باید اشتباهات در انتخابات به حداقلی ترین صورت ممکن برسد

  • کد خبر : 8070
  • 30 بهمن 1398 - 6:30
باید اشتباهات در انتخابات به حداقلی ترین صورت ممکن برسد
به گزارش نیوز،

اختتامیه اولین رویداد استارتاپی انتخابات ایران به همت بسیج اساتید در سالن شهید مطهری دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد.

اخبار سیاسی– حجت الاسلام رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در این مراسم گفت: بسیج اساتید باید به سمت دادن خروجی و لایحه از مسیر دولت و مجلس برای بررسی سیاست‌های کلی مقام معظم رهبری برای انتخابات برود.

وی ضمن تقدیر از بسیج اساتید تهران برای برگزاری این رویداد انتخاباتی تاکید کرد: انشالله که همه با نیت خالص وارد عرصه شده باشیم، راه را پر قدرت ادامه دهیم و پاسدار خون شهیدان خصوصاً شهید سردار سپهبد سلیمانی باشیم.

رستمی تصریح کرد: نمی‌شود در تصمیمات انسانی خطا و اشتباه را نادیده گرفت، در انتخابات هم به همین صورت است و باید اشتباهات در انتخابات به حداقلی ترین صورت ممکن برسد.

 رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: در یکی از دیدارهایی که  با مقام معظم رهبری داشتیم ، یکی از دانشجویان در مورد نظام پارلمانی و مجلس مباحثی را مطرح کرد و در نهایت گفت که خود حضرت آقا باید وارد شوند، حضرت آقا گفتند باید در مجامع علمی این امر مهم بررسی شود ایرادات و اشکالات و راهکارها داده شود و بعد در معرض تصمیم‌ گیرندگان و فرآیندهای تصمیم‌گیری نظام قرار گیرند.

وی افزود: دانشگاه‌های ما بازیچه جریانات سیاسی و احزاب شده‌اند، در بیانیه ها، مصاحبه ها و بازخوردهایی که در اتفاقات توسط دانشجویان و بعضی از اساتید در دانشگاه ها صورت می‌گیرد شایان این امر است که جریانات سیاسی و احزاب دانشگاه‌ها را و ساحت علمی را بازیچه خود قرار داده‌اند.

رستمی تاکید کرد: سیاست‌های کلی مقام معظم رهبری برای انتخابات چند سال پیش به مجلس ابلاغ شد ولی توسط مجلس این کار صورت نگرفت  که باید این سیاست‌ها پیگیری شود.

 رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تاکید کرد: برخی در هر دوره نزدیک انتخابات یادآور انتخابات می‌شوند و بعد از آن مسئله انتخابات را فراموش می کنند.

* تقدیر از صاحبان آثار برگزیده

در اختتامیه اولین رویداد استارتاپی انتخابات در ایران ۱۰ اثر برگزیده از ۲۵۰ اثر برگزیده استان ها با ارائه شرکت کنندگان و حضور داوران مورد بررسی قرار گرفت و داوری شدند.

در این مراسم اساتید فرهیخته کشوری، مسئولان کشوری و لشکری، مسئولین بسیج اساتید کشور، دانشجویان ، فرهیختگان و… حضور داشتند.

در پایان مراسم و اتمام داوری آثار، جوایزی به برگزیدگان اختتامیه اهدا شد.

داوران اختتامیه اولین رویداد استارتاپی انتخابات در ایران، جلال درخشه عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس، زاهد غفاری عضو هیئت علمی دانشگاه شاهد، محمدباقر خرمشاد عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی و محمد شفیعی فر عضو هیئت علمی دانشگاه تهران بودند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=8070

ثبت نظر

-