چرا ظرفیت پیش فروش ها سریعا تکمیل می شود؟ / تمام ماجرای ثبت نام خودرو با ربات

  • کد خبر : 768
  • 19 بهمن 1398 - 12:44

به گزارش نیوز به نقل از خودروبانک، به منظور بررسی ثبت نام خودرو با ربات به سراغ رضا الفت نسب سخنگوی اتحادیه کسب و کارهای مجازی رفتیم. وی در این خصوص اظهار داشت: در حوزه آی تی بسیاری از کارها امکان پذیر است و صرفا بحث ربات مطرح نیست. البته نماینده مجلس هم ممکن است اطلاعات دقیقی نداشته باشد. لازم به ذکر است که ربات می تواند افراد را به عنوان اولین نفر در صف خرید قرار دهد. یعنی اگر ثبت نام در ساعت ۸ آغاز می شود با استفاده از ربات می توان در ساعت ۸ و ۳۰ ثانیه فرد مورد نظر به عنوان اولین نفر در صف خرید قرار بگیرد.

وی ادامه داد: چنین مواردی مانند استفاده از ربات برای ثبت نام خودرو را نمی توان تایید یا رد کرد. اتفاقات زیادی در این حوزه می افتد و ما افراد بسیار نخبه ای در زمینه هک و برنامه نویسی برای چنین ربات هایی داریم. این نکته را باید گفت که تاکنون به چنین موردی برای ثبت نام‌های خودرو برخورد نکردیم و موردی نیز در این زمینه به ما اطلاع داده نشده است.

چرا ظرفیت پیش فروش ها سریعا تکمیل می شود؟

احمد نعمت بخش دبیر انجمن خودروسازان درباره دلیل تکمیل ظرفیت سریع پیش فروش ها گفت: دلیلی به جز سرکوب مالی خودروسازان ندارد. زمانی که اجازه فروش خودرو در حاشیه بازار داده نمی شود و اختلاف قیمت زیادی بین قیمت کارخانه و بازار به وجود می آید و خود این مورد باعث ایجاد رانت می شود. البته راهکارهایی برای رسیدن خودرو به دست مردم و مصرف کننده واقعی توسط خودروسازان به کار گرفته شده، اما دلالان به روش های مختلف دیگر نمی گذارند خودرو به دست مردم برسد.

سیستم ضد ربات ایران خودرو

اما روز گذشته فرشاد مقیمی مدیرعامل ایران خودرو در واکنش به ثبت نام با ربات گفت: در مجموعه ما هیچ رانتی برای کسی در فروش خودروها داده نشده است. البته شاید در زمان افزایش بیش از حد تقاضا برخی از افراد با توجه به زیرساخت های بهتر یا سرعت اینترنت بیشتر بتوانند ثبت نام انجام دهند. ما سیستمی در نظر گرفته ایم تا امکان ثبت نام با ربات امکان پذیر نباشد.

مقیمی تاکید کرد: اگر فردی را می شناسید که در زمینه ثبت نام پولی دریافت می کند، آن را به بنده معرفی کنید. همچنین این موضوع که خودروسازان علاقمند به تحویل خودرو به مردم نیستند به هیچ وجه صحت ندارد. نگرانی ما مربوط به مردم است تا ابتدا خودروها را تحویل دهیم. ما یک ریال به نرخ خودروها اضافه نکردیم. در هر بازاری یکی از پیک‌ قیمت‌ها در بهمن و اسفند است. ما تلاش می کنیم تا فرصت برابری را برای خرید خودرو توسط مردم فراهم کنیم.

وی در ادامه با اشاره به افزایش خودروهای تحویلی در ۳ ماه گذشته، گفت: در سه ماه گذشته بیش از ۱۵۰ هزار خودرو به مردم تحویل داده شده که بی سابقه بوده است. این میزان تحویل معادل تعدادی است که در ۶ ماهه قبل تحویل داده شده است. همه در تلاشیم تا بتوانیم یک خودروی بیشتر تولید و تحویل مردم دهیم و حتی در روزهای تعطیل نیز در حال تحویل خودرو به مردم هستیم.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=768

ثبت نظر

-