خداحافظی هاشمیان از تیم ملی؟

  • کد خبر : 8152
  • 30 بهمن 1398 - 8:48
خداحافظی هاشمیان از تیم ملی؟

به گزارش نیوز، وحید هاشمیان همزمان با ورود مارک ویلموتس، به تیم ملی بازگشت. او که دارای مدرک مربیگری پرولایسنس از آلمان است، آمده بود تا کسب تجربه کند و بشود سرمایه‌ای برای تیم ملی. این مدرک را هیچ‌کس غیر از هاشمیان در ایران ندارد. چهره‌های مطرح فوتبال آلمان هم به این سادگی نه مجوز حضور در چنین کلاسی را می‌گیرند و نه می‌توانند به سادگی معتبرترین مدرک حرفه‌ای مربیگری آلمان و شاید حتی جهان را بگیرند. از همان روز اول همه از حضور وحید هاشمیان استقبال کردند و از این نوشتند که فدراسیون فوتبال تصمیم به جایی گرفت.

همکاری وحید و ویلموتس، اما چندان به درازا نکشید. عدم توانایی ویلموتس چه در مدیریت تیم و چه در مسائل فنی باعث شد هاشمیان هم عاصی شود. فدراسیون هم که فهمیده بود مربی بلژیکی این کاره نیست، رأی به بنیوزری‌اش داد. بعد از جدایی ویلموتس همه روی یک موضوع نظر مشترک داشتند؛ حفظ وحید هاشمیان به عنوان مربی تیم ملی. خیلی‌ها نگران بودند مبادا در این ماجرا او آسیب ببیند.

در این بین، اما اخباری هم منتشر شد که جالب بود. علیرضا بیرانوند دروازه‌بان تیم ملی در یکی از مصاحبه‌هایش افشا کرد احتمالاً وحید هاشمیان مربی موقت تیم ملی می‌شود. خیلی زود رسانه‌ها به این شایعه داغ پرداختند که با توجه به آسان بودن بازی هنگ‌کنگ و کامبوج به احتمال فراوان هاشمیان در آن دو بازی مربی موقت خواهد بود و بعد از آن سرمربی جدید انتخاب می‌شود. فدراسیون هم شایعه را تکذیب نکرد تا موضوع جدی به نظر برسد، اما رفته رفته مشخص شد نقشه تغییر کرده است. فدراسیون فوتبال با وجود نزدیک بودن به انتخابات، خیلی سریع اسکوچیچ را سرمربی تیم ملی کرد تا پیش‌بینی‌ها را به هم بزند.

در روز‌های اخیر و با حضور مربی کروات این سؤال مطرح بود که آیا وحید هاشمیان دستیارش می‌ماند؟ وقتی چند روز قبل از اسکوچیچ در این باره سؤال کردیم گفت هنوز هیچ چیز مشخص نیست و مشغول صحبت با وحید هستند. دیروز، اما یک منبع آگاه در فدراسیون فوتبال فاش کرد مذاکرات هاشمیان و رئیس رؤسا در گام اول به بن‌بست خورده و این مربی احتمالاً از کادر تیم ملی جدا شده است. نکته اینجاست که هفته قبل هاشمیان به نزدیکانش گفته بود تصمیم دارد بماند ولی اینکه در جلسه چه اتفاقی افتاده، هنوز مبهم است. هیچ‌کس در این باره اطلاعاتی نمی‌دهد. هاشمیان هم تصمیم گرفته فعلاً سکوت کند تا اینکه تکلیف به طور قطعی مشخص شود. ظاهراً قرار است دوباره مذاکرات ادامه پیدا کند. آن منبع آگاه، اما به نیوز گفت: «فکر می‌کنم احتمال همکاری بسیار کم باشد و حتی اسکوچیچ در حال بررسی گزینه‌های دیگر هم هست.»

اینکه مربی کروات نمی‌خواهد با هاشمیان کار کند و یا اینکه وحید تصمیم گرفته جدا شود، سؤال بزرگی است که در صورت جدایی قطعی، طرفین می‌توانند به روشنی درباره آن توضیح بدهند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=8152

ثبت نظر

-