طرح سوال از شهردار رشت رای نیاورد

  • کد خبر : 74536
  • 01 خرداد 1399 - 8:10

به گزارش نیوز به نقل از ایسنا ،در یکصد و چهل و دومین جلسه شورای شهر رشت که عصر امروز برگزار شد، شهردار با حضور در شورا و ارائه توضیحات به ۱۴ سوال مطرح شده، اعضا را قانع کرد.

ناصر حاج محمدی شهردار رشت در پاسخ به سوال اعضای شورای شهر رشت به بدهی های شهرداری قبل از تصدی گری اش، بارش برف سنگین، شیوع کرونا و … اشاره کرد و گفت: این موارد منجر به کاهش درآمد اسفندماه و فروردین ماه سال جاری شده است.

وی در پاسخ به سوال حقوق کارگران که موجب مشکلات معیشتی شده بود، افزود: کارگران گواه هستند که همواره پیگیر حق و حقوقشان بودم و اقدامات لازم را انجام دادم و این انجام وظیفه ادامه دارد.

شهردار رشت در خصوص عدم نظارت بر عملکرد شرکت های پیمانکار و دستگاهای خدمات رسان و نداشتن برنامه مشخص پرداخت مطالبات به پیمانکاران خاطرنشان کرد: بدهی شهرداری به پیمانکاران امری است که در تمامی شهرهای مراکز استان ها وجود دارد و پیگیری ها همواره در حال انجام بوده و ادامه دارد.

حاج محمدی در مورد تاخیر در بدهی بیمه تامین اجتماعی ادامه داد: حق بیمه جز حقوق طبیعی کارگران است. اسناد کاملا موجود است علیرغم تاخیرات قبل از تصدی اینجانب قراداد با احصا مطالبات و تدابیر اخذ شده توسط بیمه طرف قرارد داد در حال انجام است.

وی در خصوص عدم اجرای مفاد سند و برنامه عملیاتی بهبود آسفالت معابر شهر گفت: لکه گیری ها در حال انجام و مردم مشاهده می کنند که در حال فعالیت در این زمینه هستم.

حاج محمدی درخصوص عدم اقدام عاجل جهت تخلیه و مرمت ابنیه تاریخی اظهار کرد: مطالعات آسیب شناسی عمارت میرزا خلیل رفیع انجام شده است و برای بنای باز آفرینی عمارت تاریخی شهرداری رشت۱۲میلیارد تومان هزینه برآورد شده است و بخشی از این هزینه را اداره کل میراث فرهنگی بر عهده خواهد گرفت و نظر بر این است که موزه هم در این ساختمان باشد که چگونگی این امر در جلسه شورا بررسی خواهد شد.

شهردار در خصوص عواید حاصل از فروش ساختمان های تجاری گلسار گفت:  ۱۴فقره چک حاصل از فروش این ساختمان ها قبل از تصدی اینجانب به شهرداری رشت داده شده است و سه مورد در زمان من پرداخت شد و ده میلیارد تومان از این واریزی به عمران شهر اختصاص یافته است.

شهردار رشت در خصوص استفاده از الفاظ نامناسب در رابطه با پرسنل اضافه کرد: من به مردم شهر و رشت احترام می گذارم و صداها در جلسات ضبط شده است و هیچ گاه بی احترامی نکردم و نخواهم کرد.

 اعضای شورای شهر رشت ۱۴ سوال را از شهردار این شهر را مطرح کردند که وی نیز به این سوالات پاسخ داد.

در انتهای جلسه از ۱۱ رای ماخوذه از اعضای شورای شهر رشت، ۷ عضو از پاسخ‌های شهردار رشت قانع شدند و ۴ نفر نیز قانع نشدند و در نهایت طرح سوال شهردار رأی نیاورد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=74536

ثبت نظر

-