در‌های تیم ملی روی کاوه، جهانبخش و عابدزاده باز می‌شود

  • کد خبر : 8080
  • 30 بهمن 1398 - 6:55
در‌های تیم ملی روی کاوه، جهانبخش و عابدزاده باز می‌شود

نیوز/ آرمین زمانی؛ برخی از بازیکنانی که با حضور ویلموتس پا به تیم ملی گذاشته بودند، حالا شاید موقعیت خود را در خطر ببینند. خود اسکوچیچ نیز قول داده به همه بازیکنان شانس حضور در تیم ملی را بدهد. با این اوصاف، شرایط تعدادی از لژیونر‌های کشورمان را برای حضور در تیم ملی بررسی کرده‌ایم.
علیرضا جهانبخش
شانس دعوت شدن: زیاد
علیرضا جهانبخش یکی از بازیکنانی بود که در اردو‌های اولیه ویلموتس حاضر بود، اما با استمرار نیمکت‌نشینی در تیم باشگاهی، مربی بلژیکی تصمیم گرفت دیگر جهانبخش را دعوت نکند. هافبک ایرانی برایتون، اما در ماه‌های اخیر بیشتر در ترکیب تیمش بازی کرده و گل‌های حساسی زده است و یکی از بهترین بازیکنان تیمش بوده و شاید اگر ویلموتس هم بود، مجدداً او را به تیم ملی دعوت می‌کرد. با این اوصاف جهانبخش می‌تواند امیدارترین بازیکن برای پوشیدن مجدد پیراهن تیم ملی در دوران اسکوچیچ باشد.
امیر عابدزاده
شانس دعوت شدن: زیاد
دروازه‌بان ایرانی ماریتیمو هم تنها در اردوی اول ویلموتس بود و بعد دیگر در تیم ملی دیده نشد. البته عابدزاده در آن برهه در تیم باشگاهی خود نیمکت‌نشین بود و بازی نمی‌کرد، اما حالا توانسته جایگاهش در ماریتیمو را پس بگیرد و دروازه‌بان اصلی تیمش باشد. این دروازه‌بان در بازی‌های اخیر تیمش نیز چندین بار ستاره میدان بوده و به همین خاطر شانس خوبی برای حضور در تیم ملی دارد. عابدزاده در حال حاضر کاملاً لیاقت پوشیدن پیراهن تیم ملی را دارد و نادیده گرفتن او کاری سخت برای اسکوچیچ خواهد بود.
کاوه رضایی
شانس دعوت شدن: زیاد
مهاجم گلزن این فصل شارلوا یکی از بازیکنانی است که همواره قربانی حضور مهاجمان خوب فراوان در تیم ملی شده است. او در عین شایستگی به خاطر همین مشکل از جام جهانی جا ماند و فصل پیش نیز اکثراً مصدوم بود. او این روز‌ها در اوج به‌سر می‌برد و یکی از مدعیان اصلی تیم ملی است. کاوه رضایی جوری درخشیده که خط کشیدن روی نامش کار سختی برای هر مربی است. رضایی با شرایط فعلی‌اش نه تنها برای سایر مهاجمان تیم ملی خط و نشان کشیده، بلکه می‌تواند در ترکیب فیکس تیم نیز بازی کند.
سامان قدوس
شانس دعوت شدن: کم
عمر مربیگری ویلموتس به همکاری با سامان قدوس نرسید. چراکه هافبک ایرانی در آغاز دوره مربیگری او مصدوم بود و بعد هم درگیر محرومیت ۴ ماهه از سوی فیفا شد. بازیکن ایرانی آمیان، اما بسیار بدشانس بود و بعد از اتمام محرومیتش هم مجدداً مصدوم شد تا فصل بدی را سپری کرده باشد. اگر چه مصدومیت او تا چند هفته دیگر به پایان می‌رسد، اما شاید هر مربی که به تیم ملی می‌آمد هم در این برهه قدوس را در لیستش قرار نمی‌داد. سامان، اما بی‌شانس نیست و اگر بتواند چند هفته به‌طور دائم برای تیمش به میدان برود و عملکرد خوبی هم داشته باشد، می‌تواند مجدداً به تیم ملی فکر کند.
سعید عزت‌اللهی
شانس دعوت شدن: کم
هافبک جوان مورد علاقه کی‌روش یکی دیگر از بازیکنانی بود که در دوران ویلموتس از تیم ملی دور شد. عزت‌اللهی سال گذشته دچار مصدومیتی شدید شد و بعد از رفع مصدومیت نیز ویلموتس ترجیح داد صبر کند و عملکرد او را در بازی‌های باشگاهی مورد ارزیابی قرار دهد، اما عزت‌اللهی هیچ‌وقت در یوپن به میدان فرستاده نشد تا ویلموتس اگر چه در اردوی اول خود این بازیکن را در لیستش گذاشته بود، اما تصمیم گرفت از کنار نام هافبک جوان بگذرد. شرایط عزت‌اللهی در یوپن هنوز تغییری نکرده و هافبک جوان باید امیدوار باشد اسکوچیچ به کارنامه‌اش در تیم ملی نگاه کرده و او را مجدد به تیم ملی دعوت کند. در غیر این صورت غیبت عزت‌اللهی ادامه‌دار خواهد بود.
الهیار صیادمنش
شانس دعوت شدن: کم
ویلموتس همواره از صیادمنش به‌عنوان کشف بزرگ خود و نمونه‌ای برای فرصت دادن به بازیکنان جوان یاد می‌کرد. صیادمنش هم جواب اعتماد این مربی را داد و خیلی زود خودش را تبدیل به بازیکن محبوب مربی بلژیکی کرده بود. شرایط، اما بر وفق مراد اللهیار پیش نرفت و ضمن اینکه بازیکن جوان این روز‌ها در لیگ ترکیه فرصت چندانی برای حضور در مستطیل سبز پیدا نمی‌کند، ویلموتس هم تیم ملی را ترک کرد. بعید است اسکوچیچ برای بازی‌های حساس پیش‌رو روی صیادمنش نظری داشته باشد. ضمن اینکه بازیکنان خوب زیادی در صف دعوت شدن به تیم ملی به‌سر می‌برند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=8080

ثبت نظر

-