گولیت: خوب شد یوونتوس به دردسر افتاد!

  • کد خبر : 7586
  • 29 بهمن 1398 - 13:21
گولیت: خوب شد یوونتوس به دردسر افتاد!

به گزارش نیوز، رود گولیت ستاره سابق فوتبال هلند و میلان ایتالیا در گفتگو با شبکه تلویزیونی گاتزتا از موضوعات مختلفی حرف زده است. گولیت زمانی که به ایتالیا آمد ۲۵ ساله بود، با اعتماد به نفس بالا و با مو‌های بلند بافته شده تبدیل شد به ستاره میلان. حالا او ۵۷ ساله است، با ظاهری کاملاً متفاوت نسبت به دوران جوانی. رود گولیت در برلین بود تا جایزه جشنواره لائورس را به برندگان اهدا کند و در همین مراسم بود که در مورد فوتبال نیز حرف زد و به طور ویژه به فوتبال ایتالیا پرداخت.
بگذارند مالدینی و بوبان کار کنند
او صحبت‌هایش را با موضوع میلان، تیم سابقش شروع کرد. تیمی که به گفته خودش بهترین دوران زندگی اش را در آن گذرانده است: «الان برای میلان رسیدن به موفقیت سخت است. هنوز آن‌ها ورزشگاهی برای خودشان ندارند و می‌دانیم که امروزه این موضع چقدر مهم است، اما مسئله مهمتر در مورد روسونری این است که هنوز معلوم نیست مالک باشگاه واقعاً چه کسی است و اینکه این مالکان چه برنامه‌ای دارند. در سال‌های اخیر دو کمپانی به عنوان مالکان میلان عوض شده‌اند و این یک فاجعه است. مثلاً در مورد یوونتوس می‌دانید که این باشگاه متعلق به چه کسانی است و آن‌ها چه ذهنیتی در مورد تیم دارند، اما در مورد میلان نمی‌شود فهمید که این گروه مالکان فقط برای خرج کردن پول آمده‌اند یا ایده مشخصی هم دارند. اگر این‌طور نباشد رسیدن به موفقیت غیرممکن است. امیدوارم بگذارند مالدینی و بوبان کار کنند، چون آن‌ها می‌دانند که چه کاری باید انجام دهند.»
تأثیر ایبراهیموویچ
گولیت در مورد تأثیر حضور زلاتان ایبراهیموویچ در میلان گفت: «او نیروی محرک قوی برای تیم بود و با حضور او تیم جسارت بیشتری پیدا کرده است.»
ریکارد را بیاورید
در پاسخ به اینکه آیا پیولی می‌تواند مربی‌ای برای آینده باشد یا بهتر است میلان به دنبال مربی‌ای مثل آلگری باشد، گولیت پاسخ نداد: «چرا دنبال یکی مثل فرانک ریکارد نباشند؟ اگر فوتبال هجومی می‌خواهید باید یک هلندی را بیاورید. می‌دانم که سیدورف قبلاً در میلان بوده. او تاوان بی‌تجربگی اش را داد. به او زمان کافی داده نشد.»
خوب است که یووه به دردسر بیفتد
اسطوره میلان همچنین گفت از اینکه می‌بیند یوونتوس در این فصل در جنگ قهرمانی سری A ایتالیا به دردسر افتاده خوشحال است و معتقد است این برای فوتبال ایتالیا خوب است که رقابتی‌تر باشد. در حال حاضر لاتزیو و اینتر، سایه به سایه یوونتوس در صدر جدول فوتبال ایتالیا در حرکت هستند. گولیت در این مورد گفت: «به نظرم خوب است که یوونتوس خیلی خوب کار نمی‌کند، چون این قهرمانی هر ساله آن‌ها دارد به موضوعی آزاردهنده تبدیل می‌شود. با این وجود آن‌ها همچنان مدعی اصلی قهرمانی هستند هرچند که این فصل اشتباهاتی هم داشته‌اند. اینتر تیم خوبی است، لاتزیو هم خوب کار می‌کند و همین‌طورآتالانتا. برای فوتبال ایتالیا خوب است که در آن رقابت برای قهرمانی وجود داشته باشد، چون اینکه هر سال یک تیم قهرمان شود خیلی کسالت‌آور شده است. بنابراین جالب است که چهار تیم مدعی را در این فصل می‌بینیم.»
گواردیولا را درک می‌کنم
در مورد محرومیت منچسترسیتی از حضور در لیگ قهرمانان اروپا به مدت دو فصل متوالی نیز از رود گولیت سؤال شد و او پاسخ که داد که برایش قابل درک است اگر گواردیولا بخواهد از منچسترسیتی جدا شود. گولیت که خودش سابقه حضور در فوتبال انگلیس به عنوان سرمربی چلسی را دارد در این مورد گفت: «می‌توانم درک کنم اگر پپ بخواهد برود، چون او متعلق به لیگ قهرمانان اروپاست. می‌خواهد باز هم لیگ قهرمانان را فتح کند.» وقتی از رود پرسیدن که آیا گواردیولا باید به منچسترسیتی با وجود این محرومیت وفادار بماند یا نه، او گفت: «آیا شما مجبورید به چیزی که کار خودش را درست انجام نداده است وفادار بمانید؟ نمی‌دانم، این به خودش بستگی دارد. اتفاقی که افتاده تقصیر او نیست. او این کار را انجام نداده است. خرید‌های او برای نقض قانون نبوده است، اگر باشگاه مقصر اعلام شود، مجازات حقش است. نمی‌خواهم بگویم آیا مجازات درستی است یا نه، این چیزی است که خودشان باید برای رسیدن به حق‌شان بجنگند.»
بازیکنان نمی‌آیند
گولیت همچنین معتقد است که محرومیت سیتی از لیگ قهرمانان اروپا روی آمدن بازیکنان بزرگ به این تیم هم تأثیر می‌گذارد و البته ممکن است تیم فعلی آن‌ها را نیز دچار تغییرات زیادی کند: «به عنوان یک بازیکن بزرگ پیش خودت فکر می‌کنی که این تیم در لیگ قهرمانان حضور ندارد، این بدترین اتفاق است.» ستاره هلندی که خودش با میلان دو بار قهرمانی در اروپا را تجربه کرده است حرف‌هایش را این‌طور ادامه داد: «بازیکن بزرگ دوست ندارد به سیتی بیاید، چون می‌خواهد در لیگ قهرمانان اروپا بازی کند. این می‌تواند یک دوره وحشتناک برای منچسترسیتی باشد. به این خاطر است که با هواداران این تیم و بازیکنان و مربیان آن همدردی می‌کنم. شرایط آن‌ها را درک می‌کنم این سناریویی نیست که کسی بخواهد در آن حضور داشته باشد. هیچ‌کس موقع قرارداد بستن به این شرایط فکر نکرده بود، بنابراین چطور می‌شود در مورد وفاداری در این شرایط حرف زد.»

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=7586

ثبت نظر

-