فروش سهام عدالت را تسهیل کنید

  • کد خبر : 67682
  • 24 اردیبهشت 1399 - 14:45
به گزارش نیوز،

حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در جلسه هیات دولت ضمن اشاره به رفتار امیرالمومنین (ع) با ابن ملجم گفت: انصافا به تاریخ که برمی‌گردیم و نگاه می کنیم حادثه سحرگاه امروز (۱۹ رمضان) یکی از دردناکترین حوادث تاریخ بشر بود، یعنی همان هنگام طلوع فجر که آن دست ناپاک حرکت کرد و شمشیر به فرق مبارک امیرالمومنین (ع) رفت مردم دو ندا شنیدند؛ یک ندا این بود که به مردم گفته شد که پایه‌های هدایت ریخت و ویران شد و چه جور یک انسان می‌تواند به مقام و جایگاهی برسد که زندگی او معادل با هدایت جامعه و بشریت و شهادتش معادل با فروریختن بنای هدایت جامعه باشد.

اخبار سیاسی-​ وی اضافه کرد: از طرف دیگر از آن حرکت شمشیر بدتر کلمه‌ ای بود که این قاتل به کار برد «الحکم لله لا لک یا علی» حکومت از آن خداست و از آن تو نیست ای علی، و این جمله بسیار تکان دهنده است.

روحانی خاطر نشان کرد: انسانی که همچین جمله ای را بیان می‌کند، علی الظاهر به خدا معتقد است و مبنا را حکومت الهی بر بشر می‌داند. اما در عین حال جهل دینی و افراط این آدم او را به بدترین عمل در تاریخ کشاند و این درس بزرگی برای همه ماست؛ که دین‌دار بودن، شریعت‌مدار بودن بدون تعقل، تفکر و بدون عدالت و تعادل و بدون میانه‌روی و تهجد نمی‌تواند برای ما مسیر هدایت را مشخص کند والا اگر آدم اعتقادی داشته باشد که درست نباشد همان اعتقاد باعث انحراف او و بزرگترین لطمه به جامعه بشری می‌تواند باشد. 

وی با اشاره به رفتار امیرالمومنین (ع) از شب ۱۹ رمضان تا ساعات پایانی عمرشان، تصریح کرد: رفتار ایشان بسیار عجیب بود در آن حالت وقتی به خانه آوردنش این بود که ابن ملجم که امروز دست شماست اسیر است با او مدارا کنید کجا در تاریخ می‌توانیم پیدا کنیم مولایی با این عظمت توجه‌اش این است که با اسیر مدارا شود.

رئیس جمهور اظهار داشت: هیچ کجا در مبارزه با کرونا همچنین فداکاری از سوی مردم نیست و ریشه آن در فرهنگ دینی، اسلامی و ایرانی ما است و منشا آن قرآن کریم و ائمه هدی است.

وی با تاکید بر اینکه در این شرایط سخت مردم با آرامش زندگی می کنند اظهار داشت: اینکه مردم دستگیر هم هستند و به همدیگر کمک می کنند، ریشه آن به فرهنگ ما و خاندان رسالت و امیرالمومنین بر می‌گردد.

روحانی خطاب به دستگاه های اقتصادی گفت: فروش سهام عدالت را تسهیل کنید. هر کسی میخواهد به بانک مورد علاقه خود برود و سهام خود را بفروشد و این کار توسط شورای عالی بورس مصوب شد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=67682

ثبت نظر

-