قلعه‌نویی: ژاوی در آینده سرمربی اسپانیاست

  • کد خبر : 7730
  • 29 بهمن 1398 - 17:34
قلعه‌نویی: ژاوی در آینده سرمربی اسپانیاست
قلعه‌نویی: ژاوی در آینده سرمربی اسپانیا می‌شود
به گزارش نیوز، امیر قلعه‌نویی در کنفرانس خبری پیش از دیدار با السد قطر اظهار داشت: تشکر می‌کنم از باشگاه السد به خاطر میزبانی خوبی که از ما در ۴-۵ روز گذشته داشت. خیلی خوشحالم که بعد از ۳۵ سال برگشتم به باشگاهی که در آن بازی می‌کردم. خاطرات خوبی داشتم، چون زمانی که اینجا بودیم دو جام بردیم. السد یکی از باشگاه‌های خوب آسیا است.
قلعه‌نویی ادامه داد: انتظار همه این است که این بازی یک بازی خوب و تاکتیکی شود، چون هم تیم السد و هم سپاهان فوتبال بازی می‌کنند و برای ما به نوعی افتخار است که مقابل مربی با اخلاقی به نام ژاوی هرناندز بازی می‌کنیم. او به احتمال زیاد در آینده نزدیک مربی تیم ملی اسپانیا خواهد شد. السد هم تیم بسیار خوبی است و در چند سال گذشته نتایج خیلی خوبی در لیگ و آسیا کسب کرده است. ما هم سپاهان هستیم و شروع خوبی داشتیم، اما به هرحال بازی ما با العین به تاریخ پیوسته و ما باید به فکر بازی با السد باشیم.
وی اضافه کرد: ما می‌دانیم که السد در ساختار هجومی بسیار خوب است و یکی از اهدافمان این است که ارتباط خط هافبک و مهاجمان آن‌ها را قطع کنیم، چون اگر به آن‌ها اجازه بازیسازی بدهیم به خصوص در خط هافبک، ما را اذیت خواهند کرد.
سرمربی سپاهان در خصوص شناخت از تیم السد گفت: تیم السد نقاط ضعفی دارد که در روز‌های گذشته روی این مساله کار کردیم. دو هدف داریم که امیدواریم حداقل به یکی از آن‌ها برسیم.
قلعه‌نویی در مورد اردوی دوحه گفت: ما دو هدف داشتیم؛ هدف اول این بود که از ارتفاع به همسطح آمدیم و این تطبیق پذیری باید انجام شود. هدف دوم این است که به عنوان کمپ از اینجا استفاده کردیم. چون ما بعد از این هر سه چهار روز یکبار بازی داریم و این به نوعی برای ما کمپ آماده سازی شد. می‌دانستیم السد میزبان خوبی برای ما خواهد بود. یکشنبه آینده بازی داریم و بعد از آن هم هر چهار پنج روز یکبار بازی داریم و فرصت خوبی بود که به عنوان کمپ از اینجا استفاده کنیم. باید از باشگاه خودمان و مدیرعامل باشگاه تشکر کنیم که این شرایط را برای ما فراهم کردند.
سرمربی سپاهان در خصوص مقایسه شرایط حال حاضر فوتبال قطر با گذشته گفت: در ابتدا باید سلام برسانم به احمدعمر که مربی ما بود. مبارک عنبر، خالدسلمان، جوهری و ابراهیم قاسمپور و آرزوی سلامتی برای آن‌ها می‌کنم. قطر دراین ۳۰ و اندی سال خیلی پیشرفت کرده، چون دو جام ملت ها، یک بازی‌های آسیایی برگزار کرده و یک جام جهانی هم می‌خواهد برگزار کند. این نشان از پیشرفت این کشور است. وقتی به ۳۵ سال پیش بر می‌گردم و این تشکیلات را می‌بینم، فکر می‌کنم یک رویا است و باشگاه السد تشکیلات خیلی خوبی دارد.
وی ادامه داد: البته در این ۳۰ سال چندین بار به قطر آمده ام، یکبار به عنوان بازیکن استقلال مقابل السد بازی کردم، یکبار هم سرمربی تیم ملی ایران بودم و با تیم ملی قطر که اگر اشتباه نکنم سرمربی آن‌ها متسو بود، بازی کردیم. با تیم‌های باشگاهی ایرانی چندین بار به قطر آمده ام و پیشرفت را احساس کرده ام. یک بار هم مربی تیم ملی ایران بودم با تیم ملی قطر در سال ۲۰۰۶ بازی کردیم که اگر اشتباه نکنم آن بازی را دو بر صفر بردیم.
قلعه‌نویی در اشاره به حضور بازیکنان ایرانی در فوتبال قطر، گفت: زمانیکه بازیکنان ایرانی به قطر آمدند در پیشرفت فوتبال این کشور خیلی تاثیر گذار شد، چون فوتبال قطر قدرتی بود و وقتی ایرانی‌ها آمدند، تکنیک وارد این فوتبال شد و باعث پیشرفت شد.
سرمربی سپاهان در پاسخ به این سوال که تیم السد یک تیم هجومی است و آیا مقابل این تیم دفاعی بازی می‌کنند، اظهار داشت: آن‌هایی که من را می‌شناسند، می‌دانند من یک مربی هجومی هستم و اعتقادم این است که بهترین دفاع حمله با برنامه است. ولی فوتبال جدید دو ساختار حمله و دفاع دارد. ما برای هردو برنامه داریم، اما نتیجه فوتبال در کنفرانس نیست. در زمین مسابقه است. این حرف فرگوسن است. امیدواریم بچه‌های ما وظایف تاکتیکی خودشان را چه در ساختار حمله و چه در ساختار دفاعی خوب انجام بدهند.
قلعه‌نویی ادامه داد: ما سپاهان هستیم. سیزدهمین باری است که در آسیا هستیم. تنها باشگاه ایرانی هستیم که در جام باشگاه‌های جهان حضور داشتیم و فینال لیگ قهرمانان آسیا را هم تجربه کرده ایم. سپاهان در ایران هم جزو پرافتخارترین تیم‌ها است و امیدوارم فردا بازی خوبی برگزار شود، چون سپاهان هم یک تیم بزرگ و با شخصیت است.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=7730

ثبت نظر

-