بازیکنان در ایتالیا کرونا می‌گیرند!

  • کد خبر : 73706
  • 31 اردیبهشت 1399 - 12:33
بازیکنان در ایتالیا کرونا می‌گیرند!

به گزارش نیوز، وینچنزو سالینی، پزشک ارشد فدراسیون فوتبال ایتالیا با تأیید خبر توافق باشگاه‌های سری A با پروتکل پزشکی ارائه شده از سوی کمیته فنی و علمی دولت، از ناکامل بودن این پروتکل خبر داد.
پس از مخالفت باشگاه‌ها با پروتکل‌های قبلی، دولت به درخواست آن‌ها تغییراتی را در این پروتکل اعمال کرد و روز گذشته (سه‌شنبه) این پروتکل به باشگاه‌ها ارائه شد و مورد موافقت همه آن‌ها هم قرار گرفت. با این حال سالینی می‌گوید که لیست مقررات مربوط به از سرگیری مسابقات هنوز کامل نیست.
از جمله تغییراتی که در پروتکل جدید اعمال شده می‌توان به تغییر مقررات مربوط به ابتلای احتمالی یک بازیکن به کرونا اشاره کرد. پیش از این در پروتکل پزشکی سری A آمده بود در صورتی که یک بازیکن به کرونا مبتلا شود، کل اعضای تیم باید به مدت دو هفته قرنطینه شوند، اما اکنون این قانون به نحوی تغییر کرده است که تنها همان یک بازیکن به صورت انفرادی قرنطینه خواهد شد و هم‌تیمی‌ها و مربیان او در قالب یک کمپ تمرینی خواهند ماند و ارتباط‌شان با دنیای بیرون قطع خواهد شد، اما همچنان خواهند توانست که در طول آن مدت در کنار یکدیگر تمرین کنند. همچنین آن‌ها به صورت منظم و دقیق تست کرونا خواهند داد تا ریسک ابتلا کاهش پیدا کند و هر شخص دیگری هم که به کرونا مبتلا شد در همان مراحل اولیه تحت مراقب قرار بگیرد. همچنین در پروتکل جدید مشخص شده اگر در هر نوبت انجام تست کرونا، نتیجه تست همه بازیکنان منفی شد به آن‌ها اجازه داده می‌شود که به منازل خود بروند و نیازی نیست که برای یک هفته در زمین تمرینی بمانند.
پزشک ارشد فدراسیون فوتبال ایتالیا در این خصوص گفت: این پروتکل به شیوه‌ای واقع‌بینانه تنظیم شده و خب شرایط شیوع بیماری هم از زمان ارائه پروتکل اولیه که در ماه آوریل تنظیم شده بود، تغییر کرده است. من فکر می‌کنم احتمال اینکه ما بعد از این موارد مثبت از تست کرونا داشته باشیم، زیاد است، اما با قرنطینه داوطلبانه می‌توانیم به سایرین اجازه دهیم به کارشان ادامه دهند. پروتکل فعلی تنها برای دو سه هفته اول تمرینات است. ما داریم روی پروتکلی برای بازی‌ها کار می‌کنیم که هنوز نهایی نشده است. در پروتکل مخصوص بازی‌ها، ما باید به مسئله بازی‌های خارج از خانه تیم‌ها هم توجه کنیم. باید از پروتکل پزشکی بوندس‌لیگا که بازیکنان را ملزم می‌کند با ماسک وارد ورزشگاه شوند و روی نیمکت بنشیدند پیروی کنیم، چون در ورزشگاه نمی‌توانیم حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی را تضمین کنیم.
سالینی ادامه داد: کسی می‌تواند گلایه کند که چرا بازیکنان در زمین مسابقه هنگام ارسال یک ضربه کرنر، با هم تماس فیزیکی پیدا می‌کنند؟ نه، چون عقل سلیم و ماهیت بازی همین را می‌گوید. راستش من حتی دلیل ممنوعیت در آغوش کشیده شدن بازیکنان توسط هم‌تیمی‌های‌شان در شادی پس گل را هم نمی‌فهمم، چون به‌هرحال آن‌ها در طول بازی با هم کلی تماس بدنی خواهند داشت. من ۲۰ سال است که در حوزه فوتبال کار می‌کنم پس می‌دانم که از پزشکی ورزشی چه چیز‌هایی باید انتظار داشت که یک ویروس‌شناس ممکن است انتظارش را نداشته باشد. فکر می‌کنم که ما الان به از سرگیری فصل بسیار نزدیک هستیم، البته از همان اول هم به این موضوع خوشبین بودم.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=73706

ثبت نظر

-