کمیته المپیک مسولیت ناکامی تیم امید را پذیرفت

  • کد خبر : 71956
  • 29 اردیبهشت 1399 - 15:28
کمیته المپیک مسولیت ناکامی تیم امید را پذیرفت

به گزارش نیوز، سیدرضا صالحی امیری امروز (دوشنبه) در حاشیه سالروز افتتاح موزه ملی ورزش با اشاره به اهمیت این موزه افزود: ورزش کشور نقش مهمی در شادی و ناراحتی مردم دارد و نمی‌توانیم جدا از مجموعه مصائب و مسائل کشور فکر کنیم. در موضوع کرونا ورزش کشور هم با مردم همدل بودیم. تلاش کردیم که در این مدت با تلاش داخلی و بین‌المللی از منافع ورزش کشور دفاع کنیم.

وی افزود: یکی از اتفاقات مهم سال ۹۸ حفظ ۵۲ سهمیه برای المپیک توکیو بود. در قالب ستاد عالی ورزش مسائل را روزانه پیگیری می‌کنیم و هم اکنون ستاد عالی کرونا تصمیمات درستی را گرفته است. برخی از رشته‌ها با رعایت مقررات بهداشتی تمریناتشان آغاز شده و برخی دیگر هم در آینده‌ای نزدیک تمرینات خود را آغاز خواهند کرد.

رییس کمیته ملی المپیک خاطرنشان کرد: آن چه برای ما اهمیت دارد، سلامت ورزشکاران، قهرمانان و مربیان است. با آغاز اردو‌ها برای المپیک یک سال فرصت داریم تا ورزشکاران با آمادگی بیشتری در المپیک حضور یابند. در حال حاضر سرپرست کاروان المپیک با فدراسیون‌های المپیکی برنامه‌های ورزشکاران را به صورت دقیق بررسی می‌کنند.

صالحی امیری اظهار داشت: سناریوی اول این است که در صورت ادامه شرایط کنونی کرونا چه کار‌هایی باید انجام دهیم و سناریوی بعدی این است که به صورت محدود تمرینات را آغاز کنیم. سناریوی سوم این است که فضا را به صورت کامل برای پیگیری تمرینات آزاد بگذاریم. امیدوارم بتوانیم به صورت رسمی کارمان را آغاز کنیم.

وی همچنین در رابطه با علت ناکامی تیم فوتبال امید ایران در راهیابی به المپیک خاطرنشان کرد: تیم امید با سه چالش مواجه بود. چالش اول تغییر مستمر سرمربی تیم بود که باید تصمیم صحیح از ابتدا توسط فدراسیون اتخاذ می‌شد. موضوع بعدی همکاری نداشتن باشگاه‌ها بود. یا بازیکنان در اختیار تیم قرار نمی‌گرفتند و یا تنها یک روز قبل از اعزام بازیکنان به اردو ملحق می‌شدند. حمید استیلی سرمربی وقت تیم بار‌ها گفت من حداقل ۲ ماه زمان نیاز دارم تا همه بازیکنانم را در اختیار داشته باشم. مساله سوم هم رقیبان ما بودند. آن‌ها از چند سال قبل کارشان را آغاز کرده بودند. هر که بیشتر سرمایه‌گذاری کند موفق‌تر خواهد بود. مسوولیت اتفاقاتی که رخ داد را قبول کردیم، اما این سه نکته دلایل اصلی ناکامی بود.

رییس کمیته ملی المپیک در پاسخ به این پرسش که آیا تیم امید قربانی سوء مدیریت شد؟ گفت: من دلایل را تشریح کردم و نمی‌خواهم بیشتر در مورد این موضوعات صحبت کنم.

صالحی امیری در مورد حقوق ورزشکاران المپیکی در شرایط کرونا نیز گفت: هفته قبل با حضور ۱۶ رییس فدراسیون المپیکی که موفق به کسب سهمیه شدند، جلسه‌ای برگزار شد و بحث‌های جدی در مورد نحوه حمایت از ورزشکاران صورت گرفت. تصمیم بر این شد که بسته‌های حداقلی را برای حفظ آمادگی جسمانی تقدیم ورزشکارانی کنیم که موفق به کسب سهمیه المپیک شدند و فضای لازم حداقلی برای انجام تمرینات انفرادی قهرمانان در اختیار آن‌ها قرار گیرد. در آینده‌ای نزدیک هم با توجه به جلسه ستاد مبارزه با کرونا، تمرینات المپیکی‌ها آغاز خواهد شد.

وی اضافه کرد: برای ورزشکارانی که موفق به کسب سهمیه شدند پاداش ۶۰ میلیونی در نظر گرفتیم که در ۲ قسط ۳۰ میلیون تومانی پرداخت خواهد شد. یک قسط در سال گذشته پرداخت شده و قسط دیگر هم در طول سال ۹۹ پرداخت خواهیم کرد.

رییس کمیته ملی المپیک در رابطه با پولی که از سوی کمیته بین‌المللی المپیک IOC قرار است به ورزشکاران اهدا شود، تصریح کرد: ۱۰ نفر از قهرمانان ما به انتخاب کمیته بین‌المللی المپیک بر اساس پرونده‌هایی که برای آن‌ها ارسال شد، بورسیه شدند و ماهی ۵۰۰ دلار به آن‌ها اختصاص خواهد یافت. در ۲۲ اردیبهشت قسط اول قهرمانان را بر اساس قیمت بانک مرکزی به صورت ریالی به فدراسیون‌ها پرداخت کردیم.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=71956

ثبت نظر

-