ترور «سردار سلیمانی» چهره واقعی آمریکا را آشکارتر کرد

  • کد خبر : 7066
  • 28 بهمن 1398 - 18:40
ترور «سردار سلیمانی» چهره واقعی آمریکا را آشکارتر کرد
به گزارش نیوز،

 علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با بشار اسد رئیس جمهور سوریه، با اشاره به توصیه رهبر معظم انقلاب مبنی بر حمایت و همکاری با سوریه به عنوان یکی از محورهای مهم مقاومت وضمن تشکر از بشار اسد به خاطر تسلیت محبت آمیز در زمان شهادت سردار سلیمانی و حضور مسئولان کشور سوریه در مراسم تشییع سپهبد سلیمانی،  گفت: به شما بابت استقامت در این سال‌ها تبریک می گویم، به خصوص که بحمدالله شرایط بسیار تغییر کرده و پیروزی‌های اخیر شما بسیار مهم است.

اخبار سیاسی- وی با بیان اینکه سوریه مسیر تکامل را طی می‌کند، افزود: امروز موضع بسیاری از کشورهای منطقه که حرف‌های بی‌حساب می‌زدند، تغییر کرده است و این اتفاق جز با مقاومت در سوریه ایجاد نشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اظهار رضایت از اینکه رئیس جمهور سوریه به عنوان یکی از رهبران هوشمند منطقه شناخته می‌شود، افزود: از جمله مسائلی که باعث شد در حرف‌ها و مواضع آمریکا تغییر ایجاد شود، ارتقای جایگاه مقاومت است که ترور سردار سلیمانی هم یکی از علامت‌های آن بود.

لاریجانی خاطرنشان کرد: در روز شهادت سردار سلیمانی، رهبر معظم انقلاب اسلامی، جلسه‌ای تشکیل دادند و جانشین ایشان را انتخاب کردند که پیام آن استمرار جریان مقاومت و مصمم‌تر شدن آن بود.

وی با بیان اینکه شهادت سردار سلیمانی، تحول مهمی را در داخل ایران و منطقه به وجود آورد، اظهار داشت: این اقدام تروریستی، چهره واقعی آمریکا را آشکار تر کرد.

در ابتدای این دیدار بشار اسد رئیس جمهور سوریه خطاب به لاریجانی، گفت: در ایام جنگ دیداری با یکدیگر و در خصوص مسائل راهبردی، گفتگوهایی داشتیم. مواضع شما همواره واضح و روشن بوده است که دائماً آن را از رسانه‌ها پیگیری می‌کنیم.

رئیس جمهور سوریه با بیان اینکه برای تمامی دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در این سال‌ها به شما تبریک عرض می‌کنم، بیان کرد: پیروزی‌هایی که به صورت مشترک داشتیم از عوامل ترس و هراس در دل آمریکا و غربی هاو به خصوص دوگانگی و شکافی است که امروز در دولت آمریکا شاهد هستیم.

بشار اسد در پایان این دیدار از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران که به طور مستقیم و یا غیرمستقیم توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله خامنه‌ای نسبت به ملت و دولت سوریه صورت گرفته است، تشکر کرد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=7066

ثبت نظر

-