(تصاویر +۱۶) سلاخی کودکان افغان توسط داعش

  • کد خبر : 67927
  • 24 اردیبهشت 1399 - 20:01
(تصاویر +۱۶) سلاخی کودکان افغان توسط داعش

گزارش زیر حاوی تصاویری ست که دیدن آن به همه توصیه نمی‌شود

در حمله گروه تروریستی داعش به یک بیمارستان در کابل دستکم ۱۶ نفر کشته و ۱۶ نفر دیگر زخمی شدند.

سازمان پزشکان بدون مرز، اداره بخش زایمان این بیمارستان را به عهده دارد. پلیس کابل گفته چند مادر و کودک نیز در میان کشته شده‌ها هستند.

وزارت کشور افغانستان اعلام کرد که حوالی ساعت ۱۰ قبل از ظهر سه شنبه مرکز درمانی ۱۰۰ تختی دشت برچی در غرب کابل مورد حمله مسلحانه قرار گرفت.

وزرات بهداشت افغانستان اعلام کرده ۱۶نفر در این حمله کشته شدند که اکثریت زنان و کودکان بوده‌اند اما یک مرد هم در میان آنان است.

این وزارتخانه افزوده که ۱۶ نفر دیگر که ۵ کودک هم در میان آنهاست زخمی و بیشتر ساختمان ادارای و بخش مامایی این بیمارستان ویران شده است. 

مهاجمان نخست به بخش مامایی این بیمارستان حمله کردند.

رمضان علی، یک شاهد عینی از حمله دیروز به بیمارستان پزشکان بدون مرز، درباره اتفاقی که افتاده به رویترز گفته است: یک‌باره و بدون هیچ دلیل یک نفر در بیمارستان شروع به تیراندازی کرد؛ بدون اینکه هدف خاصی داشته باشد. بیمارستان دولتی بود، برای همین مراجعان آن خیلی زیاد بودند. مردم زن و بچه‌هایشان را برای درمان به اینجا می‌آورند.

طالبان اعلام کرده که آنان در این حمله دست نداشته‌اند اما گروه‌های افراطی‌گرایی که خود را شاخه افغانستان داعش می‌خوانند مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته‌اند.  مهاجمان سه نفر بودند که همگی کشته شده‌اند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=67927

ثبت نظر

-