی به وجود می‌آید که از آن جمله می‌توان به رژیم غذایی نامناسب، دگرگونی‌های هورمونی، استرس، مصرف برخی دارو‌ها و ابتلا به بیماری‌های خاص را نام برد.

بروز آکنه صورت به دلیل نوعی ناهماهنگی در دفع مواد سمی از بدن و بروز التهاب در غدد پوستی روی می‌دهد و به شکل آکنه برروی پوست ظاهر می‌شود.

انواع روش‌های درمانی از جمله دارو درمانی، مصرف دارو‌های موضعی و حتی درمان با لیزر و دیگر درمان‌های تهاجمی برای رفع آکنه و جای جوش وجود دارد.

به گفته کارشناسان یکی از راهکار‌ها برای درمان فوری آکنه و جلوگیری از ایجاد آن، ماساژ صورت به ویژه در نواحی است که غدد لنفاوی صورت و گردن وجود دارند.

برای انجام ماساژ صورت، افراد ابتدا باید صورت را با آب و مواد شوینده متناسب با نوع پوستشان شسته و خشک کنند. هرنوع آلودگی یا باقی مانده مواد آرایشی بهداشتی می‌تواند سبب تشدید آکنه شود.

برای ماساژ صورت را آغشته به روغن نمایید و با نوک انگشتان به آرامی پوست صورت را به صورت دورانی ماساژ دهید تا به بهبود گردش خون کمک کنید. ماساژ صورت برای رفع چین و چروک، خط خنده و خم و درمان آکنه و التهاب صورت کارایی دارد.

سیستم لنفاوی بدن انسان مسئول جابه جای مواد مغذی و مواد زائد بین بافت‌های بدن و خون است. گره‌های لنفاوی باکتری ها، ویروس‌ها و دیگر مواد خارجی مضر را از بدن انسان خارج می‌کنند.

انسداد یا اختلال در عملکرد گره‌های لنفاوی می‌تواند خروج سموم خون از مایع لنف و بدن را با مشکل مواجه کند و به این ترتیب باعث ابتلای افراد به انواع بیماری‌ها شود.

یکی از مشکل‌های شایع در اثر اختلال در عملکرد گره‌های لنفاوری آکنه صورت است. افرادی که دچار مشکل آکنه صورت در نواحی اطراف گوش و چانه هستند می‌توانند با ماساژ صورت خود که به تخلیه مایع لنف کمک می‌کند درمان آکنه صورت خود را تسریع ببخشند و همچنین از به وجود آمدن آکنه جلوگیری کنند.

برای کمک به تخلیه بهتر مایع لنف و عملکرد مناسب گره‌های لنفاوی، انجام ورزش به مدت حداقل ۳۰ دقیقه ۳ بار در هفته توصیه می‌شود. انجام ورزش سبب تحرک مایع لنف و خون‌رسانی مناسب به بافت‌های بدن می‌شود و به این ترتیب از تجمع سموم دراطراف صورت جلوگیری می‌شود.

بهترین تمرین‌های ورزشی برای کمک به عملکرد مناسب گره‌های لنفاوی ورزش هایی چون پیاده روی، شنا، ورزش‌های کششی و هوازی، دوچرخه سواری و ورزش‌های توپ و تور یا ورزش‌های راکتی است.

برای ماساژ صورت می‌توانید از روغن‌های گیاهی، چون روغن آرگان یا روغن رزماری و دیگرروغن‌ها متناسب با نوع پوست خود استفاده کنید. ماساژ را از نواحی اطراف گوش‌ها در امتداد خط فک و پایین گردن به سمت قفسه سینه شروع کنید و به آرامی پوست صورت خود را چندین بار ماساژ دهید.

در کنار ماساژ صورت، توجه به رژیم خوراکی، پرهیز از استرس، نوشیدن آب به میزان کافی و پیگیری درمان‌های موضعی برای رفع آکنه صورت اثر گذار است.

به گفته محققان انقباض بیش از حد عضله‌های صورت می‌تواند منجر به سفت شدن بافت عضله‌ها و اختلال در حرکت مایع لنف و بروز آکنه صورت شود به همین دلیل کارشناسان توصیه می‌کنند افراد در صورتی که دچار مشکل دندان درد یا عفونت گوش هستند برای رفع مشکل خود  به پزشک متخصص مراجعه کنند.

lkfu: fha’hi ofvk’hvhk

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=8381

برچسب ها

ثبت نظر

-