دلایلی که مانع کاهش وزن در زمستان هستند

  • کد خبر : 6988
  • 28 بهمن 1398 - 16:54
دلایلی که مانع کاهش وزن در زمستان هستند

کد خبر: ۱۴۳۶۱۳

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ – ۱۲:۱۴

در فصل زمستان، معمولا به خوردن غذاھای فراوری شده و کارخانه‌ای گرایش داریم. اکثر این خوراکی ھا، مملو از سدیم ھستند. سبزیجات و سوپ ھای کنسرو شده، پاستا، نان، چیپس و بیسکویت ھا، ھمگی باعث تجمع آب در بدن ما می‌شوند.

به گزارش نیوز،  بهار و تابستان فصول مناسبی برای رسیدن شما به اهداف تناسب وزن هستند و آنهم به دلیل ساعات طولانی تابش نور خورشید، طولانی بودن روز‌ها و ایجاد انگیزه برای خروج از خانه و فعالیت بدنی مستمر.به نقل از سلامت نیوز با این حال زمستان علاوه بر کاهش درجه حرارت هوا، بنا به ۴ دلیل مانع از کاهش وزن موثر می‌شود:

ابتلا به اختلال خلق و خو ناشی از تغییر فصل:
کوتاه بودن روزھا، باعث افسردگی برخی از افراد در فصول سرد سال می‌شود. در نتیجه ممکن است که فرد برای فراموش کردن این حس ناخوشایند، باز ھم به سمت خوردن خوراکی بیشتر کشیده می‌شود. بنابراین، بھتر است که از قبل برای غذایی که قرار است در ھر روز بخوریم، برنامه ریزی کنیم و نیز عوامل استرس زا و افسرده کننده رو به حداقل برسانیم تا حواس ما از غذا پرت شود.

بی تحرکی:
با کوتاھی روزھا و تاریکی زودھنگام، کمتر کسی تمایل به دویدن درھوای سرد بیرون یا طی کردن مسیر باشگاه دارد و اکثر افراد به گرمای خانه پناه می‌برند. برای ورزش کردن، لازم نیست که حتما به باشگاه یا به پارک و خیابان برویم و می‌توانیم از اتاق ھای منزل خود به عنوان باشگاه استفاده کنیم.

مصرف بیش از حد نمک:
در فصل زمستان، معمولا به خوردن غذاھای فراوری شده و کارخانه‌ای گرایش داریم. اکثر این خوراکی ھا، مملو از سدیم ھستند. سبزیجات و سوپ ھای کنسرو شده، پاستا، نان، چیپس و بیسکویت ھا، ھمگی باعث تجمع آب در بدن ما می‌شوند. حتی اگر مراقب مقدار غذای مصرفی خود باشیم، باز ھم وزن ناشی از آب باعث می‌شود که احساس نفخ و خستگی کنیم. پس در فصل سرد ھم باید به قدر کافی آب بنوشیم. منابع غذایی پتاسیم نیز می‌تواند به برطرف کردن این مشکل، کمک کند، زیرا پتاسیم، مقدار سدیم موجود در بدن راتنظیم می‌کند.

عدم مصرف سبزیجات خام به میزان لازم:
وقتی که ھوا سرد است، تمایل ما به خوردن سالاد سرد و سبزیجات خام، کمتر می‌شود. در این مواقع بھتر است که از سوپ سبزیجات که برخلاف سالاد، گرم است، استفاده کنیم. البته باید در انتخاب مواد سوپ دقت کنیم. مثلا سوپ خامه، سوپی نیست که با برنامه ریزی ھای رژیمی سازگار باشد. حتی میوه ھا را ھم می‌توان پخت. مثلا می‌توان از ھلو، گلابی، آلو یا حتی گیلاس پخته استفاده کرد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=6988

ثبت نظر

-