بنا: سطح رقابت‌های قهرمانی آسیا چندان بالا نیست

  • کد خبر : 8312
  • 30 بهمن 1398 - 12:47
بنا: سطح رقابت‌های قهرمانی آسیا چندان بالا نیست

به گزارش نیوز، نخستین روز از رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا در حالی روز گذشته به میزبانی دهلی نو هندوستان به پایان رسید که شاگردان محمد بنا موفق به کسب دو مدال طلا، یک نقره و یک برنز در پنج وزن نخست شدند. روز گذشته پویا ناصرپور و امین میرزازاده در اوزان ۵۵ و ۱۳۰ کیلوگرم به مدال طلا دست یافتند و پژمان پشتام و میثم دلخانی نیز به ترتیب در اوزان ۷۷ و ۶۳ کیلوگرم صاحب مدال نقره و برنز شدند.
در همین راستا محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی با توجه به عملکرد ملی پوشان در پنج وزن نخست گفت: ما تنها تیمی در روز نخست بودیم که توانستیم دو مدال طلا کسب کنیم. البته ازبکستان، هند و قزاقستان هم صاحب مدال شدند، اما ما از نظر رنگ مدال و تعداد طلا عملکرد بهتری داشتیم. هر چند که پژمان پشتام هم می‌توانست بهتر عمل کند و نتیجه مطلوب تری را کسب کند.
وی با اظهار رضایت از نتایج روز نخست مسابقات ادامه داد: نتایج روز نخست مطلوب بود و با توجه به قرعه‌های روز دوم می‌توانیم حرکت رو به جلویی هم داشته باشیم. مطمئنا امروز هم می‌توانیم یک یا دو مدال طلا بگیریم و دوباره سرود کشورمان را در سالن بشنویم.
بنا افزود: من امروز به امید کاویانی و هادی ساروی امید زیادی برای کسب مدال طلا دارم. محسن نژاد و اسدی هم تجربه اول خود را در رقابت‌های قهرمانی بزرگسالان پشت سر می‌گذارند که امیدوارم با نتیجه خوبی همراه شوند. البته کار در وزن ۶۰ کیلوگرم هم بسیار سخت است، چون قهرمان جهان از ژاپن هم در این وزن حضور دارد. در مجموع امیدوارم امروز هم مدال طلا داشته باشیم و بتوانیم به هدف خودمان برسیم.
وی در خصوص ترکیب تیم‌های مدعی نیز گفت: رقبای اصلی ما مثل ازبکستان که تیم دوم دنیاست از نفراتی استفاده کرده که سهمیه المپیک دارند چراکه آن‌ها می‌خواستند با قدرت در این مسابقات شرکت کنند. البته در تهران که بودیم به ما گفته بودند امتیازات این مسابقات هم در کسب سهمیه تاثیرگذار است، اما اینجا که آمدیم در کلینیک مربیان اعلام شد امتیازات این مسابقات در سهمیه‌های المپیک تاثیری ندارد. در نتیجه فقط قهرمانی آسیا در این پیکار‌ها محاسبه می‌شود که حتما رقبای ما قبلا از این موضوع مطلع بودند و توجهی به بحث سهمیه‌ها نداشتند.
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی خاطر نشان کرد: ترکیب تیم ما از ۹۰ درصد نفرات اول جام تختی تشکیل شده که فقط امین میرزازاده نفر سوم بود و به ترکیب ما اضافه شد. ضمنا ما باید به اوزان غیر المپیکی هم توجه می‌کردیم چراکه آن‌ها فقط همین مسابقات را در سال جاری داشتند که می‌توانستند در آن حضور یابند. البته در اوزان المپیکی هم باز از نفرات برتر جام تختی استفاده کردیم.
محمد بنا در پایان گفت: سطح این دوره از مسابقات چندان بالا نیست و در حد و اندازه متوسطی است. البته اگر سطح مسابقات بالا هم بود می‌توانستیم با ترکیبی که داریم نتایج خوبی بگیریم. به هر حال کسب عنوان اولی دور از ذهن نیست.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=8312

ثبت نظر

-