نکونام: کی‌روش دوست داشت در ایران بماند

  • کد خبر : 8316
  • 30 بهمن 1398 - 12:51
نکونام: کی‌روش دوست داشت در ایران بماند

نکونام: کی‌روش دوست داشت در ایران بماند

به گزارش نیوز، جواد نکونام درباره اینکه از او به عنوان یکی از گزینه‌های سرمربیگری تیم ملی فوتبال ایران نام برده می‌شد، گفت: نظر لطف دوستان است که من می‌توانم روی نیمکت تیم ملی بنشینم، اما به نظرم اگر تصمیم‌گیری‌ها در فوتبال ما درست انجام می‌شد، زمانی که کی‌روش در فوتبال ما بود باید اتفاقات بهتری می‌افتاد.
وی ادامه داد: هم تیم امید به المپیک برود و تیم ملی شرایط بهتری داشته باشد، اما این برنامه‌ریزی‌ها به ما مربیان ضربه وارد کرد و این کاری که در تمام دنیا صورت می‌گیرد، مثل زمانی که کی‌روش حضور داشت جلسات خوبی بین او و رئیس فدراسیون برگزار می‌شد و من در جلسات حضور داشتم. در این نشست‌ها تصمیم‌گیری‌هایی برای آینده فوتبال می‌شد که به نفع آن بود.
سرمربی فولاد خوزستان در این باره که آیا با او برای سرمربیگری تیم ملی مذاکره شده است یا خیر، تصریح کرد: در این مورد صحبتی ندارم. الان سرمربی تیم ملی انتخاب شده و نمی‌خواهم وارد جزئیات آن شوم، اما مهم این است که در شرایطی که ما کی‌روش یعنی سرمربی پیشین رئال مادرید و دستیار فرگوسن را داشتیم، به جایی رسیدیم که در اقدامی اشتباه، ویلموتس را انتخاب کردیم. او هم در فوتبال دنیا مربی شناخته‌شده‌ای است و حداقل لیاقت این را داشته که مربی تیم ملی بلژیک بوده است.
نکونام با اشاره به انتقاداتی که از سرمربی پرتغالی پیشین تیم ملی ایران می‌شد، خاطرنشان کرد: پس از کی‌روش، دوست دارم دوستانی که از او انتقاد می‌کردند بگویند الان فوتبال ایران کجاست؟ من آن موقع گفتم و حالا هم به صورت رسمی اعلام می‌کنم که فوتبال ما پس از کی‌روش دچار افت شدیدی خواهد شد. شما هم می‌بینید که این شرایط پیش آمده است. برای من فقط مهم تیم ملی کشورم است و شخص مهم نیست. کی‌روش، برانکو و بلاژویچ برای فوتبال ایران زحمت کشیدند و فوتبال ایران به این عزیزان مدیون است.
وی که با برنامه «سلام صبح بخیر» گفتگو می‌کرد، در ادامه بیان کرد: من این مربیان را می‌شناسم و قطعاً قبل از این عزیزان هم کسانی بودند که برای این فوتبال زحمت کشیدند. کی‌روش حاضر بود با مبالغی پایین‌تر از قراردادی که با ویلموتس بستند، در ایران بماند و تمام شناخت را نسبت به ایران داشت. او می‌توانست افتخارات بیشتری برای ما کسب کند و اشتباه خودمان و قدر ندانستن باعث شد او جدا شود. اکنون این حال و روز فوتبال ماست.
کاپیتان پیشین تیم ملی ایران درباره تغییر نظر مدیران فدراسیون فوتبال برای انتخاب مربی داخلی برای سرمربیگری این تیم اظهار داشت: دو موضوع وجود دارد. یکی اینکه به نظرم فدراسیون فوتبال تصمیم‌گیرنده نبوده است، چون اصلاً کسی در فدراسیون اعلام نمی‌کند که ما این کار را کردیم. شک نکنید هر کسی هم بگوید ما این کار را کردیم، به خاطر این است که فشار از بالا برداشته شود.
«نمی‌دانم کجا،، اما با صحبت‌هایی که شده، مردم می‌دانند سرمربی تیم ملی از کجا و چگونه انتخاب شده است.»، نکونام ضمن بیان این جمله گفت: کل ایران به انتخاب مربی تیم ملی نقد دارند و مخالف آن هستند. به نظرم به مربیان ایرانی بی‌احترامی شد. قطعاً مربیان زیادی داریم که همین الان می‌توانند روی نیمکت تیم ملی بنشینند. در حال حاضر می‌توانست این اتفاق بیفتد، اما تصمیم‌گیرنده جای دیگری بود.
وی در این باره که آیا شاگردان دراگان اسکوچیچ می‌توانند به جام جهانی ۲۰۲۲ صعود کنند یا خیر، اظهار داشت: تمام این کار‌ها انجام شده که تیم ملی به جام جهانی صعود کند. ما در مرحله گروهی به، اما و اگر رسیده ایم. قبلاً وقتی از مرحله گروهی صعود می‌کردیم، همه می‌گفتند می‌خواستید از این گروه هم صعود نکنید، اینکه راحت بود! اما کار همین حالا به، اما و اگر کشیده است. شما می‌دانید عراق تیمی بود که نمی‌توانست ما را ۱۰ نفره ببرد، اما راحت به این تیم می‌بازیم و باید ببینیم آیا می‌توانیم آن را ببریم؟
سرمربی فولاد خوزستان با اشاره به ضعف حریفان ایران در مرحله گروهی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ خاطرنشان کرد: این تیم ملی عراق به نظر من خیلی ضعیف است. بحرین هم تیم ضعیفی است و این تیم‌ها در بدترین شرایط خود هستند. زمان برانکو در جام ملت‌های آسیا با بحرین که خیلی قوی بود، بازی کردیم و آن را شکست دادیم.
نکونام با اشاره به تیمش گفت: امیدوارم فوتبال‌مان هر روز موفق‌تر شود. تشکر ویژه از هواداران تیم فولاد دارم که همیشه ما را حمایت کرده‌اند تا بتوانیم شرایط ایده‌آلی را برای آن‌ها رقم بزنیم.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=8316

ثبت نظر

-