تک دیدار‌های دیدنی در ادامه لیگ؛ حیف است حرف از تعطیلی بزنیم

  • کد خبر : 68325
  • 25 اردیبهشت 1399 - 7:06
تک دیدار‌های دیدنی در ادامه لیگ؛ حیف است حرف از تعطیلی بزنیم

نیوز/ سیدحامد اردهالی؛ درست است که بازی‌ها حالا بیش از دو ماه است که تعطیل شده، اما هیجان فوتبال انتظار ما را می‌کشد؛ مثل اکثر لیگ‌ها معتبر که انتظار بیش از این را تاب نیاوردند و برای شروع لیگ خود با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برنامه‌ریزی کردند. در لیگ برتر ما درست است که شانس قهرمانی پرسپولیس بالاتر است، اما روی کاغذ همه تیم‌ها شانس دارند و جدا از این برای کسب سهمیه آسیا و همچنین بقا در لیگ برتر بین چند تیم رقابت فشرده و دیدنی را شاهد هستیم. هر هفته بازی‌های جذاب انتظار ما را می‌کشد و اگر بخواهیم در هر هفته یک بازی جذاب را انتخاب کنیم کار سختی است با این حال برای تک دیدار‌هایی که ما منتظرشان هستیم لحظه‌شماری می‌کنیم. قطعاً طرفداران پرسپولیس و استقلال برای هر بازی این تیم منتظرند و فارغ از هر حریفی دوست دارند به خصوص پس از این روز‌های تعطیلی بازی‌های تیم محبوب‌شان را نظاره کنند، اما لیگ فقط این دو تیم نیست. بیاید گل بازی‌های هر هفته را با هم مرور کنیم.
هفته بیست و دوم: در بازگشت به لیگ بازی تراکتور با نساجی می‌تواند گل بازی‌های هفته بیست‌ودوم باشد. جدالی که دو تیم پرتماشاگر هفته با هم روبه‌رو می‌شوند. تراکتور با ساکت الهامی در شرایطی از نساجی با محمود فکری پذیرایی می‌کند که تیم قائمشهری در آخرین بازی خود قبل از تعطیلی با فکری موفق شد سه گل به ماشین‌سازی در تبریز بزند و بازگشت دوباره نساجی به تبریز می‌تواند پرحادثه باشد. البته تراکتوری‌ها تهدید به کناره گیری از لیگ کردند و از این حیث نیز باید دید آن‌ها وارد میدان می‌شوند یا نه؟
هفته بیست و سوم: دوئل جواد نکونام با تیم سابقش. این مربی که توانسته بود نساجی را به لیگ برتر بیاورد فصل قبل تا میانه‌های راه سرمربی این تیم بود، اما جایش را به مجید جلالی داد. نکونام این فصل با فولاد خوزستان بد کار نکرده و حتی مدعی کسب سهمیه آسیا هم هست. جدال او با تیم سابقش دیدنی خواهد بود به خصوص که بازی رفت را هم فولادی‌ها بردند و این بازی بازگشت نکونام به قائمشهر هم هست. همچنین دوئل فکری و نکو دو استقلالی سابق هم جذابیت دارد.
هفته بیست وچهارم: بدون تردید بازی استقلال با تراکتور شاه‌بازی این هفته است. تراکتور بازی رفت را در تبریز ۴ بر ۲ به استقلال باخت و حالا در بازی برگشت به دنبال انتقام است. نه خبری از استراماچونی روی نیمکت استقلال است و نه دنیزلی روی نیمکت تراکتور و دو مربی ایرانی حالا می‌خواهند جدالی دیدنی را رقم بزنند. هردو هم برای قهرمانی می‌جنگند و هم سهمیه آسیا و شکست در این بازی برایشان گران تمام می‌شود.
هفته بیست و پنجم: پرسپولیسی‌ها و استقلالی‌ها هم در این هفته حکم به جذابیت بازی تراکتور با سپاهان می‌دهند. برای دو تیم محبوب پایتخت هم نتیجه این بازی حائز اهمیت است. پرسپولیس شاهد دوئل دو تعقیب‌کننده اش خواهد بود و استقلال تقابل دو رقیبی که برای گرفتن سهمیه آسیا از این تیم می‌جنگند را می‌بیند. بازی رفت در اصفهان با برتری سپاهان تمام شد و حالا در بازی برگشت تراکتور برد می‌خواهد. به نظر بازنده این بازی از معادلات بالای جدول کنار گذاشته می‌شود.
هفته بیست ششم: بازی شهر خودرو با تراکتور در این هفته با اهمیت است، اما برای پایین جدولی‌ها تقابل شاهین بوشهر با سایپا دیدنی خواهد بود. رقابت برای بقا بین چند تیم بسیار فشرده است و شاید همین هفته تکلیف یکی از دو تیم سقوط‌کننده روشن شود. دو تیم سایپا و شاهین بوشهر در بازی رفت به تساوی بدون گل رسیده بودند و حالا در بازی برگشت سایپا در خانه می‌خواهد میخ بقایش را بکوبد.
هفته بیست و هفتم: هزار سوژه را می‌توان برای بازی استقلال با سپاهان ردیف کرد. مهمترینش تقابل قلعه‌نویی با تیم سابقش و دوئل او با فرهاد مجیدی. فارغ از هر سرنوشتی که تا پیش از این هفته در انتظار این تیم بوده و جدا از جایگاهی که پیش از این بازی در جدول دارند جدال استقلال با سپاهان پر از حاشیه و سوژه است و به همین دلیل همه نگاه‌ها معطوف به این بازی خواهد بود.
هفته بیست و هشتم: استقلال بعد از بازی با سپاهان یک بازی دشوار هم در مشهد دارد؛ مقابل شهر خودرو. در بازی رفت آبی‌ها با یک گل برنده شدند و آن زمان یحیی روی نیمکت تیم مشهدی بود، اما حالا شرایط متفاوت شده و در غیاب این مربی، مشهدی‌ها شاید برای کورسو امیدشان جهت کسب سهمیه آسیا محکوم به جبران شکست دور رفت و غلبه بر استقلال باشند.
هفته بیست و نهم: استقلال خسته از بازی با سپاهان به مصاف شهر خودرو رفت. این تیم خسته از بازی با استقلال باید با سپاهان روبه‌رو شود. بازی رفت در مشهد به سود تیم میزبان شده و حالا قلعه‌نویی و سپاهان که خیلی‌ها می‌گویند سال آخر همکاری‌شان با هم هست به دنبال وداعی خوب با یکدیگر در هفته‌های پایانی هستند.
هفته سی‌ام: تا این هفته شاید تکلیف خیلی از جایگاه‌ها روشن شده باشد به همین دلیل بازی پرسپولیس با سایپا را انتخاب می‌کنیم که شاید جشن قهرمانی سرخ‌ها در ورزشگاه آزادی باشد و شاید جدالی که ساپیا برای بقا و پرسپولیس برای قهرمانی به آب و آتش می‌زنند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=68325

ثبت نظر

-