هشدار نسبت به استفاده مدام از الکل برای مقابله با کرونا

  • کد خبر : 75920
  • 03 خرداد 1399 - 6:26
هشدار نسبت به استفاده مدام از الکل برای مقابله با کرونا
به گزارش افکارنیوز،

طی ماه های اخیر به دلیل شیوع کرونا شاهد افزایش استفاده از الکل در جهان هستیم. ایرج خسرونیا، رئیس انجمن متخصصان داخلی، درباره مضررات استفاده از الکل گفت: برای مقابله با کرونا بهترین اقدام شست وشوی دست با صابون یا مایع دستشویی است. مواد ضد عفونی کننده برای ریه مضر است و به دلیل جذب پوستی مسمومیت به دنبال دارد. بنابراین بهترین اقدام برای مهار کرونا شست وشوی دست با صابون یا مایع دستشویی است.

اخبار اجتماعی- خسرونیا با اشاره به مضرات الکل، افزود: الکل از راه مخاط و پوست جذب می شود. در ضمن بخار الکل از راه تنفس وارد بینی شده و سلامت فرد را به خطر می اندازد. استفاده مدام الکل باعث آسیب به مخاط، نارسایی های کبد، کلیه ها، سیستم عصبی و اختلال در فکر و تمرکز می شود.

این پزشک ادامه داد: افراد به دلیل استفاده مداوم از الکل دچار روان پریشی، مشکلات روحی و روانی می شوند. برای مثال افراد به دلیل استفاده بیش از حد از الکل با خودشان صحبت کرده، تمرکز فکری ندارند. این مشکلات به دلیل استفاده از الکل زیاد بروز می کند.

رئیس انجمن متخصصان داخلی با بیان اینکه عدم استفاده از الکل و بکارگیری دیگر شوینده ها مشکلاتی را در راستای ضدعفونی کردن اماکن و مصونیت برابر کرونا ایجاد نمی کند، تاکید کرد: جای نگرانی نیست و افراد برای مهار این امر می توانند الکل را از زندگی خود حذف کنند. این افراد شاید چند روز با مشکل مواجه شوند، اما جای نگرانی نیست.

 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=75920