نیروهای تحت امر خلیفه حفتر عقب نشینی کردند

  • کد خبر : 73347
  • 31 اردیبهشت 1399 - 1:54
نیروهای تحت امر خلیفه حفتر عقب نشینی کردند
به گزارش نیوز،

نیرو‌های شرق لیبی (ارتش ملی لیبی) تحت فرمان خلیفه حفتر ، پس از آنکه یکی از پایگاه‌های اصلی خود در غرب لیبی را از دست دادند، شب گذشته از بخش‌هایی ازطرابلس، پایتخت این کشور عقب نشینی کردند.

اخبار بین الملل– «احمد المسماری» سخنگوی ارتش ملی لیبی در اشاره به این عقب نشینی اعلام کرد: نیرو‌های شرق لیبی عملیات باز استقرار نیرو‌ها و تمرکز بر جبهه‌های نبرد را به انجام رساندند و از برخی مناطق مسکونی شلوغ عقب نشینی کردند.

ارتش ملی لیبی به فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر بیش از یکسال است که برای تسلط بر طرابلس، مقر دولت وفاق ملی که از سوی سازمان ملل به رسمیت شناخته می‌شود، در حال نبرد است.

ارتش ملی لیبی به فرماندهی خلیفه حفتر از حمایت امارات متحده عربی، روسیه و مصر برخوردار است.

روز دوشنبه نیرو‌های هوادار دولت وفاق ملی پس از هفته‌ها تلاش، به پایگاهی هوایی در غرب پایتحت مسلط شدند که این مسأله، پیشرفتی بزرگ ظرف یکسال یگذشته برای آن‌ها محسوب می‌شود.

همچنین پس از تسلط نیرو‌های شرق لیبی بر این پایگاه، نیرو‌های هوادار دولت وفاق ملی سامانه پدافند هوایی روسی «پانتسیر» را به نمایش درآوردند.

المسماری، سخنگوی ارتش ملی لیبی اعلام کرد این پایگاه به عنوان بخشی از راهبرد برنامه ریزی شده از دیر زمانی طولانی تخلیه شده و هم اکنون جز چند دستگاه قدیمی و استفاده شده، چیزی در آنجا وجود ندارد.

همچنین «فتحی باشاغا» وزیر کشور دولت وفاق ملی در توییتر اعلام کرد: خلیفه حفتر اکنون در منطقه شمال لیبی به حالت صفر رسیده و فرصت پیروزی برای وی عملا از دست رفته است.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=73347

ثبت نظر

-