چرا قیمت بیمه بدنه خودرو متفاوت است؟

  • کد خبر : 7077
  • 28 بهمن 1398 - 18:57
چرا قیمت بیمه بدنه خودرو متفاوت است؟

به گزارش نیوز،  علی هدایت کار، رئیس اداره نظارت بر بیمه خودرو‌های کشور درباره اختلاف قیمت بیمه‌های بدنه در شرکت‌های بیمه‌ای به میزان گفت: در رشته‌های بیمه‌ای به غیر از شخص ثالث تعرفه مصوب وجود ندارد و شرکت‌های بیمه‌ای می‌توانند نرخ‌های متفاوت به بیمه گزار اعلام کنند.

وی افزود: مشخصا در بیمه‌های بدنه نرخ حق بیمه تابعی از ارزش خودرو و خطرات مورد درخواست بیمه‌گذار است و اختلاف قیمت نرخ حق بیمه بین شرکت‌های بیمه‌ای زیاد نیست.

رئیس اداره نظارت بر بیمه خودرو‌های کشور گفت: ممکن است شرکت‌های بیمه در مناسبت‌های مختلف و در مقاطعی از سال طرح‌هایی را ارائه دهند که در بازه‌های زمانی تخفیف‌هایی را برای مشترکان در نظر گیرند.

هدایت کار تاکید کرد: هر شرکت بیمه‌ای نرخی را که برای بیمه بدنه اعلام می‌کند باید براساس ایین نامه ۹۴ مصوب سورای عالی بیمه ضریب خسارت در یک بازه خاصی باشد.

وی افزود: در پایان سال بیمه‌ای ضریب خسارت نباید از ۷۵ درصد بیشتر شود در غیر اینصورت باید نرخ حق بیمه از سوی شرکت بیمه تعدیل شود.

رئیس اداره نظارت بر بیمه خودرو‌های کشور اظهار کرد:نکته اصلی این است که در تعیین نرخ بیمه بدنه تعرفه وجود ندارد و شرکت‌های بیمه‌ای آزاد هستند منتهی عملکرد کلی شرکت‌ها تحت نظارت بیمه مرکزی قرار دارد.

هدایت کار در پاسخ به سوالی مبنی بر اختلاف قیمت ۵۰ درصد نرخ بیمه بدنه در شرکت‌های متفاوت گفت: اختلاف قیمت بیمه بدنه در شرکت‌ها برای یک خودروی مشابه با قیمت و خطرات اضافی یکسان ممکن است حدود ۱۰ درصد باشد و اختلاف ۵۰ درصدی در نرخ بیمه بدنه در شرکت‌های مختلف وجود ندارد.

وی افزود: برخی شرکت‌ها نرخ حق بیمه بدنه را براساس خطرات اصلی اعلام می‌کنند و برخی شرکت‌ها حق بیمه را با مجموع خطرات اصلی و اضافی به مشتری ارائه می‌دهند که اختلاف محسوسی خواهد داشت.

رئیس اداره نظارت بر بیمه خودرو‌های کشور گفت: این احتمال وجود دارد که حق بیمه بدنه پایین شرکت‌های بیمه خطرات اضافی را پوشش ندهد و تنها خطرات اصلی تحت پوشش مد نظر قرار گیرد.

هدایت کار تاکید کرد: با خرید بیمه بدنه ۳ خطر اصلی آتش سوزی، سرقت و حادثه تحت پوشش قرار می گیرد و خطرات اضافی همچون سرقت درجا قطعات وسایل نقلیه، بلایای طبیعی شامل سیل و زلزله، نوسان قیمت، اسیدپاشی، شکست شیشه و خط و خش هر کدام ۵ تا ۱۵ درصد از حق بیمه خطرات اصلی را شامل می‌شود که ممکن است اختلاف قیمت بیمه‌ها به دلیل پوشش هریک از این خطرات باشد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=7077

برچسب ها

ثبت نظر

-