تاتنهام – لایپزیش؛ جوان‌ها در شمال لندن

  • کد خبر : 8166
  • 30 بهمن 1398 - 9:07
تاتنهام – لایپزیش؛ جوان‌ها در شمال لندن

تاتنهام – لایپزیش؛ جوان‌ها در شمال لندنبه گزارش نیوز، امشب لندن شاهد یک نبرد جدید و یک مهمان غیرمنتظره خواهد بود. از ساعت ۲۳:۳۰ در مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، تاتنهام با مورینیو به مصاف لایپزیش با ناگلزمن جوان‌ترین مربی لیگ قهرمانان خواهد رفت.

تاتنهام؛ سخت یا آسان؟
داستان مورینیو مثل گذشته نیست. حالا او مربی تیمی شده که سال‌ها فلسفه‌اش جوانگرایی و ستاره کردن بازیکنان کم‌نام و نشان بوده. در تاتنهام جا افتاده و خبری از مصاحبه‌های جنجالی و غرور‌های بی‌جا هم نیست. در واقع می‌توان گفت بی‌سروصدا به کارش می‌پردازد و همین می‌تواند رمز موفقیتش باشد. باخت‌های بزرگی هم داشته، اما جنجال به پا نکرد و رسانه‌ها هم روی او زوم نکردند. آقای‌خاص حالا می‌تواند باز هم ۲ قهرمانی‌اش همراه پورتو و چلسی را یادآوری کند و به آن بنازد، اما می‌داند در باد موفقیت خوابیدن مساوی خواهد بود با ناکامی در آینده. امشب هم حریفی را پیش‌روی خودشان خواهند دید که نمی‌توانند فکر کنند حذفش آسان است. حریفی که در این مرحله تجربه ندارد، اما انگیزه کافی برای حذف اسپرز را خواهد داشت. تاتنهام ۴ هفته است که دیگر نباخته و در حال حاضر تنها چالش مورینیو نبودن کین است. اگرچه لندنی‌ها کم ستاره هم نیستند و با سون، برخواین و لوکاس می‌توانند به لایپزیش ضربه بزنند تا بازی برگشت برای‌شان آسان‌تر شود.

لایپزیش؛ مهمان ناخوانده
وقتی لایپزیش به‌عنوان یک پدیده در بوندس‌لیگا خودش را مطرح کرد برای بسیاری حضور این تیم در بالای جدول جالب و جذاب بود. با این حال در آلمان به دلیل روش سرمایه‌گذاری ردبول بسیاری با تیمی که زیرکانه نامش شد راسن‌بال لایپزیش ارتباط برقرار نکردند و چندان محبوب نبودند. به تدریج فلسفه لایپزیش نشان داد این باشگاه قابل احترام است. با بازیکنانی که در خیلی باشگاه‌های دیگر فرصت عرض‌اندام پیدا نمی‌کنند، هم در بوندس‌لیگا همیشه بالانشین هستند و هم در اروپا موفقیت‌هایی کسب کرده‌اند. این فصل که حتی مربی‌شان هم جوان است و جاه‌طلب. یولیان ناگلزمن برای نخستین مرتبه در تاریخ لایپزیش را به مرحله حذفی لیگ قهرمانان رسانده و حالا چالش بزرگی در رقابت با مربی باسابقه‌ای همچون مورینیو دارد. لایپزیش در مرحله گروهی صدرنشین شد و طبیعتاً شانس بهتری در قرعه‌کشی داشت. مسابقه دادن با تاتنهام در این مرحله هم برای آن‌ها بهتر از بازی کردن با مدعیان نخست قهرمانی است. هرچند فراموش نکنید رقیب‌شان نایب‌قهرمان فصل قبل است.

آخرین جدال
این نخستین بازی رودروی تیم‌های تاتنهام و لایپزیش در طول تاریخ است.

آمار بازی
۱۰) تاتنهام این فصل خاطره خوبی از رویارویی با تیم‌های آلمانی ندارد. ۷ گل در لندن و ۳ گل در مونیخ از بایرن دریافت کردند.
۱۰) این نخستین رویارویی لایپزیش در تاریخ ۱۰ ساله‌اش با تیم‌های انگلیسی در رقابت‌های اروپایی است. همچنین اولین حضورشان در مرحله حذفی لیگ قهرمانان هم به شمار می‌آید.
۱۴) تاتنهام با ۱۴ گل خورده همراه با لیل و گالاتاسرای سومین خط دفاعی ضعیف مرحله گروهی را پس از ستاره‌سرخ و خنک در اختیار داشت، با این وجود راهی مرحله حذفی شد.
۵) لایپزیش در مجموع ۱۲ مرتبه در لیگ قهرمانان بازی کرده که ۵ مرتبه پیروز شده و ۴ بازی را باخته است.
۱۰) اسپرز موفق شده در ۱۴ بازی آخر خانگی‌اش در لیگ قهرمانان ۱۰ پیروزی کسب کند. ۴ بازی دیگر را باخته‌اند و تساوی در کار نبوده.
یک) قبل از شروع این فصل لیگ قهرمانان، لایپزیش در اروپا عملکرد خوبی نداشت و در ۱۲ بازی قبلی‌اش فقط یک مرتبه پیروز شده بود.
یک) وضعیت دفاعی تیم مورینیو اخیراً تعریفی نداشته و در ۱۰ بازی اخیر لیگ برتری فقط یک مرتبه کلین‌شیت کرده‌اند.
۲) در مقابل لایپزیش در فاز تهاجمی این فصل عالی بوده و فقط در ۲ بازی بوندس‌لیگایی گل نزده. در تمامی بازی‌های مرحله گروهی لیگ قهرمانان هم گل زده‌اند.
یک) یک سال پیش در همین مرحله تاتنهام با حذف یک تیم آلمانی دیگر یعنی دورتموند راهی دور بعد شد.

مصدومان و محرومان
هری کین ستاره تاتنهام تا اواخر فصل از میادین دور خواهد بود و یکی از غایبان بزرگ مرحله حذفی لیگ قهرمانان است. موسی سیسوکو هم به جدال با لایپزیش نخواهد رسید. وضعیت خوان فویت و اریک لاملا هم مشخص نیست و احتمالاً نمی‌توانند بازی کنند. آخرین بدشانسی مورینیو مصدومیت هئونگ مین سون بود که باعث شد او هم دیدار با لایپزیش را از دست بدهد. دایوت اوپامکانو بهترین مدافع لایپزیش محروم شده. ویلی اوربان، ابراهیما کوناته، تایلر آدامز و کوین کمپل هم مصدومان لایپزیش هستند که در جدال رفت با تاتنهام غایب خواهند بود.

ترکیب احتمالی دو تیم
تاتنهام: لوریس، اوریه، آلدرویرلد، داوینسون، دیویس، اندومبله، اَلی، وینکس، لوسلسو، برخواین و لوکاس
لایپزیش: گولاچی، موکیله، کلوسترمن، هالستنبرگ، زابیتسر، هایدارا، لایمر، آنجلینیو، انکونکو، پولسن و ورنر

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=8166

ثبت نظر

-