سرمربی تیم ملی باید غرامت بدهد

  • کد خبر : 7036
  • 28 بهمن 1398 - 18:01
سرمربی تیم ملی باید غرامت بدهد

به گزارش نیوز، حسن نصراصفهانی در مورد پایان مهلت ۵ روزه به دراگان اسکوچیچ برای پرداخت غرامت ۱۲۰ هزار دلاری، اظهار داشت: ما به او نامه نوشتیم و رونوشت آن را به فدراسیون فوتبال و فیفا ارسال کردیم و از این مربی خواستیم به تهعداتش عمل کند. او هنوز به ما جوابی نداده، ولی شک نکنید تا آخرین لحظه این موضوع را پیگیری می‌کنیم و با توجه به مباحث حقوقی، حق موسسه صنعت نفت را از او می‌گیریم.

وی ادامه داد: ما انسان هستیم و رحم داریم. وقتی بحث بیماری و مشکلات خانوادگی خود را مطرح کرد و گفت نمی‌خواهد در ایران بماند ما پیشنهادات مختلفی به او دادیم. حتی به او گفتیم با هزینه ما به کشورش برود و تجدید روحیه کند و حتی اگر لازم است به درمان خود بپردازد ولی نپذیرفت و فقط اصرار داشت ایران را ترک کند. ما از پشت پرده خبر نداشتیم؛ در نتیجه توافق نامه‌ای با او منعقد کردیم و مقرر شد اگر اسکوچیچ با تیم دیگری، چه داخلی و چه خارجی قرارداد ببندد باید به ما غرامت ۱۴۰ هزار دلاری بپردازد. حالا هم بر اساس این توافق‌نامه ادعای خود را مطرح می‌کنیم.

نصراصفهانی با اشاره به این که هیچ واسطه‌ای را برای گذشتن از حق باشگاه صنعت نفت در قرارداد با اسکوچیچ نمی‌پذیرند، گفت: ما از فدراسیون فوتبال خواستیم در این موضوع ورود نکند زیرا با اسکوچیچ بحث داریم و این مربی کروات طرف حساب‌مان است. برای تیم ملی بهترین‌ها را آرزو داریم و از فدراسیون خواهش کردیم این دو موضوع را به هم ربط ندهند. تیم صنعت نفت علی‌رغم روز‌های خوبی که با اسکوچیچ داشت، از رفتن این مربی آسیب دید. بازیکنان به لحاظ روحی در شرایط خوبی قرار ندارند. این مربی در زمان بین دو نیمه بازی با نفت مسجدسلیمان به بازیکنان گفت دیگر با شما نیستم و باعث باخت تیم شد. در بازی با پرسپولیس هم به همین شکل رفتار کرد. او رفت، ولی آثار رفتنش هنوز در تیم ما وجود دارد.

رئیس هیئت مدیره باشگاه صنعت نفت آبادان با اشاره به این که حق این تیم را از اسکوچیچ می‌گیرند، تصریح کرد: به خاطر تعهدی که به مردم آبادان داریم، از حق و حقوق خود نمی‌گذریم چون این تیم تنها دلخوشی آنها است. وقتی ما ۴ روز در پرداخت مطالبات تاخیر داشتیم، اسکوچیچ مدعی شد طبق اصول حرفه‌ای، به فیفا نامه نوشته است. ما چگونه می‌توانیم از حقوق صنعت نفت بگذریم.

وی افزود: دو بازیکن پیشکسوت به عنوان کمک مربی به کادرفنی اضافه کردیم و امیدواریم در آینده با این ترکیب تیم صنعت نفت را جلو ببریم. تیم ما با مشکلات عدیده از جمله مسائل مالی روبرو است. به دلیل شکایت چند نفر نتوانستیم به تعهدات‌مان عمل کنیم. هنوز هم به جز یک پرداخت ۱۲ درصدی و یک پرداخت ۱۸ درصدی پول دیگری به بازیکنان پرداخت نکردیم و شرمنده آنها هستیم. ما برای خرج روزانه تیم مشکل داریم و نمی‌توانیم از این غرامت بگذریم و تا آخرین مرحله به لحاظ حقوقی از تیم خود دفاع می‌کنیم.

رئیس هیئت مدیره باشگاه صنعت نفت در پایان خاطرنشان کرد: ما به لحاظ قانونی نمی‌توانیم از وزارت نفت کمکی دریافت کنیم. در مورد این بحث که قرار است پولی به باشگاه‌های نفتی پرداخت شود، پیگیری‌هایی انجام دادیم، ولی با وجود برخی اقدامات هیچ پولی به باشگاه ما تزریق نشده است.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=7036

ثبت نظر

-