پروتکل جدید آمد؛ باشگاه‌ها هنوز راضی نشده‌اند!

  • کد خبر : 71989
  • 29 اردیبهشت 1399 - 16:18
پروتکل جدید آمد؛ باشگاه‌ها هنوز راضی نشده‌اند!

به گزارش نیوز، دولت ایتالیا پروتکل بهداشتی جدید از سرگیری مسابقات سری A را با اعمال اصلاحات در پروتکل قبلی ارائه کرد، اما ظاهراً هنوز در آن بندی وجود دارد که باشگاه‌ها موافقش نیستند. این بند مربوط به اجباری بودند قرنطینه دو هفته‌ای تمام اعضای یک تیم در صورت ابتلای یکی از آن‌ها به کرونا پس از شروع مجدد مسابقات است.

جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا شنبه شب در یک نشست خبری این پروتکل را ارائه کرد، اما متن دقیق آن روز گذشته نهایی و اعلام شد. در پروتکل جدید اگرچه یکی از درخواست‌های باشگاه‌ها اجرایی شده – سلب مسئولیت از پزشکان تیم‌ها برای رسیدگی به وضعیت اعضای مبتلا شده به کرونا مگر آنکه فرد در نتیجه اهمال و سر زدن خطایی جدی یا عدم توجه پزشکان به مفاد مندرج در پروتکل بهداشتی به کرونا مبتلا شده باشد -، اما هنوز مسائل دیگری وجود دارد که نارضایتی باشگاه‌ها را در پی داشته است.

مهمترین آن‌ها قرنطینه ۱۵ روزه کل اعضای تیم در صورت ابتلای یکی از آن‌ها به کروناست. گویا سازمان لیگ سری A و اتحادیه فوتبالیست‌های ایتالیا دولت این کشور را تحت فشار قرار داده‌اند تا پروتکلی بهداشتی نظیر پروتکل بهداشتی بوندس‌لیگا برگزیند. در پروتکل بهداشتی آلمانی‌ها، در صورتی که یکی از اعضای یک تیم به کرونا مبتلا شود، تنها همان یک فرد از گروه جدا می‌شود و سایر بازیکنان به صورت مکرر تست کرونا می‌دهند تا مشخص شود که آیا آن‌ها هم مبتلا شده‌اند یا نه.

قرار بود که تمرینات گروهی تیم‌های سری A از امروز از سر گرفته شود، اما با نارضایتی باشگاه‌ها با محقق نشدن درخواست‌های‌شان برای اصلاح پروتکل بهداشتی مشخص نیست که چنین اتفاقی رخ دهد. به این ترتیب به نظر می‌رسد که فعلاً شروع تمرینات گروهی در ایتالیا منتفی است و مشخص نیست که سری A هم در تاریخ اعلام شده (۲۴ خرداد) از سرگرفته شود.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=71989

ثبت نظر

-