کشف ۷۲ کیلوگرم حشیش در عملیات پلیس بردسیر – نیوز

  • کد خبر : 8364
  • 30 بهمن 1398 - 13:50

شوک: فرمانده انتظامی شهرستان بردسیر از کشف ۷۲ کیلوگرم حشیش، دستگیری ۲ متهم و توقیف دو دستگاه خودرو با تلاش ماموران پاسگاه انتظامی بخش گلزار این شهرستان خبر داد.

سرهنگ غضنفری، فرمانده انتظامی شهرستان بردسیر بیان داشت: مبارزه با پدیده شوم مواد مخدر با جدیت از سوی پلیس دنبال می‌شود و شهروندان نیز می‌توانند با انعکاس موارد مشکوک به پلیس، یاریگر خادمان نظم و امنیت باشند.

از عوارض خطرناک مصرف حشیش می‌توان به کاهش توانایی تمرکز در درک موضوعات، از بین رفتن هماهنگی و تعادل بدن، آسیب و ضعف حافظه، اختلالات اضطرابی- توهم- هذیان و دیوانگی، سرطان ریه و فقدان انگیزه در فرد برای استمرار کار‌های روزمره به طوری که فرد مصرف کننده فاقد نیرو، بی حال و ظاهراً تنبل است. همچنین افرادی که حشیش مصرف می‌کنند، استعداد اعتیاد به سایر مواد روان گردان از جمله شیشه در آن‌ها بیشتر است.
کشف ۳۴۵ کیلوگرم تریاک در راین

فرمانده انتظامی شهرستان کرمان از کشف ۳۴۵ کیلوگرم تریاک در عملیات ماموران انتظامی بخش راین شهرستان کرمان خبر داد.

سرهنگ محمد رضا فدا گفت: ماموران مبارزه با مواد مخدر بخش راین در پی گشت زنی هدفمند و نامحسوس در سطح حوزه استحفاظی از یک دستگاه خودروی پژو که راننده آن در مواجهه با پلیس فرار کرد، ۳۴۵ کیلوگرم تریاک کشف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمان با بیان اینکه تلاش پلیس برای دستگیری متهم ادامه دارد، افزود: توان اطلاعاتی و عملیاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر موجب شده ضربات سنگینی به قاچاقچیان مواد مخدر وارد شود.
کشف ۳۹۳ کیلو تریاک در عملیات پلیس مواد مخدر کرمان

فرمانده انتظامی استان از کشف ۳۹۳ کیلو و ۶۰۰ گرم تریاک از یک منزل و دستگیری ۴ متهم در شهر کرمان خبر داد.

سردار عبدالرضا ناظری گفت: در اجرای طرح‌های مستمر مبارزه با سوداگران مرگ، ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با انجام اقدامات اطلاعاتی مطلع شدند، قاچاقچیان مقادیری مواد مخدر را از استان‌های جنوبی در شهر کرمان دپو کرده و قصد دارند آن‌ها را به استان‌های شمالی کشور منتقل کنند.

او افزود: ماموران به محل مورد نظر اعزام شدند که پس از بازرسی از منزل از داخل ۲ دستگاه خودرو سواری پژو ۳۹۳ کیلو و ۶۰۰ گرم تریاک کشف و ۴ متهم را دستگیر و خودرو‌ها را توقیف کردند.

سردار ناظری با اشاره به تحویل متهمان به مراجع قضایی تصریح کرد: مبارزه با پدیده شوم مواد مخدر با جدیت از سوی پلیس دنبال می‌شود که شهروندان نیز می‌توانند با انعکاس موارد مشکوک به پلیس، یاریگر خادمان نظم و امنیت باشند.
برگزاری انتخابات امن یکی از اهداف مهم پلیس است

فرمانده انتظامی شهرستان کرمان در جمع فرماندهان و مسئولان پایگاه بسیج این شهرستان بیان داشت: می‌توان با برنامه ریزی و تلاش بیشتر و با استفاده از مشارکت مردمی، امنیت مطلوب را در برگزاری انتخابات در سطح شهرستان ایجاد کرد.

او با تأکید بر پایش و بررسی انتخابات گذشته گفت: با نگاهی به عملکرد پلیس در انتخابات گذشته، نقاط قوت و ضعف شناسایی و نسبت به تقویت و به کارگیری نقاط قوت و برطرف کردن نقاط ضعف می‌توان در اجرای این ماموریت بهتر و موفق‌تر عمل کرد.

او تصریح کرد: تامین نظم و امنیت انتخابات یکی از آزمون‌های بسیار مهم نیروی انتظامی است که پرسنل انتظامی این فرماندهی با همکاری بسیجیان در طول این چند سال عملکرد قابل قبولی داشته اند و اکنون نیز با کوله بار تجربه اندوخته شده از دوران قبل پا به عرصه انتخابات پیش رو خواهند گذاشت.

در این جلسه یک سری نکات آموزشی مهم توسط سرهنگ فداء به مسئولان بسیج ارائه و در خاتمه نیز به سوالات و ابهامات آنان پاسخ داده شد.
سارقان دوچرخه در دام پلیس گرفتار شدند

فرمانده انتظامی شهرستان کرمان از دستگیری سارقان دوچرخه و کشف ۱۰ فقره سرقت در عملیات ماموران انتظامی این فرماندهی خبر داد.

سرهنگ فداء با اشاره به دستگیری ۴ مالخر در این پرونده افزود: سارقان و مالخران دستگیر شده پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

او از شهروندان خواست: برای کاهش زمینه‌های سرقت در صورت مشاهده موارد مشکوک مراتب را به مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ گزارش دهند.
باشگاه خبرنگاران جوان

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=8364

برچسب ها

ثبت نظر

-